Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tino - Plusy i minusy


Gość karol-1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość denvero
witam rok 2001 di (czyli silnik japońca)

1 .sprawa: autko kupiłem w marcu 2008 - moja żona spierała sie almera i koniec !!!!

ja kupiłem Tino sprowadzone z niemiec 148 patoli zrobione serwisowane do lutego 2008 (potwierdzone w 100% )

żona mówi że auto super (prowadzenie itp)

ja mówię super ( a miałem 5 aut wcześniej)

spalanie : duże w mieście bo sssssssssssssanko działa !!!!!!!!!!!!

trasa gitarka

części jeszcze nic nie wymieniałem lecz pytania do kumla mechaniora :jedne tańsze drugie trzeba dopłacić

mechanior mówi : autko poleca!!!!!!!!!!!!!!!! sam lubi nissany

info

nowsze modele maja silnik renóweczki i poleca mniej (min brak łańcucha jest pasek)

silnik można komputerowo podkręcić bez strat poboru paliwa

co do porównań : kolega z pracy ma scenika ( ja tez myślałem ) no to tylko patrzy z podziwem , a zamienialiśmy się autkami ,

co mnie czeka wymiana oleju 91 zł + 37zL olej 10w40 castrol na allegro + filt około 35 zł man + wymiana , wymiana opon około 360 zł 2 sztuki

witam

jakie polecacie oponki bo ja znalazłem takie:

http://ssl.delti.com/oponytanio/start.html

HP 195/65 R15 91V

PN 550 195/65 R15 91V

XR611 195/65 R15 91V CN

lub takie są super

http://www.opony.com/opony/52998_fulda_ecocontrol.html

no i sie zastanawiam!!!!!!!!!!!!!!!! bo może ktoś ma lepsza alternatywę do 160 zł

poszukiwanie nawigacji do tego samochodu ( może ktoś poleci) w rozsądnej cenie !!!!

poszukiwanie zmienareczki cd (bo mam kaseciaka) może ktoś ma

co do niemieckich aut - posiadam najlepsze info na górnym ślasku (zero audi , zero vw zero cinko (fiat), zero = nie kupować , bez max ubezpieczenia!!!!!!!!!!!!!!!!)jeśli ktoś spyta dlaczego wiem odpowiem na priw zawadajacek@wp.pl

 

 

pozdrawiam

jacekzet2

 

 

Co do zmieniareczki to ja mam, tylko od 3 miesięcy szukam do niej kabla. Model zmieniarki to PN 2144F. Kabel oryinalny w Nissanie kosztuje 280PLN. i ma tylko 40 cm. Porażka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość artur196

Szukam instrukcji do Tino 2,2 diesel będę bardzo wdzięczny. z góry dzięki

 

[ Dodano: Pią 02 Maj, 2008 21:58 ]

Szukam instrukcji do Tino 2,2 diesel będę bardzo wdzięczny. z góry dzięki
pytanko czy Wasze auto też cieżko pali jak jest zimne

 

[ Dodano: Nie 18 Maj, 2008 13:37 ]

Witam. Mam pytanie? Czy w silniku 2,2 DI korek do chłodnicy jest 0,9 bara czy 1,1 bara? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich posiadaczy TINO.

Właśnie rano zastosowałem się do pewnej uwagi i dokonałem zaślepienia rurki, tej która zakłócała przjście na wyższe obroty. Samochód odzyskał siłę i jestem zadowolony. Mam dopiero przejechanych 95 000 km. ( kupiłem z przebiegiem 68 000 km ). Nic złego na temat tego smochodu powiedzieć się nie da. Lubię samochody z jasnym wnętrzem. Pozdrawiam i dziekuję za dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam mam rok 2000, 240 tysiecy przejechane, 2,2 di.

 

u mnie tez uszczelniacz strzelił, ale najdrozsza była chłodnica oleju.

 

była tez przygoda, ze spadla mu moc, ale w boschu naprawili.

 

teraz ciagle wojuje z ogrzewaniem.

spalanie tak okolo 7 litrow na i mieszanej jezdzie.

jeszcze wkurzaja mnie skrzypiace fotele.

a i jeszcze chlodnica sie u gory rozszczelnila, raz skleilem ale znowu cieknie.

jakby go skladali japonce to pewnie nic by nie bylo, tak jak sunny.

