Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegub - dobra firma??


Gość beniki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kupić przegub do nissana Primery 2001 .

Facet z hurtowni powiedział ze proponuje NIPPARTS

 

moze ktos cos powiedziec na temat tej firmy czy warto wziąc ten przegub za 200 zł??

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki - mnie jednak chodzi o to czy warto wydac te 200 zł na Nipparts, a ta firma ponoc japonska i moge miec na drugi dzien.

KGN nie spotkałem a zalezy mi na czasie zeby wymienic do tygodnia przegub poniewaz potem bede miał troche km do zrobienia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nipparts to nie jest firma. To tylko brand jednego z importerów.

Ogólnie jest to najtańszy sprzet (chociaz niby zawsze japoński). Klasa Econo.

Jeden przegub moze pochodzic z zupełnie innej fabryki niż drugi.

 

Ja sam kupilem taki przegub (JC - koreański) i sie rozsypał po nie całym roku, i długo sie z nimi biłem o zwrot kasy.

Teraz jezdze na czymś co sie nazywa GEIL albo GIL jakos tak, byl drozszy od tego najtanszego i to dosc sporo, rowniez kupilem go w JC.

Zrobilem na nim jakies 40 kkm i wszystko jest ok.

 

ja jednak od czesci konfekcjonowanych przez polskich importerow trzymam sie z daleka (JC, Nipparts, Kager itd)

 

Z nippartsa mialem jednak klocki na tyle i nie moge zlego slowa powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem HDK i na razie jeździ, ale niestety chyba drugi przegub zaczyna się odzywać.

Co do jakości poczekamy - zobaczymy.

Tak to jest jak auto z zachodnich dróg trafia na nasze i części które tam nie pracowały prze ileś lat u nas po prostu zaczynają chodzić...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIPPARTS JEST BARDZO DOBRA FIRMA ALE NIE WSZYSTKO, DOBRE FILTERKI PRZEGUBY CALKIEM DOBRE ALE ZAKŁADAJ NKN NIBY TO CO W ORYGINALE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruneros

wszystko to jeden szajs - bo i tak z sieci dystrybucyjnej Japan Cars... w swojej Ś.P. Primerze P10 wymienialem przrgub to dali mi jakis zgodny wg. katalogu JC i co ? nie pasowal ;) i cala seria byla zrombana - dopiero dopasowali z firmy GLO

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja wlasnie to GLO mam założone. Wczesniej było JC - pasowac pasowalo ale po 10 miesiacach zaczol strzelac. bubel, dobrze ze paragon zachowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i miałem kupić przegub HDK taki jak poprzednio a kupiłem firmy Spidan (na pudełku pisze też GKN - ponoć to jest ta sama firma). Normalnie wziąłbym HDK gdyby nie to, że kolega załatwił mi tego Spidana za 166 PLN. Cena chyba bardzo okazyjna (regularna cena 255 PLN). Zobaczymy ile pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w autoryzowanej stacji ASO nissan sprzedają graty tej firmy czy pod tą nazwą jako zamieniki i ogólnie ludzie nie narzekają zdania na temat jakości u mechaników są podzielone osobiście za te pieniądze bym nie kupił ale jak by był za 130 - 160 to bym go założył za JC dałem 120pln przejechał ok 40 tyś i gdyby nie to że przez ostatnie 15tyś jeżdże z rozerwaną manżetą to by chodził i chodził a dodam że akurat tych elemętów nieszanuje bo nieraz oberasy kręciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Przegub u siebie wymieniłem ale mam problem.

Przedtem przegub na skręconych kołach stukał. Po wymianie na nowy stukanie ustało ale na skręconych kołach pojawił się odgłos trzeszczącej gumy.

Domyślam się że to osłona przegubu trzeszczy tylko jak to możliwe jak jest nowa?

Przegub firmy GKN-Spidan.

Może to skrzypienie ustanie ale nie uszkodzi się coś przez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdziłem i już guma nie piszczy.

Może po prostu świeżo założony przegub tak się zachowywał?

Mam nadzieję że nic nie uszkodzę. W poniedziałek podjadę jeszcze do mechaniora żeby to obadał czy jest OK.

W każdym razie dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mi wlasnie dzisiaj walnal przegub prawy chcialem efektownie wejsc w zakret, i sie nie udalo, zamowilem sobie z Inter Carsu firmy Spidan okolo 213 zl z tego co pamietam. Czy ktos moze sie juz wypowiedziec na temat spidana ? Widzialem ze 2 osoby z tej firmy kupilo przegub. Mam nadzieje ze to byl dobry wybor. Bo do Jc Auto jestem srednio przekonany. :(

 

 

Ps. Najdziwniejsze jest to ze przegub w ogole sie nie odzywal, ot urwal sie i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tez stalem przed takim problemem, założyłem przegub NKN 300PLN i narazie 25 000km spokój co bedzie dalej sie okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem przegub jakiś niemiecki za 120 zł i jest OK.

Kiedys jak miałem VW to najlepszy okazał się Lemfoerder - jevyny przegub, który wytrzymał ostrą jazdę :) ale nie orientuję się czy robią przeguby do Primery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to jednak nie przegub. Podnioslem na podnosniku i ukazala sie wada fabryczna polosi ;( Zakupilem poloske niestety ale na szrocie, bo nie stac mnie na nowa, co do LMi lemfordera to nie robi przegubow do primery, spidan i jc robia tylko. No jutro wymieniam poloske zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie dzisiaj walnal przegub prawy chcialem efektownie wejsc w zakret, i sie nie udalo, zamowilem sobie z Inter Carsu firmy Spidan okolo 213 zl z tego co pamietam. Czy ktos moze sie juz wypowiedziec na temat spidana ? Widzialem ze 2 osoby z tej firmy kupilo przegub. Mam nadzieje ze to byl dobry wybor. Bo do Jc Auto jestem srednio przekonany. :(

 

 

Ps. Najdziwniejsze jest to ze przegub w ogole sie nie odzywal, ot urwal sie i koniec.

 

teraz JC AUTO i InterCars to jedna firma :P

 

W JC/IC mozna smialo kupowac ale nie najtansze czesci.

 

a GLO ktore zalozylem z JC, wlasnie zaliczylo 100tys przebiegu i z mojej strony brak jakich kolwiek zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory problem byl z wlozeniem tej polosi bo sie przekrecala na przegubie ale juz jest ok. Mam nadzieje ze pojezdze troche na niej. ;) Dzieki za pomoc.

 

 

Ps. To ze JC Auto jest z Inter Carsem to wiem bo od nich biore czesci. ;)

Tylko ze w JC sa strasznie dziwacznie opisane czesci do samochodu i nie powiem ale sie gubie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

 

Mam pytanie, ponieważ do wymiany mam przeguby napędowe ( pęknięte pierścienie ABS po obu stronach ) jakiej firmy polecacie, może ktoś kupował i może polecić coś dobrego. Nie mam zamiaru wymienić i za chwilę znów wracać do tematu, bo kupię jakiegoś badziewia... Z góry dzięki za radę. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inter Cars ma w ofercie niezłe Paskale .Mają słabe gumy które lepiej zastąpić czymś lepszym np. spedanem.Wiem że były także dostępne japońskie przeguby nie pamiętam firmy .Są lepsze ale automatycznie droższe.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...