Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FELGI i ALU do Primer


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dzisiaj zaliczylem ladna porazke z felasiami :twisted: takie ladne sobie znalazlem w koncu , wzialem zalozylem na przod OK pasuja, nie zachaczaja nigdzie. Zakladam na tyl a tu ZONK :( przeszkadza lacznik stabilizatora, ale sie moglem zdenerwowac :twisted: szerokosc felgi 7 cali, et 35 to jednak za duzo do mojej P10 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie płacz od tego masz pierśnienie dystansyjne...

 

Ja ma mu Siebie felgi 16x8cali OZ Mercury i nic mi nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

No właśnie panowie jak to jest, ja mam w książce serwisowej napisany rozmiar 175/70R14. Mam P10-kę 1.6 z '95r. Czy P10 z silnikiem 2.0 ma jakieś inne zawieszenie :?: I jak jest z tym przekłamaniem licznika :?:

Aktualnie przymierzam się do zakupu felg (nie koniecznie alu.) i opon na lato. Chciałem niższy profil ale nie wiem jak z tym licznikiem by było, bo podobno oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Proponuję np. http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp wybieramy tam rozmiar opony,dopuszczalną różnicę w średnicy koła możemy wybrać zamiennik tzn.oponę którą chcemy założyć itd. moim zdaniem warto zerknąć

lub http://www.opony.com/poradnik1.asp

lub http://www.opony.pl/zamienniki.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie panowie jak to jest, ja mam w książce serwisowej napisany rozmiar 175/70R14. Mam P10-kę 1.6 z '95r. Czy P10 z silnikiem 2.0 ma jakieś inne zawieszenie :?:
Hej!Też mnie to zastanawia bo na forum doczytałem że do P10 wzorowe koło to 185/65R14, też mam P10 1.6 '95 i wszędzie gdzie szukałem i patrzyłem, do tego modelu jest rozmiar tzw.wzorcowy 175/70R14 na drzwiach też mam podany taki, z tego wniosek że chyba taki jest a może do 2.0 jest 185/65R14 :?: :?: :?: :?: :?:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje zdanie jest takie ze ET 45 jest za duze felga idzie za mocno do wewnatrz auta. Proponuje 7Jx15 ET35 opony 195/50 R15 i naprawde ladnie wygladaja, szeroko prawie na rowni z karoseria i nic nie obciera bo nie ma prawa - przeciez tu chodzi tez o estetyke nie sposob zalozyc felgi ktore sie chowaja w aucie i potem auto wyglada ja kolejka waskotorowa. - no ale ma alu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem do kupienia tez 7Jx15, ET 35 opony 195/50/15 ale niestety lacznik stabilizatora przeszkadzal mi i felga nie chciala wejsc, w koncu kupilem 6J i te same opony zalozylem i tez nie chcialo wejsc bo opona za szeroka teraz byla, okazalo sie ze laczniki mialem jakies powyginane,wyprostowalem je i wszystko pasi, teraz sobie w morde pluje ze wczesniej nie oblukalem tego :twisted: mialbym o wiele ladniejsze felasie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz szukales przyczyny ale nie w tym miejscu :) spokojnie wchodza 17` ale to nie u nas w kochanej polsce bo wtedy opona profil 40 a wiadomo jak wygladaja drogi po zimie jak ser :)) 6j felgi alu to waskie przeciez stalowka ma 6j :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam,

zima 185/65-14 i lato 195/60-14 i mysle o alu bo narazie jezdze na stalowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie panowie jak to jest, ja mam w książce serwisowej napisany rozmiar 175/70R14. Mam P10-kę 1.6 z '95r. Czy P10 z silnikiem 2.0 ma jakieś inne zawieszenie :?: I jak jest z tym przekłamaniem licznika :?:

Aktualnie przymierzam się do zakupu felg (nie koniecznie alu.) i opon na lato. Chciałem niższy profil ale nie wiem jak z tym licznikiem by było, bo podobno oszukuje.

 

P10 1,6 ma dokłądnie takie same zawieszenie jak P10 2.0 - brałem z 1.6 dolny wachacz, stabilizator oraz łącznik stabilizatora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

Oponki juz kupiłem, standardowe 175/70 na przód 2 sztuki nówki. W niedzielę jedę do Słomczyna, może kupie felgi jak będą i ten nieszczęsny halogen :wink: Może coś jeszcze mi na myśl przyjdzie.