 

auto fajne i pakowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmieniareczki to ja mam, tylko od 3 miesięcy szukam do niej kabla. Model zmieniarki to PN 2144F. Kabel oryinalny w Nissanie kosztuje 280PLN. i ma tylko 40 cm. Porażka..

 

 

rozumiem, że wciąż oryginalne radio - problemik jest mały, polega na tym, że zmieniarki, jeśli nie sa oryginalne, (a za te nissan każe sobie płacić okropne pieniążki) nie są kompatybilne. Potrzeba małego boxa, który sprawi, ze alpine, blaupunkt, czy Clarion bedą pod tym hulały. Miałem ten problem, chłopaki na Ladas Drive mi wrzucili za psie grosze i moja Alpinka hula jak burza.

Wtedy oryginalny kabel zmieniarki (zawsze jest) wpinamy pod wyjście boxa, a kabel od radia opd wejście boxa i hula!

 

pozdrawiam

 

evil7474

 

[ Dodano: Sro 26 Lis, 2008 01:18 ]

Obawiam sie odłączenia akumulatora, a w książce serwisowej jest czysto w miejscu gdzie powinny być zapisane kody. Te kody to ponoć "opcja".

 

 

z tego co sie dowiedziałem nie ma, kody, przynajmniej w Wielkiej Brytanii nie były instalowane i nie powinno być problemu, niezależnie od radia (wbudowane w deskę decki, CD lub te z dużymi wyświetlaczami)

 

Tak więc odłączenie aku nie powinno spowodować ich blokady

 

pozdro

 

evil7474

 

[ Dodano: Sro 26 Lis, 2008 01:35 ]

Witam wszystkich! jestem nowy na forum, ale Tinką śmigam juz ponad pół roku. ZAAAAAAAAAAADOWOLONY! hula fajnie, czasem w agresywnych skrętach mam wrażenie, jakby sie miała położyć, ale trzyma się jak nie wiem co! To w sumie mój pierwszy rodzinny samochód, zawsze miałem jakieś pseudosportowe popierdółki - i superpozytywne zaskoczenie. Generalnie mma troszke zastrzeżeń do mocy z najmniejszego silnika, to tylko 1.8 ale na Wyspach i tak lepiej jeździć przepisowo więć :diabel2: dajmy po garach!fajnie się wkręca. Jedyny problem jaki zanalazłem, jak do tej pory to przednia poprzecznica, ta na której siedzi chłodnica - auto nie bite, nie pordzewiałe - a poprzeczniaca jak rzeszoto - dziura na dziurze - tu ciągle pada a ten element, przez głupią konstrucję zbiera wobę. Ma otworki odpływowe, więc sprawdzajcie je regularnie - moje były zatkane błotem i listkami. Znajomi mechanicy wszyscy jednym głosem mówią, że ten typ tak ma, o ile sie tego nie sprawdza - więc sprawdzajcie

 

pozdrawiam wszystkich Tinowiczów z troszkę cieplejszej niż Polska (ale tylko teraz) Irlandii Północnej

 

evil 7474

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam rok 2000, 240 tysiecy przejechane, 2,2 di.

 

u mnie tez uszczelniacz strzelił, ale najdrozsza była chłodnica oleju.

 

była tez przygoda, ze spadla mu moc, ale w boschu naprawili.

 

teraz ciagle wojuje z ogrzewaniem.

spalanie tak okolo 7 litrow na i mieszanej jezdzie.

jeszcze wkurzaja mnie skrzypiace fotele.

a i jeszcze chlodnica sie u gory rozszczelnila, raz skleilem ale znowu cieknie.

jakby go skladali japonce to pewnie nic by nie bylo, tak jak sunny.

auto fajne i pakowne.

 

240tys -to juz moze auto dac pierwsze objawy o osbie, ale zeby az tak wiele -to troszke przerazajace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedziałem nie ma, kody, przynajmniej w Wielkiej Brytanii nie były instalowane i nie powinno być problemu, niezależnie od radia (wbudowane w deskę decki, CD lub te z dużymi wyświetlaczami)

 

Tak więc odłączenie aku nie powinno spowodować ich blokady

Kod jest w każdym, ale mało, kto miał go wpisanego w książce.

