Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ŚWIATŁA w X-T31


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałem w mim nowym iXie ustawić światła tak aby śię włączały przy uruchamianiu silnika i wyłączły przy wyłączeniu silnika. Czy ktoś może już wpadł na pomysł jak to zrobić ?

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze,

przeczytaj dokładnie wątek.

Osoby które „zmodyfikowali” czujkę twierdzą, że czujnik deszczu działa poprawnie.

Pozdrawiam

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu działa bez zmian, zaklejony jest tylko fotoelement , który odpowiada za właczanie świateł.

 

Navara przećwiczona, przypuszczam , że w X jest podobnie - niecałe 10 min roboty. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Właśnie wczoraj przećwiczyłem - działa!!!

Rozwiązanie proste i genialne zarazem - w 100 % skuteczne.

Moje pierwsze pytanie w salonie przy odbiorze samochodu - czy mogą ustawić tak aby były cały czas włączone w dzień - odpowiedź - w tej chwili nie wiedzą jak to zrobić !!!

Aż wczoraj przeczytałem ten wątek powyżej i wszystko jasne.

Tak więc zakleja się tylko czujnik świateł - czujki do automatycznych wycieraczek są na tej samej płytce ale po bokach więc wcale się w nie nie ingeruje.

Pozostaje mi teraz się odzwyczaić od włączania świateł tak jak to robiłem do tej pory co dziś w wielu wypadkach było dość trudne :)

Ciężko zmienić niektóre przyzwyczajenia !!!

Polecam to rozwiązanie - i dziwię się że Nissan nie wie jak to zrobić.

Jest to jednak problem wielu producentów w Polsce bo w mojej Lagunie - poprzedni samochód też tego nie mogli zrobić.

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2008 14:30 ]

Sprawdzone właśnie zaczęło padać :)

Sprawdziłem więc czujnik deszczu - wszystko działa bez zarzutu.

Przeróbka więc skuteczna niesamowicie !!!

 

Pozdrowienia dla "wynalazcy" tego systemu !

 

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji iXa na str 2-24 jest wspomniane o SYSTEMIE OŚWIETLENIA DZIENNEGO. Czy ktoś wie jak się to uruchamia??

Kolega który ma Outlandera też ma w iunstrukcji o tym wspomniane i na 1szym przeglądzie serwis uruchomił mu tą funkcję , jednak nie wie w jaki sposób.

Po uruchomieniu tej funkcji przełącznik świateł jest w pozycji wyłączony , a światła po uruchomieniu silnika się zapalają. Jednak aby włączyć szosowe światła trzeba przełączyć przełącznik na pozycję świateł mijania. Może wasi dealerzy są bardziej ambitni i coś wiedzą na temat tej funkcji - mój dealer niestety chyba się uczy od takich jak ja.

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje Nissanów są wykonywane w kilku wersjach między innymi w wersji do krajów skandynawskich gdzie od lat jest wymóg jazdy na światłach cały rok. Polega to na tym że po uruchomienia silnika zapalają się światła tylko przednie sa w dziwnym połączeniu (żarówki połączone szeregowo). O ile się nie mylę to u nas na rynku jeszcze ten bajer się nie pojawił. W chwili obecnej ma T30 z 2003 i K12 z 2003 i w schematach z instrukcji serwisowej jest to rozrysowane ale jak sprawdziłem instalację to niestety brak jest okablowania do tej funkcji. Przerabiać chyba się nie opłaca bo trzeba pruć wiązki.

W K12 jest jeszcze ciekawiej bo jest coś takiego jak system dystrybucji energii (taki cwany mikroprocesorowy sterownik który załącza odbiorniki) i żeby uruchomić funkcję świateł dziennych musi być do tego oprogramowany. Na marginesie to z klucza i pedału można wprowadzić K12 w tryb serwisowy i przetestować wszystkie lampy, niezła dyskoteka się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje Nissanów są wykonywane w kilku wersjach między innymi w wersji do krajów skandynawskich gdzie od lat jest wymóg jazdy na światłach cały rok. Polega to na tym że po uruchomienia silnika zapalają się światła tylko przednie sa w dziwnym połączeniu (żarówki połączone szeregowo). O ile się nie mylę to u nas na rynku jeszcze ten bajer się nie pojawił. W chwili obecnej ma T30 z 2003 i K12 z 2003 i w schematach z instrukcji serwisowej jest to rozrysowane ale jak sprawdziłem instalację to niestety brak jest okablowania do tej funkcji. Przerabiać chyba się nie opłaca bo trzeba pruć wiązki.