Łączniki stabilizatora na tyle wymieniłem wczoraj. I juz nie puka z tyłu :D Tak się zastanawiam czy jak tylne się zużyły to i przednie też :?: :!: A teraz mam problem z przodem. Siadły łażyska od górnego wachacza :cry: i jena guma na przegubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A ja mam p11 :D I fele 17/7,5 a co do opon to 215/40/17 wchodzą bez problemu ale niedługo spróbuję założyć 215/45/17 są wierniejsze jeśli chodzim o obwód i licznik mniej przekłamuje a poza tym zawsze to więcej gumy nan nasze dziury :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak najbardziej proponuje Alu 15, moja Primerka jest obuta zimą, stalowe 14 - 175/70 (mięciutko i komfortowo), a latem Alu 15 Dezet 195/50 (trochę za niskie i trzepie ale nie jest aż tak źle) za to autko zmienia swój image diametralnie :shock:

Z tymi zamiennikami (odpowiednikami) jak najbardziej prawda, bo można kupić opone w innym rozmiarze ale przy zachowaniu stałej średnicy żeby właśnie licznik nie oszukiwał. Dla informacji zamieszczam pare przykładów, należy czytać w poziomie:

 

serii 80 serii 70 serii 65 serii 60 serii 50

 

135R13 155/70R13

145R13 165/70R13 165/65R14 175/60R14

155R13 175/70R13 175/65R14 185/60R14 195/50R15

165R13 185/70R13 185/65R14 195/60R14 205/50R15

165R13 175/70R14 185/65R14 195/60R14 205/50R15

175R14 195/70R14 195/65R15 205/60R15 225/50R15

185R14 205/70R14 205/65R15 215/60R15 235/50R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za wskazówki ja też mam problem z obuciem mojej PRIMERKI wasze wskazówki są nieocenione. Moja Primerka jest aktualnie na 13 i troszke cienko to wygląda dzięki waszym wskazówkom jaj wygląd i wygoda jazdy napewno się poprawi. pozdrawiam!!!!!!!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam możliwość kupienia po okazyjnej cenie alusów do swojej Primerki P-11. Włąściciel nie ma pojęcia o ich prawdziwej wartości (i z tego sie cieszę) a ja nie mama pojęcia czy będą pasować do mojej bryki (i to jest problem). Jedno jest pewne są to alusy do Primery. Czy rozstaw śrub pasuje do każdego rodzaju nadwozia Primery :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki wałek jak przyprowadziłem swoją. Kupiłem samochód w niemczech i od razu fajne felgi kupilem. Niby do primery :-)

 

Chce założyć a tu d*pa. Rozstaw śrub pasuje, ale nic więcej.

Środek nie taki, otwory na śruby za duże, ale za małe na fabryczne nakrętki.

 

Na szczęście niektórzy kapciarze to prawdziwi profesjonaliści. Śruby dali, pierścień w środku dali swój i gra jak znalazł :-)

 

Powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

1.Witam, szukałem na forum ale nigdzie nie znalazłem DOKŁADNEJ INFORMACJI. Chciałbym założyc do swojej primerki alufelgi 7,5x16 et40 z opona 205/45/16. czy nie orientuje sie ktoś czy wejdą, czy trzeba coś przerabiać np: dystans, ponieważ ja nie mam jak sprawdzić - a mam okazję kupić tylko że daleko trzeba po nie jechać :(

2.czy ktoś wie jak max szeroka felga 16' i 15' wejdzie do p10 i jakie musi mieć et. żeby nie tarło???

 

[ Dodano: Pią 30 Cze, 2006 ]

widzę że wszyscy maja (jakieś tam 16) i czytają ale nikt nic nie napisze? wiem że temat był omawiany ale nikt nie pisał o DOKŁADNYM WYMIARZE felgi pasującej do P10, chodzi mi o szerokość i et - nie którzy mają załorzone felgi 8x16 ale nie napisali jakie ET i czy zamontowali dystans :(

 

Witam. jak nie można się dowiedzieć to trzeba spróbować samemu.

powiem tak do primerki p10 bez obaw wejdzie alu 7,5x16 et40 z opona 215/40 oraz 205/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale się wszyscy tymi wskazaniami licznika przejęli;-) podziałała ta kampania "stop wariatom drogowym" ;-) Poważnie to czy warto się przejmować przekłamaniem licznika rzędu 2%?

 

Chciałbym się dowiedzieć więcej o ET. Jakie max i min ET w zależności od szerokości felgi dla naszych nissanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 i sie nie chwale,do tego podrapane kolpaki :D Niedlugo sie chyba to zmieni :D Ma ktos jakies fajne fele do opylenia :?: :roll:

 

Ja mam, oryginalne nissana 14" z opnami 185/65 R14 zimówki klebera, bieżnik 7-7,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam. Wyjechałem w końcu swoją Primerą i jest cudnie ! Lecz dręczy mnie wygląd kół chciałbym zakupić felgi alu i opony letnie co proponujecie. Może z 14 przejść na 15? A może będą za duże ? Pomóżcie coś wybrać ! Pozdrowienia :D

 

 

ja mam u siebi zalozone z przodu 2154016 a z tylu 2254516 i daja rade tyle ze w czworke to juz za duzo(nissan p10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...