Odłaczenie akumulatora nie spowoduje jego aktywacji i koniecznści wpisania, ale już próba podłączenia tego samego radia w innej almie, sprawi ze będzie trzeba go podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość devastator

Witam wszystkich Tinomaniaków. Od 3 miesiecy jestem właścicielem tego autka (silnik 2,2 rok 2001). Zakupiony na terenie Niemiec w "tureckim" komisie więc przebieg mojego auta jest podejrzany - 136 tys. km a kierownica w górnrnej części nieźle wyślizgana >:( Już w momencie powrotu świeżo zakupionym Tiniakiem pozostało mi w ręku pokrętło do ogrzewania. Okazało się,że było urwane i wsadzone "dla niepoznaki". Aby je zamocować musiałbym nabyć całe urządzenie sterujące bo końcówka do zamocowania pokrętła była ukręcona (nieżle musiał być gość zziębnięty skoro tak ukręcił). Rurkę mocującą pokrętło przedłużyłem rurką od długopisu o nieco większej średnicy na końcu robiąc otwory pilnikiem iglakiem tak aby weszły na krzyżak potencjomeru. Działa i hula i nie kosztowało ;). Niestety parę banknotów pochłonęła naparwa przednich wycieraczek. Od początku dziwnie działały (więc warto przy zakupie sprawdzić) Po włączeniu przełącznika czasowego wycieraczki wędrowały do środka szyby po czym się zatrzymywały po czym znowy na koniec szyby, potem na 2/3 szyby i tak dalej za każdym razem zatrzymując się w innym miejscu. Po 2 miesiącach rozsypał się silniczek więc... wiadomo -kosztowało i bolało :( Mam pytanie co wyświetlacza km. Po uruchomieniu silnika cyfry wyświetlają się z ubytkiem w dolnej części dopiero jak się auto nieźle rozgrzeje wyświetlacz działa poprawnie. Czy to wada i ten rocznik już tak ma ży turecki sprzedawca coś tam grzebał i jest to do naprawy ???

"Pozdławiam wszistkich Tiniaków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastator, szkoda ze niesprawdzoles troszke lepiej auta przed zakupem

jezeli chodzi o wycieraczki -to niestety taka przypadlosc Almer, warto podczas naprawy (zwlascza mechanicznej) zrobic to raz z a dobrze zeby niemiec problemow potem w trasie.

Co do wyswietlaczy -to masz pewnie wade, ktora niebardzo bym sieprzejmowal, ale moze pomoc rozebranie i zlozenie tego (cos nie łączy jak to ciekły kryształ).

Jak wygladaja Twoje nakladki na pedały i lewarek? kierownica?

Ja kupilem 2000r z przebiegiem 150kkm., kieorwnica troszke wyslizgana (zwłascza od góry), gałka biegow popękana, ale nakładki napedały w dosyć dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość devastator

Gałaka wygląda dość dobrze tak samo nakładki. Skoro u Ciebie też kierownica wyślizgana w górnej części przy 150 tys. to może i mój przebieg jest autentyczny. Auto sprawdzilem "po łebkach" bo mnie podeszli psychologicznie. Ofertę znalazłem przez internet i kiedy zadzwoniłem powiediano mi, że auto już zarezerwowane ale zapraszają na oglądanie innych aut i jak przyjadę dzień wcześniej a Tino ię spodoba to mi go spuszczą. Oczy się zaświeciły, puls w skroniach i dalej poszło... :) Wkurzajace jest to, że części tylko w serwisie. Mam jeszcze do zrobienia mcowanie stolika, który jest po złożeniu oparcia środkowego tylnego siedziska. Plastik ten luźno lata bo brakuje kołków do mcowania. Ciekawe czy można dopasować z innego auta bo ceny serwisowe to nieporozumienie. Podoba mi sie w Tino zawieszenie. Po prostu płynie po polskich nierównościah i ubytkach. No i fajnie, że taki "nietyp" bo sprawia mi frajdę spotkanie każdego Tino na terenie Szczecina. Na razie naliczyłem 4 szt na które cyklicznie natrafiam. Niby nic a cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Mam pytanie co wyświetlacza km. Po uruchomieniu silnika cyfry wyświetlają się z ubytkiem w dolnej części dopiero jak się auto nieźle rozgrzeje wyświetlacz działa poprawnie. Czy to wada i ten rocznik już tak ma ży turecki sprzedawca coś tam grzebał i jest to do naprawy ???

