Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

Jazda z otwarta burtę tylną - co na to przepisy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_abok

Gość_abok
  • Goście

Napisano 10 maj 2008, 17:55

Nie wiem jak reaguje nasza policja na jazdę z otwartą burtą. Mam do przewiezienia troche elementów rusztowania o długości do 2,2m a jeżdże Navką DC, więc beda trochę wystawać jak opre je o zamknieta burtę. Dlatego rozważam jazde z otwartą klapą bo wtedy łatwoiej ładunek ułożyć i mniej wystaje.
Trasa Polska-Czechy-Austria-Włochy.
Prosze o podzielenie sie doswiadczeniami w kwestii przepisów w/w krajów, i trochę praktycznych porad jak to wieźć i jak oznaczyć (czerwone flagi z tyłu :zly2: ??)
  • 0

Reklama

#2 PltnikVratko

PltnikVratko

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 152 postów
  • Model:X-Trail, T31, A/T, Diesel

Napisano 11 maj 2008, 09:03

Witam,
czerwona flaga na wystającym przedmiocie poza tył samochodu.
Pltnik
  • 0

#3 Gość_abok

Gość_abok
  • Goście

Napisano 11 maj 2008, 13:47

Dzięki. Mam nadzieje, ze wystarczy. Dzisiaj wyjeżdżam i wracam za tydzień. Po powrocie opisze wrazenia (mam nadzieję, ze bedzie ich jak najmniej).
abok

Załaczam zdjecie załadowanego auta. Zabezpieczenia zrobiłem najlepiej jak potrafiłem.
  • 0

#4 Gość_Pietja

Gość_Pietja
  • Goście

Napisano 11 maj 2008, 19:37

Zabezpieczenia zrobiłem najlepiej jak potrafiłem.

Jesli moge cos dodac to radzil bym aby pasy nie byly w zadnym miejscu zagiete, ani przekrecone, poniewaz przy tak dlugiej trasie moga sie przetrzec i wtedy nie byloby milo :kosci: Pzdr... :diabel2:
  • 0

#5 domadm

domadm

Nissanmaniak

• VIP
  • 1202 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:D40

Napisano 12 maj 2008, 10:53

Możesz jeszcze spróbować załadunku z oparciem o dach (kiedyś wiozłem tak drzwi), tyle że te relingi dachowe (a szczególnie poprzeczka) zbyt dużego obciążenia nie wytrzyma - trzeba by jakoś wzmocnić.
  • 0

#6 Red1

Red1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 70 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 12 maj 2008, 22:04

W Polsce mozna jechac z otwarta klapa "bagaznika" jesli jest otwierany "w dół" czyli ma klape jak navka czy np xc90 ale klapa z nadbudowy musi byc zamknieta.
  • 0

#7 Gość_buli107

Gość_buli107
  • Goście

Napisano 13 maj 2008, 11:50

Dobre i to, czyli śmiało można ładować drabinę, czerwona płachta na byka i w drogę...
  • 0

#8 dzemik

dzemik

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1401 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 15 maj 2008, 18:09

Można jechać z otwartą klapą, bo nie zasłania tylnych świateł - rejestracja też jest widoczna - jak by się jakiś misiek przyczepił.

A ładunek może wystawać do 1/3 długości skrzyni ładunkowej ( liczymy skrzynię w tym momencie razem z klapą) - oznakowany czerwoną płachtą w dzień a w nocy czerwonym światłem.
  • 0

#9 Gość_buli107

Gość_buli107
  • Goście

Napisano 16 maj 2008, 11:57

No to daje nam to długość jakieś 260-280cm. Całkiem nieźle.
  • 0

#10 Gość_mario62

Gość_mario62
  • Goście

Napisano 19 maj 2008, 00:19

Znajomy urwał tak klapę w fordzie w Meksyku na dziurach. Nieżle zabulił w wypożyczalni za karę, he, he:) odradzam więc jazdę z otwartą burtą po wybojach. Ona jest naprawdę ciężka!
  • 0

#11 Gość_abok

Gość_abok
  • Goście

Napisano 19 maj 2008, 08:34

Ok, wróciłem i poszło gładko. Miałem w Austrii kontrole celną i nic nie mówili a we Włoszech kilka razy jezdzili za mna karabinierzy i też cisza, czyli rozumiem, ze czerwona flaga wystarcza.
Dzemik - dzieki za info o oznaczeniu czerwonym światłem w nocy - w przyszłości bedę stosował na wszelki wypadek.
  • 0

#12 znaki

znaki

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 20 maj 2008, 08:17

Nie wiem, czy czasem nie powinno być żółte światło. Tak czy inaczej polecam zamontowanie lamp drogowych, czyli takich , jakie widać na budowach dróg. Mozna ustawić na światło stałe lub mrugające.

ps

Lampę należy zakupić a nie zorganizować. (koszt z baterią od 40-50 zł)
  • 0