Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Olej płyny i inne smary niezbędne w eksploatacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_Dbrasko

Gość_Dbrasko
  • Gość

Napisano 08 listopad 2008, 16:18

Swego terrano kupiłem tydzień temu i chce wymienic wszystkie plyny "ustrojowe" i oczywiście filtry paliwa, oleju i powietrza podpowieccie co warto kupic orginalne czy jakies zamienniki? Jesli zamienniki to jakiej firmy. Orginalne to koszt: filtr oleju 52,40zł, powietrza 96,50zł paliwa 79,14zł
  • 0

#42 OFFLINE   slayer17

slayer17

Debeściak

• Użytkownik
  • 936 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Kraj:POLAND
  • Model:Terrano
  • Nr rejestracyjny:RLS
  • Time Online: 2s

Napisano 09 listopad 2008, 16:48

A ile lat ma ten tyranek?

Ja tam pakuję dobrego polskiego filtrona. Robi wszystko i są całkiem dobre. Jako, że moje autko pracuje w bardziej pylistych warunkach to mu częściej zmieniam filtr powietrza (na oko), a z filtrona jest taniuśki ;)
  • 0

#43 OFFLINE   slayer17

slayer17

Debeściak

• Użytkownik
  • 936 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 16 listopad 2008, 20:45

To spoko Filtrona pchaj - to nie wyścigówka :D

Ewentualnie filtry firmy Mann są spoko. Troszkę droższe, ale to kwestie groszowe ;)
  • 0

#44 Gość_Dbrasko

Gość_Dbrasko
  • Gość

Napisano 22 listopad 2008, 18:43

I powymieniane wszystkie oleje i filtry. Chyba ze sa jakies o jakich isnieniu nie wiem:-)
  • 0

#45 Gość_tomekb

Gość_tomekb
  • Gość

Napisano 23 listopad 2008, 12:36

Pewno zbytnio sie tu rządzę jak na mój drugi dzień na forum ale uważam że wiem co nieco bo niemal 20 lat naprawiałem mercedesy, głownie ciężarowe w Polsce i w Niemczech i dlatego mam swoje przekonania. Z olejem silikowym to jest tak: w sumie nie ma specjanego znaczenia czy nalejecie moil czy lotos, byle go wymieniac odpowiedno czesto, co do syntetyka to jego jedyną wymierną zaletą jest fakt że nie gęstnieje na mrozie, a ma też poważne wady np. to że nie wymieniony w pore bardzo traci na własciwościach robi się rzadki. Moim zdaniem cena syntetyka jest nieadekwatna do jego zalet. Olej w skrzyni najlepiej wymieniać tylko wtedy gdy oryginaly jest zanieczyszczony, W automacie należy wymieniać regularnie lu nawet wcześniej gdy śmierdzi spalenizną i p zmieił barwę z czerwonej na brązową. igdy nie pozwócie na odsysanie oleju, bo w tej metodzie największy syf zostaje w silniku. Jak komuś zależy na dobrej wymianie olejów to niech to zrobi sam i to w ten sposób że spuszca olej z nagrzanych mechanizmów a zakręca korki i nalewa nowy olej dopiero nazajutrz gdy wszystko dokładnie spłynie. ważajcie na tanie dziwaczne oleje o np z 10 lat temu była afera z olejami chyba tedex - ktoś kupił po akcji pustyna burza rezerwę militarną oleju od USA i wprowadził go na polski rynek, tyle że był to olej na tropiki ( Irak ) więc na etapie konfekcjonowaia dodali do niego czegoś w stylu motodoktora - inwencja polaków nie zna granic
  • 0

#46 OFFLINE   Stefanopulus

Stefanopulus

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 197 postów
  • Model:R20
  • Nr rejestracyjny:KM
  • Time Online: 46m 46s

Napisano 13 marzec 2009, 10:18

Tak sobie z ciekawości zerknąłem w manual i jest napisane że:

Engine oil (Refill)
With oil filter TD27Ti - 6.2L
Without oil filter TD27Ti - 5.5L

With oil filter ZD30DDTi - 6.7
Without oil filter ZD30DDTi - 6.2

Czyli 5,5 litra wchodzi jeśli nie wymieniasz filtra.

Użytkownik terranosaur edytował ten post 09 marzec 2011, 21:27

• 0

#47 Gość_Magda_lena

Gość_Magda_lena
  • Gość

Napisano 14 marzec 2009, 12:48

hej. Wam może wyda sięmoje pytanie banalne - pewnie mnie wyśmiejecie, ale ja zostałam zdana na własną łaskęw użytkowaniu mojego Terrano i się pogubiłam.
Mam pytanie odnośnei poziomu oleju - jak sprawdzić, czy jest poprawny.