 

prawdopodobnie turecki jak grzebał to niedokładnie złożył wiązki od lcd, tak jak Tolo napisał rozbiórka i ponowne, dokładne złożenie pomoże, pewnie małe tureckie rączki nie potrafiały prążkami w prążki masz babo placek:) co do kiery - 87 tys mil (141tys km) i moja jest łysa jak oleksy, więc to chyba tak ma być.

 

pozdro

evil7474 :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej męczy galka zmiany biegow -poklejona i zdeqwastowana jakby ktoś uprawiał na niej 'rolę' , chybikiem pasowałoby wymienic, ale raczej wolę ten oryginał niz tandetna nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość devastator

Wczoraj zauważyłem złowieszcze zachowanie mojego autka. Nie odpaliło od "pierwszego kopa" Ciekawe jaki wydatek się szykuje... :( Aby odreagować "tureckie rączki" zacytuję tu dowcip, który ostatnio słyszałem:

Turek na niemieckiej emigracji (zupełnie jak moi właściciele komisu :) ) udał się do lekarza po poradę. Na pytanie lekarza co mu dolega odpowiedział, że chodzi całymi dniami smutny, posiłki mu nie smakują, nie czuje pociagu do żony i źle sypia. Lekarz mu na to:

- Niech pan wróci do domu i przygotuje sobie inhalację. Do foliowego worka w tym celu należy włożyć ząbek czosnku, przekrojoną cebulę i na koniec włożyć tam gówno. Wdychać po 5 min rano i przed zaśnięciem.

Już po pierwszym dniu "kuracji" turek poczuł się rewelacyjnie więc pobiegł do lekarza i mówi:

-Panie doktorze uleczył mnie pan. Tylko co mi było ?

Lekarz odpowiada: Nic, po prostu tęsknota za ojczyzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema powodu zeby auto nie zapalilo, tylko:

1. Dobry akumulator z mocnym pradem rozruchu

2. Niezpowietrzajacy sie ukald plaiwowy.

3. Sprawne swiece zarowe (przytrzymac min4-5 sekund), dluzej niz zgasnie kontrolka

4. Dobre paliwo z odrobinka depresatora i czystym filtrem paliwa..

5. Dodac lekko gazu podczas rozruchu (co pisze w instrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich Tinomanakowcow :) ,serwus karol-1987 ;)

 

-> Macie racje co do skrzypiacych foteli.W moim skrzypi tylko przedni i o dziwo

pasazerski. Pisze o dziwo bo zonka duuzo mniejsza :)

-> Co do galki to wytoczylem sobie na chwilowe zastepstwo taka z drewna i sprawuje

sie znakomicie :) .

-> Problem z radiem,a scislej z CD (nie czyta plyt po zapaleniu silnika)

-> Czujnik wstecznego swiatla do wymiany

 

I jak na razie nic powazniejszego (odpukac...)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość evil7474

Chłopaki - co to może być? Taka zagadka - jak jadę po równym to cisza i słodko, ale jak wjadę na małe wyboje, to słychać jakby drążek stabilizatora w starym polonezie. Padłem pod autko - nie ma drążka stabilizatora i zaczynam powolutku podejrzewać silentblocki, tylko nie wiem, czy one same są wymienne, czy trzeba małpy z z całymi wahaczami wymieniać? Jesli ktokolwiek juz to robił prosze o wsparcie taktyczne!

 

Co do foteli! chyba tam kurcze stado świerszczy pozamykali (Turcy chyba, a jakże!)

 

pozdrawiam wszystkich (choć jakos nas mało ostatnio)

 

evil7474http://www.nissanklub.pl/forum/templates/nissanklub/images/ranks/icon/icon10.gif

 

[ Dodano: Pon 23 Mar, 2009 00:25 ]

-> Macie racje co do skrzypiacych foteli.W moim skrzypi tylko przedni i o dziwo

pasazerski. Pisze o dziwo bo zonka duuzo mniejsza :)

-> Co do galki to wytoczylem sobie na chwilowe zastepstwo taka z drewna i sprawuje

sie znakomicie :) .

