Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Klimatyzacja - co wchodzi w skład/kompendium wiedzy


_Janusz_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość świeży

Jeden z geniuszy od klimy zepsuł mi zawór, przez który ładuje się klimę. On jest na grubym wężu pod maską. Wąż jest złączony śrubą z wyjściem z kabiny (po stronie pasażera). I tu zaraz jest ten zawór zaciśnięty na tym wężu i wygląda na to, że muszę wymienić nie tylko cały zawór ale i cały wąż wychodzący od kabiny aż do sprężarki razem z kolankiem metalowym do sprężarki. Czy to prawda i gdzie mogę takie coś kupić w ogóle?

P10 1992. A może ktoś ma do sprzedania taki wąż z zaworem?

Szkoda, że nie można załączać zdjęć bo bym pokazał dokładnie o co chodzi. A może można?

pzdr Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Chlopaki a że sie tak wtrące w temat bo widze ze znacie sie na rzeczy:

a jak ma sie sprawa klimy do 1.6 ale DS-a ??mozliwe??

 

Wątek bardzo ciekawy. Też mam 1.6, nie DS, ale GA16DE. Rozważam założenie klimy, ale najpierw musze przeprowadzić pełny rekonesans :D

 

Najpierw propozycja, aby zrobić manual z montażu klimy. Pomogłoby to wielu osobom. Sporo informacji jest zawartych w tym wątku.

 

Z tego, co wyczytałem to musiałbym się zorientować, czy posiadam wersję przystosowaną do klimatyzacji. Chodzi o sprawdzenie przekaźnika AIR CON. To chyba pierwszy krok. Jeśli dobrze zrozumiałem, to posiadając ten przekaźnik/podstawkę pod niego komp powinien mieć wgranego softa obsługującego klimę?

 

Inną rzeczą jest zawór FICD. Cokolwiek by to nie było i jakby to nie wyglądało, to musi być, aby pomóc utrzymywać obroty autka przy włączonej klimie? I pewnie jej nie mam, jeśli nie mam klimy?

 

Potem zostaje zrobić zestawienie części, żeby niczego nie brakowało. Trzeba coś ciąć/spawać/przerabiać w komorze silnika czy raczej wszystko jest na swoim miejscu i tylko przykręcam elementy?

 

I najważniejsze - czyli cena. Bo jeśli ona będzie za wysoka, to nic z tego.

 

No i jeszcze pytanie - cierpię na chroniczny brak garażu :(: więc wszystkie operacje byłyby przeprowadzane "pod chmurką". Da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanko do posiadaczy klimatyzacji w P10, czy po włączeniu nawiewu na szybę zawsze włącza wam się klimatyzacja, nawet jak włącznik A/C jest wyłączony, bo u mnie tak jest i to mnie trochę denerwuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko do posiadaczy klimatyzacji w P10, czy po włączeniu nawiewu na szybę zawsze włącza wam się klimatyzacja, nawet jak włącznik A/C jest wyłączony, bo u mnie tak jest i to mnie trochę denerwuje?

Musiały poprzednikowi mocno parować szyby skoro to zmostkował. Nie powinno tak być.

 

Mam pytanie do was: Już 3-krotnie ładowałem klimę i po 3 m-cach słabnie chłodzenie i przestaje chłodzić. Maszyna za każdym razem robiła próżnię i sprawdzała szczelność nic nie wykrywając. Dałem do mechaniora i też nie znalazł nieszczelności a klima słabnie. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiały poprzednikowi mocno parować szyby skoro to zmostkował. Nie powinno tak być.

 

Mam pytanie do was: Już 3-krotnie ładowałem klimę i po 3 m-cach słabnie chłodzenie i przestaje chłodzić. Maszyna za każdym razem robiła próżnię i sprawdzała szczelność nic nie wykrywając. Dałem do mechaniora i też nie znalazł nieszczelności a klima słabnie. Co robić ?

Na bank jest nieszczelnosc w ukłdzie klimatyzacyjnym. Czy oprócz sprawdzenie szczelnosci była robiona próba na azocie? Czy mechanior dodał barwnika UV w trakcie napełniania układu czynnikiem??

Niestety z reguły małe nieszczelności są ciężkie do wykrycia...

Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank jest nieszczelnosc w ukłdzie klimatyzacyjnym. Czy oprócz sprawdzenie szczelnosci była robiona próba na azocie? Czy mechanior dodał barwnika UV w trakcie napełniania układu czynnikiem??

Niestety z reguły małe nieszczelności są ciężkie do wykrycia...

Powodzenia życzę.

Barwnik był dodany ale nie dało się wykryć. Pojechałem w końcu do fachowców od klimy w Dąbrowie G. i z ledwością znaleźli nieszczelność w końcówce chłodnicy klimy po lewej stronie. Wzięli za tę diagnostykę 120 zł . Może ma ktoś na forum taką starą zepsutą chłodnicę klimy - potrzebuję tę rurkę wychodzącą z dołu do góry, dziwacznie powyginaną (do wspawania). Chętnie zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pytanko do posiadaczy klimatyzacji w P10, czy po włączeniu nawiewu na szybę zawsze włącza wam się klimatyzacja, nawet jak włącznik A/C jest wyłączony, bo u mnie tak jest i to mnie trochę denerwuje?

W P11.144 tak jest fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Witam. Mam problem z uruchomieniem  klimatyzacji  dołożonej do oryginalnej instalacji,niby  na krótko wszystko działa a z przycisku nie startuje,  klima nabita, przekażniki dobre, wentylatory sprawdzone, czujnik ciśnienia i temperatury wykluczyłem ,przycisk A/C po włączeniu nawiewu się zapala. Brakuje mi zaworu FICD , ale chyba nie jest on konieczny do jej uruchomienia ?... Czego jeszcze potrzebuję do uruchomienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia-. oczywiśćie , pomijany też przez zmostkowanie. Dołożyłem dziś czujnik temp. zewnętrznej  ten przed chłodnicą ,bez zmian.

Edytowane przez sylwek105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się chodziło mi na parowniku czujnik . Kompresor sprawny sprawdzałeś na krótko czy działa , może jakiś przewód walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czujnik temperatury  sprawdzany ,podmieniałem też na drugi. Sprężarkę , wentylatory ,sprawdzałem zwierając na przekażnikach, przy  tym podłączeniu śmiga i chłodzi.... podmieniałem też włącznik  A/C..  

Edytowane przez sylwek105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja w swojej p10 miałem jakąś dziwną chłodnice od klimy. Nigdzie nie mogłem znaleźć zamiennika. W innych primera p10 były całkiem inne. A auto sprowadzone z Niemiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...