Bagnet wygląda mniej więcej tak - sorry za brak właściwego zdjęcia, ale padł mi aparat :|

Dołączona grafika sorry kombinowałam :diabel2:

czy oleju powinno być na połowie tych dwóch zagięć, czy trzeba sugerować się tymi trzema kreskami?

W moim poprzednim aucie miałam dwa nacięcia i wszystko było jaśniejsze :|
  • 0

#48 OFFLINE   Stefanopulus

Stefanopulus

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 197 postów
  • Model:R20
  • Nr rejestracyjny:KM
  • Time Online: 46m 46s

Napisano 14 marzec 2009, 16:51

Magda_lena: Spoko, ja tez na początku byłem lekko zdezorientowany.

Fotka ponizej powinna rozwiać Twoje watpliwości:

Dołączona grafika

:mikolaj: :P

p.s podobno ;) najlepiej jak poziom oleju jest w połowie skali
  • 0

#49 Gość_Magda_lena

Gość_Magda_lena
  • Gość

Napisano 14 marzec 2009, 17:13

Po dwakroć uffffff ;)

Po pierwsze, bo nie zostałam wyśmiana :D

A po drugie, bo okazało się, że nie jeździłam na zbyt małej ilości oleju :D No, ale jak może być w połowie, to troszkę olejku kapnę :P

Dzięki za odpowiedź! :P
  • 0

#50 OFFLINE   slayer17

slayer17

Debeściak

• Użytkownik
  • 936 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 16 marzec 2009, 17:28

Po dwakroć uffffff ;)

Spokojnie - Wszyscy tutaj są wyrozumiali. O ile pytanie ma sens (to miało jak najbardziej) no i jeżeli na dany temat nie było już milion odpowiedzi.

No i oczywiście fory dla płci przeciwnej nastawionej offroadowo :D
  • 0

#51 OFFLINE   Uzyel

Uzyel

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Tyranek II 3,0
  • :

Napisano 08 lipiec 2009, 10:32

Witam szanowne forum. Niedawno kupiłem Nissana Terrano 3,0 i postanowiłem wymienić wszystkie płyny, warsztat w którym to zrobiłem wydawał się wiarygodny. Żeby nie było niespodzianek, dostarczyłem również instrukcję obsługi samochodu. w której jest dokładnie napisane jakich materiałów i w jakich ilościach należy użyć. Niestety, warsztat ten okazał się wielką pomyłką , samochody obsługują tam uczniowie, i to chyba bez nadzoru, bo płynu chłodniczego nalano mi pełen zbiornik ( dosłownie trzy centymetry od góry ! ) , oleju do silnika 8 litrów ( wykazane na fakturze ) i faktycznie tyle było, bo na wskaźniku było znacznie powyżej maxa. Z tymi problemami już sobie poradziłem, tylko nie wiem co zrobić z tylnym mostem, bo nalali mi tam oleju Shell Spirax AX 80W/ 90 , i mechanik twierdzi, że to jest odpowiedni olej, bo ma wymagane parametry, natomiast o olejach do przekładni LSD nigdy nie słyszał. Nie wiem, czy mogę na tym oleju jeździć , czy powinienem pojechać do serwisu Nissana i wymienić ? Pozdrawiam
  • 0

#52 OFFLINE   Uzyel

Uzyel

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Tyranek II 3,0
  • :

Napisano 09 lipiec 2009, 08:53

Sytuacja pozornie opanowana , bo pojechałem do serwisu nissana wymienić ten olej , przejechałem na nim jakieś 100 km, więc chyba jeszcze wszystko ok. Za to wynikły inne komplikacje , według faktury od mechanika było tam 2,6 litra oleju, a w serwisie nissana spuścili tylko 1,5 litra , i tyle wlali właściwego do przekładni z LSD, i ci co to robili twierdzą , że tyle tam wchodzi, wiedzą bo przecież to robią. Za to facet w biurze serwisu ze swojego kompa podał mi , że tam powinno wejść 2,8 litra oleju. Dane w serwisie nissana w Gdańsku mają takie same , bo właśnie dzwoniłem. Pogubiłem się w tym wszystkim, chyba mam na razie dość japońskich samochodów. Gdyby ktoś mógł mi wiarygodnie podać , ile oleju wchodzi do przedniego mostu, tylnego mostu, oraz skrzyni biegów, to byłbym bardzo wdzięczny. ( właśnie tych danych nie ma w instrukcji obsługi ) Jest to Nissan Terrano 3,0 diesel( R 20 ) z 2004 roku, manualna skrzynia biegów. Pozdrawiam
  • 0

#53 OFFLINE   slayer17

slayer17

Debeściak

• Użytkownik
  • 936 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 11 lipiec 2009, 15:18

Najwyraźniej były 2 typy mostów.