-> Problem z radiem,a scislej z CD (nie czyta plyt po zapaleniu silnika)

-> Czujnik wstecznego swiatla do wymiany

 

 

Leszeq, co do radia - sprawdź czy masz zasilanie na backupie po włączeniu silnika, miałem zamienione kabelki w kostce i taki sam objaw, przekładka kabelków poskutkowała, ale najpierw sprawdziłem napięcie i po przekręceniu kluczyka backup znikał, więc odciąłem backup i zwarłem ze stałym plusem - benefit? mogę słuchać radia z włączonym i wyłączonym silnikiem, a spalony przekaźnik wywaliłem i spokój. Wiem, mogłem wymienić przekaźnik i też by było oka, ale skoro już to robiłem, a czasem czekam na żonkę chwile i nie ma potrzeaby stać z włączonym silnikiem czy choćby zapłonem pół h. Z drugiej strony zamiana podrzymania pamieci z plusem powoduje dziwne rzeczy w tym radyjku - backupu nie powinno być przy włączonym silniku, bo jest stały plus, a więc radio bierze sobie zasilanie cholera wie skąd! ot taki mały wynalazek nissana.tak czy inaczej planuję zmienić troszkę audio, bo mi juz ździebko harczą głośniczki jak więcej basów dostaną

 

pozdrawiam

evil7474

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość evil7474

leszeq, a masz oryginalne radio nissanowskie? jeśli nie to napisz jakie. aha, sprzed czy po liftingu (młodzsy czy starszy niż 2003?) napisz coś a postaram się pomóc

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz wpadlem na ten temat. Kupilem Almere i poza zawieszeniem jestem jak narazie zadowolony.

Cholernie nie podoba mi sie tylko nazwa Tino :/ Jak piesek ktory pod Windows'em szuka plikow. Czemu kolesie wymyslaja takie durne nazwy? Tino, Sedici, itd. ... Juz niedlugo leca wszystkie emblematy z karoserii bo az wstyd :D

Teraz czeka mnie naprawa zawieszenia, wymiana przednich tarcz hamulcowych, naprawa regulacji ogrzewania, montaz swiatel dziennych, montaz radia CB, wygluszanie drzwi, montaz wzmacniaczy i subwooferow, montaz komputera, przyciemnienie tylnych szyb i ogrzewanie lusterek ... i to chyba wszystko na poczatek ;)

Nie zetkneliscie sie gdzies przypadkiem na zdjecia Tino z zamontowanym ekranem lcd 7 lub 8" dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka evil7474.

Radio 100% nissanowskie,z panelem zintegrowanym i sterowaniem w kierownicy

(taki wypas co nie dziala :/ )

Tino z 2000 z grudnia.

 

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2009 20:23 ]

Czesc czmiel_t.

Zerknij na forum tuning optyczny moze znajdziesz cos dla siebie.

Duzo zmian przed toba,powodzenia.

Pozdrawiam.

 

Ps. Mi tam sie podoba tino. Tino - brzmi dumnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka evil7474.

Radio 100% nissanowskie,z panelem zintegrowanym i sterowaniem w kierownicy

(taki wypas co nie dziala :/ )

Tino z 2000 z grudnia.

 

Jak masz problemy z odczytem plyt CD -to na 90% trzeba podregulowac laser (sróbka na samym laserze (ćwierc obrotu w jedna lub druga strone) -powinien byc do tego dosyc dobry dostep (tylk obardzo delikatnie -bo ta srobka jest malenka (tam gdzie swieci laser)

moze cos pomoc wyczyszczenie lasra spirytem (ale to max kilka procent ze pomoze).

 

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2009 20:38 ]

Dopiero teraz wpadlem na ten temat. Kupilem Almere i poza zawieszeniem jestem jak narazie zadowolony.

Cholernie nie podoba mi sie tylko nazwa Tino :/ Jak piesek ktory pod Windows'em szuka plikow. Czemu kolesie wymyslaja takie durne nazwy? Tino' date=' Sedici, itd. ... Juz niedlugo leca wszystkie emblematy z karoserii bo az wstyd :D

quote']

Mnie tam wszystko jedno -do niedawna byłem posiadaczem TINO oraz TICO z czego bylem dosyc zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nawet plytke do samoczyszczenia i po tym tez nie idzie.

I co dziwne na poczatku wyrzucal same piraty,a teraz i oryginaly

mu nie podchodza :/

A triku ze srobka nie slyszalem,ale napewno wyprobuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...