Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] W którym miejscu zamontować antenę CB w Primera P10


marekmarecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakiś dobry patent na zamontowanie anteny do CB w primerze p10? Zakupiłem radio Uniden PRO 520 XL i planuję zakup anteny SIRIO as 100. Raczej skłaniam się ku zamontowaniu anteny w uchwycie lub "w dziurce" stąd też moje pytanie i obawy o ewentualny odbiór.

Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekmarecki napisz jakie masz nadwozie HB czy sedan. Jeżeli HB to uchwyd KF-150 od presidenta i na górze klaby - trzeba się trochę pomęczyć z założeniem. Można też coś jak ma CTE w swojej ofercie, taki regulowany, ale wtedy na boku klapy - znacznie łatwiej i prościej. Dodatkowo trzeba połączyć klapę z resztą budy. Jeśli masz sedana to ta Sirio na klapę będzie trochę za krótka. Wtedy przydałoby się coś dłuższego tak o 0,5m. Na dziurę w dachu jak najbardziej się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sedana. Wolałbym rozwiązanie z klapą ale gdzieś ktoś napisał, że jak jest na klapie to trochę buda przeszkadza i jest gorzej. Teraz tak się zastanawiam, że albo Sirio 100 na dach albo Sirio 145 na klapę. Co będzie lepsze?

 

DJSzmer i jak ci to śmiga? Jaką masz antenę i czy nie przeszkadza przy otwieraniu klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekmarecki jak masz sedan'a to uchwyt SF-40 spokojnie możesz zastosować. Co do antenki to ML'ka ma 1,5m i koszt jej jest chyba powyżej 100zł, a za niecałą 100 można mieć już dłuższego o 20cm Lemm'a AT1500 :]. Ale jak chcesz ML'kę to bierz ją też dobra antena. Kolega jeździ z ML'ką tylko, że na magnesie i bardzo sobie ją chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na tą Sirio ML 145 (cieszy się dobrą opinią) i zrobię dziurkę w klapie (będzie bezpieczniej) tylko teraz powiedzcie mi gdzie najlepiej ją zamontować. Na środku klapy? Czy dolutować jakiś przewód do klapy, żeby była lepsza masa? Czy w ogóle będę mógł otworzyć bagażnik jak przykręcę do niego antenę, bo coś to czarno widzę. Ta ML 145 się nie składa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekmarecki

Odnośnie klapy - weź sobie uchwyt jakąś antenę mocowaną na motylka i będzie po problemie.

Poruszony problm masy - z resztą bardzo dobrze - nic nie trzeba lutować. Dorabiasz sobie krótki kabel zarobiony z obu stron taki końcówkami do mocowania wkrętem, albo nakrętką - nie wiem jak to się tam zwie, ale mam nadzieję, że wiesz o czym mówie - i przykręcasz jedno do budy i jedno do klapy. Choć sedani nie powinienen mieć tego problemu, bo ma światła na klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na tą Sirio ML 145

 

Mam taką i jestem zadowolony.

 

i zrobię dziurkę w klapie
po co ????Nie rób dziur bo nie ma potrzeby takiej.

 

Na środku klapy?

 

Tak.Ja mam na srodku na SF-40 uchwycie.

 

Czy w ogóle będę mógł otworzyć bagażnik jak przykręcę do niego antenę

 

Otworzysz i jest ok tylko w max otwarciu antena opiera sie troszke o dach,ale nic sie nie dzieje.Oczywiscie antenka zamocowana pod kątem musi być w takim wydaniu.

 

Aha co do mocowania samej anteny nie bierz na motylka tylko na taki kluczyk specjalny.Ladniej wyglada i zawsze trudniej odkręcic.

Zreszta jak chcesz porobie foty i podesle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzysz i jest ok tylko w max otwarciu antena opiera sie troszke o dach,ale nic sie nie dzieje.Oczywiscie antenka zamocowana pod kątem musi być w takim wydaniu.

 

A czy te pochylenie nie zmniejsza zasięgu anteny? Może jak by ja przykręcić na brzeg klapy to nie trzeba by było jej pochylać?! Na brzegu to pewnie też zasięg gorszy jest?!

 

Jak sirio ml 145 przykręcić na uchwyt, bo są one chyba tylko na magnesach i jak ją pochylić (bo chyba nie wygiąć)?

 

Sorki za może głupie pytanie ale laik ze mnie w tych sprawach. Dopiero się uczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer i jak ci to śmiga? Jaką masz antenę i czy nie przeszkadza przy otwieraniu klapy?

 

Smiga super, zestrojona. A mam U 520 PRO XL + Sirio DV Black

nie przeszkadza

 

[ Dodano: Pon 14 Kwi, 2008 16:00 ]

umiejscowienie na uchwycie, na odbior nie ma znaczacego wplywu, w jakim miejscu auta - przynajmniej w moim zestawie.

Antena powina stac na "bacznosc" - tak zbiera i nadaje najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem. Myślałem o antenie Sirio ML 145 ale okazuje się, że może ona być za długa.

Możecie polecić coś do metra? Wiem, że osiągi już nie te no ale cóż ... siła wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekmarecki 1m na klape to za mało - na klape to min 1,5m - jeśli myślisz o jakiejkolwiek dobrej łączności. Jeżeli wiercisz dziure w dachu to 1m będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z użytkowników nissanklubu też ma primere i zamontowaną ma na klapie z pochyleniem jakieś 40 - 50 stopni. Antenę ma SIRIO OMEGA 27 i chwali sobie. Ja myślałem teraz o AS 100 ale może jest coś lepszego tak do 200zł :?: No i coś około metra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekmarecki człowieku jak ja bym miał 200zł na antene to bym się nawet nie zastanawiał i kupował jak najdłuższą np Lemm AT1700, Turbo AT2001 albo też dozbierał i kupił Santiago 1200, lub też Presidenta Texas'a :]

Za 200zł to ty się rozglądnij za Santiago 600.

A kolega z omegą 27 na klapie co z tego, że sobie chwali jak zasięg na lipny, a jeszcze antena pochylona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z użytkowników nissanklubu też ma primere i zamontowaną ma na klapie z pochyleniem jakieś 40 - 50 stopni. Antenę ma SIRIO OMEGA 27 i chwali sobie.

 

To ja.

 

A kolega z omegą 27 na klapie co z tego, że sobie chwali jak zasięg na lipny, a jeszcze antena pochylona...

 

Janusz ja nie narzekam,zasieg mam taki jak podaja dla tej anteny,10km.Sprawdzalem i tak jest.

Mi to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marceli 10km to odbiór czy nadawanie? Mobil-mobil czy mobil baza? Ja na swojej przy dobrej propagacji wyłapuje 10-15km na nasłuchu i jakieś 7km na nadawaniu. Na mobil-baza miałem ponad 20km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marceli 10km na mobil-mobil to muszę przyznać całkiem nieźle powiedziałbym, że rewelacja jak na antenę 1m umieszczoną na klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek_Lublin

Kolego, ja mam Sirio ML 145 podpieta do Unidena Pro 510 XL. Auto to P10 HB. Antenka na magnesie stoi na klapie po prawej stronie. Zarowno odbior jak i nadawanie jest bardzo zadowalajace, aczkolwiek nie mierzylem. Na ML-ke przesiadlem sie z Hustlera IC 100. Smigalo to nawet niezle, ale metrowa antena nie umywa sie do 1,5metrowej. Calkowicie inny komfort pracy. Jesli masz mozliwosc brac ML 145 to ja bierz. Nie bedziesz mial lepszego zestawu na tym poziomie:) Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...