Sam poziom oleju w skrzyni i mostach sprawdza się paluchem wsadzonym w korek służący do wlewania i sprawdzania poziomu oleju.

MA być na równo - nie wylewać się, ale też nie za mało.
  • 0

#54 OFFLINE   Dżem

Dżem

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1742 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Time Online: 13d 2h 49m 36s

Napisano 28 sierpień 2009, 13:14

Kupował ktoś ostatnio olej przekładniowy do skrzyni manualnej i reduktora 2.7 TD? Jeżeli tak to jaki, ile litrów i po jakiej. cenie
  • 0

#55 OFFLINE   Murcind71

Murcind71

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Model:Terrano R20 3.0 TDI
  • Nr rejestracyjny:NO
  • :

Napisano 14 grudzień 2009, 12:52

Witam
Kto może polecić olej do Terrano 3.0 TD po przebiegu ok 250 tys . Poprzednio byl 5w30 mineralny .
Dzięki za poradę .
  • 0

#56 OFFLINE   gajowyPH

gajowyPH

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 14 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Terrano II, Micra 1.0 16V 96r.
  • :

Napisano 14 grudzień 2009, 15:49

To co doradzicie mi jak olej mam wlać do swego 2.7 TD z 94 r, z przebiegiem podobno 170 tys( podobno stał pare lat bez kół pod jakimś drzewem ), nie ma żadnej nalepki o oleju jaki był ostatnio lany, właściciel od którego odkupiłem auto ściągnąl go z włoch i nie pamieta jaki olej wlał. I teraz ja nie wiem co mam wlać. Dzięki z góry za pomoc.
  • 0

#57 OFFLINE   Dżem

Dżem

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1742 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Time Online: 13d 2h 49m 36s

Napisano 27 styczeń 2010, 16:40

Panowie jak to właściwie jest ze skrzyniami biegów w terrano, można je zalewać olejami GL-5 czy tylko i wyłącznie GL-4. Krążą opinie iż olej o specyfikacji GL-5 może uszkadzać synchronizatory. Ma ktoś w tym temacie jakieś doświadczenia albo wiarygodne informacje?
  • 0

#58 OFFLINE   terrano 2 2.4

terrano 2 2.4

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 6 postów
  • Model:terrano2 2.4.12v
  • Nr rejestracyjny:WPL
  • :

Napisano 13 luty 2010, 15:47

Witam wszystkich.Od miesiąca mam terrano 2 2,4 ostatnio wymieniałem olej w tylnym moście LSD to co wypłyneło z mostu ciężko nazwac olejem czarna maz,opiłki i kawałki metalu(chyba)oczywiscie blokujac jedno koło drugim mozna obracac z dużym oporem ale mozna :( mam pytanie czy z uszkodzonym LSD można jeżdzic czy odrazu trzeba naprawiac??
  • 0

#59 OFFLINE   mir-e

mir-e

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 102 postów
  • Model:Terrano II 2,7tdi r 96,Terrano II 2,7 tdi r 01,Navara D40 2,5 dci r 08
  • Nr rejestracyjny:dst
  • Time Online: 48m 51s

Napisano 13 luty 2010, 19:05

Bo o olejach przekładniowych z dodatkiem LS słyszeli i używają w bardzo dużych ilościach mechanicy z serwisów nowoczesnych maszyn rolniczych tam gdzie znajduą sie różnego rodzaju sprzęgła cierne(przeważnie przednie mosty w ciągnikach rolniczych ), a dodatek ten zapobiega sklejaniu tarczek, a co do oleju do skrzyni biegów i mostów to polecam- Silnik FUCHS TITAN CARGO 10W40
Skrzynia + reduktor FUCHS TITAN HYDRAMOT 10W40(olej wielofunkcyjny silnikowo-hydrauliczno-przekładniowy)a do tylnego i przedniego mostu FUCHS TITAN GEAR LS90 na tych olejach ciężarówki przejerdżają setki tys kilometów tak samo sprzęt rolniczy
  • 0

#60 OFFLINE   hugh_h

hugh_h

Turbo Nissanmaniak

• Eksperci

• 3669 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Pick Up D21 już TD27T
  • Nr rejestracyjny:WWL
  • Time Online: 8d 6h 23m 59s

Napisano 09 marzec 2010, 12:15

Sprawa dotyczy D21 czyli prawie terrano, mam takie pytanie. Gdzieś czytałem że skrzynia ma taką wadę że trzeba nalewać oleju ponad korek wlewu, bo ja sie naleje normalnie to coś tam się nie smaruje jak trzeba. Czy ktoś może wie coś więcej w tym temacie. Czy faktycznie to pomaga i ile wlać i jak wlać ponad korek ?
  • 0