W K12 jest jeszcze ciekawiej bo jest coś takiego jak system dystrybucji energii (taki cwany mikroprocesorowy sterownik który załącza odbiorniki) i żeby uruchomić funkcję świateł dziennych musi być do tego oprogramowany. Na marginesie to z klucza i pedału można wprowadzić K12 w tryb serwisowy i przetestować wszystkie lampy, niezła dyskoteka się robi.

 

 

Z tego wynika że pozostaje tylko wersja z zaklejeniem fotodiody czujnika zmierzchu.

Będę musiał przyjąc takie rozwiązanie tego problemu

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Może i na inne rynki robią inne wersje ale niestety w Polsce nic na ten temat nie wiedzą w serwisie więc przeróbka polegająca na zaklejeniu czujnika jest idealnym rozwiązaniem. No i pozostaje zawsze pewna kwota w kieszeni !

 

Pozdrowienia

 

Dalej działa idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i na inne rynki robią inne wersje ale niestety w Polsce nic na ten temat nie wiedzą w serwisie więc przeróbka polegająca na zaklejeniu czujnika jest idealnym rozwiązaniem. No i pozostaje zawsze pewna kwota w kieszeni !

 

Pozdrowienia

 

Dalej działa idealnie :)

 

Dzisiaj się dowiedziałem - ta kwota o której kolego wspominasz to 450,- zł . JUŻ SIĘ ZABIERAM ZA ZAKLEJANIE FOTODIODY.

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze pytanie w salonie przy odbiorze samochodu - czy mogą ustawić tak aby były cały czas włączone w dzień - odpowiedź - w tej chwili nie wiedzą jak to zrobić !!!

dziwny jakiś ten serwis, podłącza sie consulta, włącza światła i koniec, świecą się jak przekręca sie kluczyk

 

wstyd dla serwisu i nissana . . .

 

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 23:11 ]

niestety w Polsce nic na ten temat nie wiedzą w serwisie

 

no może niezupełnie, ja coś tam na ten temat wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Super jak wiec ktoś chce zaoszczedzic 450 PLN to zapraszam pomogę GRATIS zakleic czujnik !!

No cóż ja mialem na mysli salon w GDAŃSKU. W momencie odbioru - GRUDZIEŃ 2007 nie wiedzieli jak to zrobić!! Nie wyrazili również żadnej ochoty żeby to sprawdzić !!!

 

Teraz może już wiedzą :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Witam

 

Moje autko jest zakupione w Niemieckim salonie

i mam ta fukcje ze zaraz po zapaleniu silnika zapalaja sie swiatla a przeocznik jest w pozycji "off"

Niby bajer ale wolałbym moc wyłączyć światła przy zapalonym silniku a tak mogę tylko zmienić na mijania A w pozycji "auto" w dzien sie wyłacza swiatełko

 

Wiec pytanie?

Jak wrócić do wersji polskiej ze światełkami?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka tak prosta że aż genialna. Polecam wszystkim.

Cześć

Tylko pamiętajcie o jednym, osoby które mają samochód z xenonami!

Jak zrobicie jak w opisie, to niestety spryskiwacze reflektorów będą działać za każdym razem ;/

Ja osobiście mam zwykłe reflektory-halogenowe i mnie to nie dotyczy, ale ja i tak nie będe sobie nic zaklejać, dla mnie to nie problem włączać światła za każdym razem jak wsiadam do samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tylko pamiętajcie o jednym, osoby które mają samochód z xenonami!

Jak zrobicie jak w opisie, to niestety spryskiwacze reflektorów będą działać za każdym razem ;/

Ja osobiście mam zwykłe reflektory-halogenowe i mnie to nie dotyczy, ale ja i tak nie będe sobie nic zaklejać, dla mnie to nie problem włączać światła za każdym razem jak wsiadam do samochodu :)

 

Nieprawda :rofl:

Spryskiwacz przy Xenonach uruchamia się raz na 15 cykli włączenia spryskiwacza szyb.

Zaklejenie czujnika zmierzchowego nie ma tu nic do rzeczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda :rofl:

Spryskiwacz przy Xenonach uruchamia się raz na 15 cykli włączenia spryskiwacza szyb.

Zaklejenie czujnika zmierzchowego nie ma tu nic do rzeczy.

 

Pozdrawiam

a to sorry Panowie za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...