Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FELGI i ALU do Primer


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam. Wyjechałem w końcu swoją Primerą i jest cudnie ! Lecz dręczy mnie wygląd kół chciałbym zakupić felgi alu i opony letnie co proponujecie. Może z 14 przejść na 15? A może będą za duże ? Pomóżcie coś wybrać ! Pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz bez najmniejszego problemu przejść na 15'. Ja na lato mam alu 15' i opony 195/50, samochód jest przez to nieco niższy. Na zime zakładam stalówki 14' i opony 175/75.

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, szukałem, grzebałem i co nieco znalazłem na temat rozmiaru otworów na śruby i piastę felg do Primerki P-10, ale prosił bym o utwierdzeniu że dobrze znalazłem:

6j 4x114.3 ET45 piasta 66

 

Jaki rozmiar alufelg radzicie: 13, 14, 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar alufelg radzicie: 13, 14, 15

 

Oczywiście 15' - jak kochać to księżniczkę, jak kraść to miliony :wink:

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak:

-obuwie letnie:

ALU 15” 15/4x114,3 OFFSET (ET - odsadzenie) 45, fi piasty 66,1; OPONY: 195/55 R15;

-obuwie zimowe:

ALU 14” 14/4x114,3; OFFSET 45; fi 66,1; OPONY: 185/65 R14

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 205x50x16 i to jest max srednica kola jaka mozna zalozyc do primerki (oczywiscie z odpowiednim ET ). Komfort ( ze wzgledu na niski profil opony ) wcale nie jest taki zly jak sobie wyobrazalem to przed zalozeniem takiego rozmiaru ( oczywiscie pod warunkiem ze zalozymy porzadne opony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam idealny zamiennik na fele 16" czyli 205.45 - auto łądnie wyglada a do tego hamowanie i trzybanie boczne to bajka no tylko strasznie prowadzi po koleinach.

 

NA zimę standard czyli 185.65R14

 

 

p. Darecki ma idelny zamiennik do felgi 15" czyli 195.55 jak chcerz kalkulator przeliczający to wejdz na strnę www.opony.com.pl - pamiętając ze wzorowe kolo do naszych P10 to jest 185.65 R14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ociera to jest good.

 

Ale żeby licznik nie przeklamywał to trzeba siętryzmać wymiarów ktore podałem, takie przewiduje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając koła zauważyłem, że obecne letnie oponki są już rzeczywiście na ukończeniu. Były to Barumy Bravura, których niska cena była bardzo kusząca, ale jakość, ach, lepiej zapomnieć. Dlatego tym razem bez oszczędzania(ale bez przesady też). Wybrałem kilka propozycji, które w moich oczach wyglądają na najlepsze. Może macie jakieś uwagi co do którejś z nich, wszelkie sugestie mile widziane.

 

Pierwsza:

Dunlop SP SPORT 01 185/65R14 86 H - fabrycznie montowane Dunlopy, w starszym wydaniu, były świetne, Stąd mój wybór.

dunlop_spsport01.jpg

 

Druga:

Nokian NRHi Rewelacja w testach opon.

Nokian_NRHi.jpg

 

Trzecia:

Michelin ENERGY E 3A- ponoć trwałe, ale kiepskie w deszczu.

michelin_E3A.jpg

 

Czwarta:

Yokohama A539-miałem dobre zimówki tej marki, fajnie wygląda 8)

yokohama_a539.jpg

 

Rzutem na taśme po przeczytaniu pozytywnej opini Miśka no forum Almery dorzucam:

Uniroyal RALLYE 550- Misiek napisał, że świetna na deszcz.

uniroyal_rallye550.jpg

 

I tegoroczna nowość. Toyo Proxes CF-1Nie spodziewam się opini, ale może mieliście styczność z tą co by nie było zacną marką 8)

Toyo_Proxes_CF1.jpg

 

Wszystkie w cenie około 250PLN

 

A wracając do tematu, to czy ktoś z was kupował oponki przez internet? Tak zamierzam to uczynić. Dostawa do domu i atrakcyjne promocje. Zakupu dokonam najprawdopodobniej w sklepie, w którym mamy klubowy upust. Jednak upust mnie chyba ominie, bo ponoć jest on od ceny katalogowej, a ceny katalogowe mają się nijak do rzeczywistych, które na szczęście są niższe o więcej niż te zniżkowe 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso

Ja kiedys kupowalem na opony.pl, ale potrzebowalem tylko 1 szt. dokupic a oni wyslali mi komplet. Jeden telefon i za dwa dni mialem juz to co chcialem. Zdecydowanie polecam Ci kupic przez internet ze wzgledu na duzo nizsze ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

ja zimóweczki kupowalem przez neta, ale szczerze mówiąc niepamiętam w jakim serwisie :? to bylo pare miechow temu. otwarlem kilka sklepów i po prostu wybrałem tek który chciał najmniejszą cenę za interesujący mnie model :D

 

opony są zwykle tańsze niż w normalnych serwisach oponiarskich, dostawa jest bezpłatna, dostajemy gwarancje- więc mysle że warto kupować przez internet.

 

jedno ale :x : prawdopodobnie przesylka dojdzie po kilku dniach, a nie jak zapewniaja w ciagu jednego lub dwóch dni roboczych. ale jesli komuś sie zbytnio niespieszy to niema się czym przejmować :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem na opony.pl lub baloon.com.pl i skorzystalem z promocji czy wyprzedazy i kupilem dunlopy i jestem b. zadowolny - poczytaj komentarze ludzi na tych stronach, wez poprawke na auta i mozna sie zdecydowac

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Ja nigdy przez internet nie kupowalem.

Co do Twoich typow, to zastanwialbym sie miedzy firma NOKIAN, a TOYO.

Akurat wczoraj się dowiedziałem, że własnie firma Toyo weszla na szczyt rynku i ma bardzo dobre opony.

Co do firmy NOKIAN to mialem okazje jezdzic na oponkach zimowych tej firmy, a dokladnie na NOKIAN HAKKAPELLITA 2 i naprawde jesli chodzi o zimowki to sa za***iste.Po dluzszym zastanowieniu wybralbym chyba jednak NOKIAN, gdyz za malo jeszcze slyszalem o TOYO.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spora szansa podjęcia odważnej decyzji. Czyli wybór Toyo. Znam zakład, który oferuje i Toyo i Nokian. Zapytam się po świętach jak z ceną, czy rabat dostanę i czy montaż będzie za free, bo z wyważeniem to i 50 PLN może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Właśnie mam zamiar kupić opony letnie z www.baloon.pl (ceny mają dobre).

Zastanawiam się nad wyborem - Fulda, Kleber, Firestone ??

Co wy na to?

 

a konkretnie jakie modele? i jakie ceny max? bo kleber kleberowi nierówny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...