Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik. Czujnik polożenia wału korbowego Terrano/Maverick 2.7 TD


Gość grzegorzs76

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorzs76

Witam,

Proszę o pomoc w zlokalizowaniu czujnika jak w temacie, MIL pokazuje że jest on uszkodzony. Niby powinien byc w okolicy łapy klimy przy silniku ale nie mogę zlokalizować.

Czy może ktoś przesłać rysunek lub zdjęcie poglądowe?? Będę bardzo wdzieczny.

 

Silnik TD 125 KM z 1997 roku

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzs76

super juz mam ta ksiażkę, i w rozdziale który podałeś na stronie 385 jest lokalizacja tego czujnika, tylko front samochodu to zderzak czy może komora pasazerska???? i jak mi to wyglada powinien byc kolo kopuly "klawiatury" na górze silnika i wtrysku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front to front, czyli zderzak przedni :D

 

Wygląda to na końcówkę pokrywy "klawiatury" z lewej strony patrząc od chłodnicy. Powinieneś znaleźć ;)

 

Jak znajdziesz to napisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzs76

No niestety w tym miejscu nic nie ma :( znajomy tez sprawdzal i zoonk pustka i jestem w coraz wiekszej kropce, w serwisie forda mi powiedzieli ze w zaleznosci od silnika pierdoła kosztuje albo 432 PLN albo 820 PLN tylko jakoś narazi eproblem z lokalizacja tego ustrojstwa

 

wrzuce ci info ktore wyslalem na forum4x4.pl ale w tych lokalizacjach tez nie ma tego czujnika :(

 

"""

Wrzucam dwie lokalizacje umieszczenia tego czujnika na schematach ale ni w ząb nie moglem go znaleźć a dostałem od firmy handlujacej częściami do forda - jeden montowany do 15.10.1997 a drugi od tego dnia. Moj Ford jest z maja 1997 ale czy nie mial wymienianego silnika nie dam glowy uciac. Może według tego ktoś pomoże mi zobrazować ten czujnik - chyba mi się wyobraźnia skonczyła, odkręciłem blach pod silnikiem i tam nic w okolicach nie znalazlem. A jak coś z informacji dodatkowych to silnik z intercooleren na górze

 

>

 

show.php?img=20559_schemat01.jpg.html

 

 

no ale co ciekawe w dokumentacji którą mam do Terrano II z tym silnikiem TDC jest umieszczony z tyłu przy kabinie a nie z przodu od strony zderzaka

 

show.php?img=20560_CrankshaftpositionsensorTDC.jpg.html

 

znow z podręcznika opisu błędów gdzie jest pokazany wyglada jakby byl przy kopule umieszczony zaraz kolo wtrysku z lewej strony patrzac od chlodnicy

 

http://obrazkowo.pl/show.php?img=20561_CrankPossensor.jpg.html

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka opcja? Strzałką zaznaczyłem miejsce w którym powinien być ów czujnik. W tym motorze (młodszy rocznik) czujnik jest w obudowie skrzyni biegów i robi z kołem zamachowym. Natomiast w twoim roczniku powinien być właśnie w tym miejscu.

Kliknij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzs76

Zgadza się tam jest czujnik ale podobno jest to czujnik położenia wałka rozrządu, ale chyba przetestuje i znajomemu wykręcę tą część i podłączę u siebie sprawdzić czy jednak elektryk się nie mylił, bo wg ksiązki nissana R20 czujnik powinien być bliżej kabiny pasażerskiej :( i bądz tu człowieku mądry i czytaj książki ;)

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

PS. Inne sugestie wskazane, jak zlokalizuje to podziele się wiedzą gdzie dziadostwo jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama radość dla użytkowników Mavericków/Terrano II z przed 1996 roku :D

Pompa wtryskowa na linkę i sprawy nie ma.

 

Co do tego czujnika, to w tej angielskiej serwisówce pisze, że jest toto pobiera impulsy od czegoś tam połączonego z obudową sprzęgła. Czyli ewentualnie zostaje obudowa sprzęgła ale co do tego nie jestem pewien.

Model silnika się zgadza TD27Ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...