Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tino - Plusy i minusy


Gość karol-1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

info - na trasie rozszczelnił mi się przewód paliwowy, z powodu korozji.

Objawy smród "farby" i lekkie dymienie spod maski, oraz zwiększone zużycie paliwa (część po prostu wyciekała).

Wiek 13 lat, przebieg blisko 270tys.

Koszt części + robocizna - 220zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dlatego ja mam 2,2 DCi. :banan:

W tym roku minie 5 lat jak go sprowadziłem, na początku tylko regulacja /parametry/ pompy, a później wymiana ślizgu-prowadnicy i łańcuszka w Vacum Pompie. Resztę - odpukać, leje paliwo, uszlachetniacze i do przodu  :samochod-rodzinny:

N16 ma praktycznie to samo, więc silniki 1,8 w obu modelach są do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "po łebkach" ten test.

Brak np. rozróżnienia silników di i DCi.

No i te skrzypiące plastiki.. twarde owszem, ale skrzypiące? Zauważyłem dopiero poniżej -15stopni Celsjusza, zaś w Seacie Leonie I gen. skrzypiały nawet przy +25 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za idiota pisał ten artykuł. Sam użytkuję Tino od ponad roku, obecnie mam ponad 300 tyś, silnik 2.2 dCi rok 2004 a więc 10 lat już stukneło.

Regenerowałem tylko alternator i teraz w lutym sprzęgiełko kompresoea klimy i silniczek wycieraczek (dostał nową blaszkę i hula aż miło) Rdzy ani grama co do skrzypienia to fotel pasażera owszem ale deska tylko podczas mrozów i jeśli jedziesz po kostce brukowej. Co do prowadzenia  to powiem że prawdziwa przyjemność z prowadzenia , ładnie się zbiera poprawnie wchodzi w zakręty a hamulce też żyleta ( ABS, ESP, asystent awaryjnego hamowania) Jedynie spalaniie jak w benzyniaku ok 10 l na mieście i 7-8 w trasie. szczerze to już mój drugi nissan, pierwsza była WP11 z 98 r 1.6 PB

I jedyna obawa co potem, na co wymienić bo era silników nissana już się skończyła a motorki  francuza już nie są tak bezawaryjne. Szczerze polecam pod warunkiem że nie żałujemy kasy przy zakupie i bierzemy zadbany egzemparz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...