Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej płyny i inne smary niezbędne w eksploatacji


Gość bercik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do silnika to wlałbym najtańszy 10W40 jaki znajdziesz i po kilkuset km wymienił. Po takim czasie oleje (wszystkie) najprawdopodobniej straciły większość swoich właściwości a nad ich lustrem zrobiła się korozja wynikająca z nieużywania auta. Teraz to wszystko spłynie do olejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maską nie ma żadnej etykietki  jaki olej niemiec lał do silnika, ile trzeba wlać 5l wystarczy ? ile litrów do skrzyni ?

Edytowane przez gajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja się zdecydowałem na taki zestaw:

 

Skrzynia: TOTAL Transmission SYN FE 75W90

Reduktor: Valvoline MaxLife ATF Dexron IID IIE III (ponoć następca Maxlive ATF)

Most przód: Valvoline Axle Oil GL5 80W90 (Czyli Valvoline Gear Oil)

Most tył: Olej Valvoline GL5 80W90 LS LSD

 

Całość to niecałe 400zł więc nie ma tragedii.

Koledzy szykuję się do wymiany olejów w napędach czy to do mojego Terrano II Long po lifcie 3.0Di będzie dobry? Dodam że w terenie się nie poruszam. A także, czy w skrzyni biegów też się wymienia olej? Oraz ile litrów na poszczególne miejsce trzeba zakupić?  

http://valvoline-eu.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=pol&type=72936649afae37be57b767c169bae8b5 Czy to dobre zestawienie? 

Edytowane przez Johnny25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy szykuję się do wymiany olejów w napędach czy to do mojego Terrano II Long po lifcie 3.0Di będzie dobry? Dodam że w terenie się nie poruszam. A także, czy w skrzyni biegów też się wymienia olej? Oraz ile litrów na poszczególne miejsce trzeba zakupić?  

http://valvoline-eu.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=pol&type=72936649afae37be57b767c169bae8b5 Czy to dobre zestawienie? 

do skrzyni w terrano nie lej nigdy 75w90 , ona lubi gl-4 75w80 , przy 75w90 może zacząć szumieć , niektórzy leją nawet atf bo jest bardziej płynny , i do skrzyni minimum nalej 3,5 litra . Na płaskim nie wejdzie , więc samochód wysoko prawym bokiem do góry i dopiero wlewaj .  

Koledzy szykuję się do wymiany olejów w napędach czy to do mojego Terrano II Long po lifcie 3.0Di będzie dobry? Dodam że w terenie się nie poruszam. A także, czy w skrzyni biegów też się wymienia olej? Oraz ile litrów na poszczególne miejsce trzeba zakupić?  

http://valvoline-eu.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=pol&type=72936649afae37be57b767c169bae8b5 Czy to dobre zestawienie? 

następcą MaxLife atf , nie jest atf dex merc lld (dex merc to 2 klasy niżej )  następcą jest valvoline ATF , a do skrzzyni lej Valvoline gear oil 75w80 lub valvoline gear oil RPC 75w80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam opiszę Wam następujący problem, którego wyjaśnienia nie mogę ogarnąć. Nissan terrano 3.0 16v 2004r 244kk w silniku był Castrol 5w30 tydzien temu w sobotę zleciłem wymianę oleju ze względu na to ze po przejechaniu 15 kk zauważyłem ze trochę bierze oleju zasugerował em wymianę na 10w40 mechanik przyznał mi rację ze być może będzie lepiej zalał liqui Molly 10w40.
W niedziele zrobiłem 30 km i sprawdziłem poziom oleju był ok przez cały tydz. Zrobiłem ok 150 km i wczoraj zaswiecila się kontrolka czerwona oleju ?? Wycieku nie ma oleju widzę ze mało do dolalem 0,5l. I na bagnie dalej jakby mało mechanik twierdzi ze wlał 7l tak ze dziwna sytuacja
Nie wiem czy dolać jeszcze czy gdzie ten olej znika

 

 

pytanie nie aktualne przyczyna dość prozaiczna ale napisze może ktoś będzie miał podobnie mianowicie luźna wsuwka na czujniku oleju i poprostu kabelek się wypiął :( tylko ciekawe czemu akurat teraz czyżby prowokacja mechanika ?? 

Edytowane przez djdomin35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A i ja mam zagwozdkę.

Kolejna wymiana oleju w silnikach i ta sama sytuacja. Uzupełniony nowy olej do stany 3/4 na bagnecie.

Oleju weszło (filtr wymieniany):

2,7 Td - 5l

2,7 Tdi - 6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 2,7 Td z wymienianym filtrem do 3/4 na bagnecie 6,5 litra lałem jeśli dobrze pamiętam ;)

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Piszę tutaj, bo do mojego brak manuala, a płyny eksploatacyjne, powinny być takie same jak w tyranie 2,7 td z 1991r.

Doradźcie, co wlać do reduktora połączonego ze skrzynią automatyczną.

No i już wiem. FUCHS TITAN ATF 4000

Edytowane przez ferguson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć mam prośbę czy możecie zweryfikować czy dobrze dobrałem oleje do Terrano 2 lift 2.7 2004 rok.

Jest to mój pierwszy samochód terenowy i robiłem to z oryginalną instrukcja obsługi (lecz trzeba było tam połączyć wartości z 2 tabelek 9-2 i 9-3 ) i wole się upewnić czy nic nie pomyliłem.

INSTRUKCJA OBSŁUGI:
Olej silnikowy API CE,CF, CF-4, ACEA B2-96 5W30 lub 5W40 (6.2l)
Skrzynia biegów API GL4 75W-90 (3,6 l.)
Przedni most API GL-5 75W-90 (1.3 l.)
Tylni most LSD GL-5 75W-90 lub LSD GL-5 80W90 (2,8 l.)
Str: 9-2, 9-3

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...