Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Napędy. Blokada dyfra LSD


Gość ARTURROS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ARTURROS

Gdzieś wyczytałem że gdy włączę reduktor, włącza się też blokada dyfra. No i się zdziwiłem jak dwa koła po przekątnej zwisły i samochód stanął :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada dyfra polega na tym, że on ni istnieje - przy 4H i 4L osie są spięte na sztywno.

 

A do twojej sytuacji by się przydały blokady 100% na przód i tył, a nie naćpane LSD z tyłu :D

 

Wytrzyj wszystko elegancko i umyj auto szlaufem albo karcherem. Wtedy ci wyjdzie miejsce przecieku i dalej to już sam musisz badać. Jak się coś nie podoba, to wal na forum + zdjątka najlepiej.

 

A najczęściej to się leje przez szyberdach, jak się odpływy pozatykają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ARTURROS

Super tylko nie wiem co ma oznaczać "naćpane LSD z tyłu" To znaczy że jest częściowe czy jak ? jak to działa? ew. jak jest skonstruowane? Wydaje mi się że nie ma układu różnicowego po między przednią a tylną osią, dlatego należy unikać 4x4 po za terenem, ale co jest z tą niby blokadą której nie ma??

 

Co do wody tak właśnie zrobiłem , lałem ze szlaucha. Zlokalizowałem wciekanie wody tylko co zrobić, skoro uszczelka ok i przylega a cieknie ? Może cieknie pod uszczelką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LSD to jest Limited Slip Differential. LSD jest znane też jako narkotyk, stąd naćpane.

 

 

Nie ma dyfra międzyosiowego, więc użytkowanie, tak jak napisałeś jest dobre :D A LSD to cierna blokada tylnego mostu, najlepiej robi w zimie i na piasku ;)

 

Z tą uszczelką to ciężko mi powiedzieć cokolwiek, bo nigdy jej a oczy nie widziałem. Jest tak jak w "jedynce", czyli uszczelka jest przy drzwiach, a nie przy nadkolu?

 

Jak jest przy drzwiach, to jest ona montowana na kołeczkach do dziurek w nich, może któryś nie przylega i cieknie... Ciężko takie coś zdiagnozować przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...