Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-T31 Eksploatacja


Gość sk

Rekomendowane odpowiedzi

KOLE

- żanki ( żeby nie było)

i

- dzy

Dzisiaj odebrałem swojego X-Traila T31. Oczywiście nie obyło się bez adrenaliny , no ale jest.

JEST BOMBA - extra JAZDA - ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ ŻE TO TROCHĘ ZACHWYT W CIEMNO , ale wydaje mi się że to naprawde dobry wózek.

Jest to nowy model - od sierpnia w sprzedaży - dopiero rozpoznawany - dlatego proponuję aby jego użytkownicy wpisywali tutaj swoje uwagi i pomysły.

Ja odebrałem dzisiaj po 17ej dopiero autko, więc zrobiłem tylko 70km po mieście.

Za parę dni powrócę tutaj ( mam nadzieję że bedę po lekturze "instrukcja" ) i postaram się opisać trochę swoich uwag.

naXa.

 

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 14:45 ]

Pierwsze 200 km - od czwartku 17:00 do soboty - jazdy tylko po mieście (Poznań). Spalanie na razie nie zachwyca => 10,8 l/100km. Myślę jednak że po paru tysiacach wynik ten poprawi się.

Zawieszenie - chyba nareszcie zawiesznie na polskie drogi - dla mnie komfort.

Światła - ciekawe czy już ktoś wymyślił jak je przeprogramować aby automatycznie się zapalały po uruchomieniu silnik i wygasały po jego wyłączeniu ? Dziwie się że na warunki polskie ( światła cały rok ) nie ma takiej opcji.

Skrzynia biegów - po 3 latach mordengi ze skrzynią w Reault GranScenicu - jest rewelacyjna.

tyle na 200 km jazdy

sk

 

[ Dodano: Pią 18 Kwi, 2008 21:54 ]

866 km - jazda po mieście . Doczytałem w instrukcji aby do 1500 km nie przekraczać 2500 obrotów. Zacząłem tak jeździć. Ciekawe czy to dlatego spalanie spadło => 9,7litra wg kompa. Zważywszy na to że max moment jest na 2000 obr jexdzi się normalnie , tylko że przy tym momencie dochodzi się do tych 2,5 tys obr. w mgnieniu oka i już trzeba zmieniac bieg - no ale cóż - mogłem kupić inne auto ze słabszym silnikiem to bym nie miał takich problemów. Co do reszty , to na razie bez niespodzianek - pewno za mało kilometrów przejechane. Trochę brakuje mi schowków - zawsze miałem dużo różnych , czasami nawet potrzebnych rzeczy ( lampa, kompresor, narzędzia i inne) , teraz trudno je pochować , coś muszę wykombinować. Jedziemy dalej

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Też niedawno odebrałem X-TRAILA T31 LE 2.0 dCi 150KM. Mam dopiero 2400km na liczniku ale auto z każdym dniem jest dynamiczniejsze, a jest już bardzo dynamiczne. Spalanie u mnie jest uważam do przyjęcia średnio7,6l, ale udało mi się zejść w trasie do 6,2l, ale to już nie była fajna jazda. Bardzo komfortowe zawieszenie, nic nie puka i nie skrzypi. Autko bardzo zwrotne. Nawet mile jestem zaskoczony nawigacją. Zamówiłem ją bez przekonania raczej ze względu na kamerę cofania, ale naprawdę navi jest do przyjęcia, trochę mało punktów POI.Nie do przecenienia jest zestaw głośnomówiący bluetoth. Xenony też bardzo fajnie oświetlają drogę. Jeśli idzie o minusy to trochę mało schowków wewnątrz auta, te kieszenie w drzwiach są tylko symboliczne,no i podatna na zarysowania wykładzina bagażnika, doradzam zakupić sobie na allegro dywanik gumowy za 95zł. Za jakiś czas jeszcze dodam jakieś spostrzeżenia. Pozdrawiam wszystkich użytkowników X-TRAILi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...