Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] spalanie


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 tygodni jeżdżę swoim 2.0 dci po Bieszczadach ,dużo po drogach szutrowych ,spokojnie ,z górki luz ,średnie spalanie wacha sie pomiedzy 7,1 a 7,2 l/100km..

z górki chyba nie luz tylko bez gazu - na odcięciu wstrysku.

BTW T32 1.6 dig-t pali po górkach typu Bieszczady ponizej 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja się dopiszę do tematu o spalaniu...

 

2.0 dci automat 150 KM.

zazwyczaj spalał ok 7.8 l/100 km - autostrada 120km/h na tempomacie

cykl mieszany ok 8.5 średnio...

 

ostatnio zaś zwariował... 120km/h ( w jedną stronę z tempomatem a w drugą bez ) trasa 550 km ... średnie spalanie 9.5-10 ...

 

mechanik po badaniu komputerowym stwierdził, że nic nie wyskakuje... żaden błąd... 

może ktoś ma pomysł,  w którym kierunku sprawdzać?

 

dodam, że paliwo było lane 2 razy więc wykluczam kiepską jego jakość.

olej wymieniony, nowe filtry ...nie wiem co jeszcze może mieć na to wpływ.

Edytowane przez dre83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja mam powiedzieć....

Średnia w mieście 7,3 - 7,4 (miasto .. miasteczko wiec nie jest zbyt zakorkowane).

Przy normalnej spokojnej jeździe (przez teren zabudowany ok 60, poza ok 100) średnia 6,5.

Obroty trzymam w okolicy 2000.

Dzis trasa iława - płock i z powrotem ok 300 km spalił ok 17 litrów... przed wyjazdem zatankował do pełna na wylocie i po powrocie dolałem do pełna.

Wyszło właśnie owe 17 litrów. Styl jazdy tak jak podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,67 l/100km ? Takie cuda to tylko w Erze.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja mam Tobie powiedzieć baret tak wyszło - zapraszam na przejażdżkę ...Fakt, ze w drodze ewolucji wypracowałem własne metody jazdy tak by jak najmniej mnie kosztował każdy km - jak robiłem 50 000 rocznie to były to odczuwalne oszczędności. Zawsze jadę 1 by mieć swoje tempo, jeśli ktoś chce szybciej niech jedzie. Hamuje biegami nie hamulcem - mechanicy dziwią się na ile mi tarcze wystarczają, z daleka widzę, ze będzie miasto, światła itp. - redukuje. Swoisty, ale rozsądny ecodriving - nie jestem zawalidroga. W Fodzie S-MAX 2.0 z 140 na 179KM i 430nm (po wirusie i wyciętym DPF) na pełnym baku 70l robię 1200 km. Lubie go deptać zas bo ma z czego ..

W każdym samochodzie do jakiego siadałem po kimś zbijałem średnią. Co innego tez, ze zawsze leje lepsze paliwo i często stosuje dodatki do paliwa i oleju- nie wiem na ile to ma wpływ bo nigdy tego nie badałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w weekend zrobilem trase Lodz -> Poronin -> Lodz (A1, 1, S1, A4, S7, 49, 960, 961)

na tych pierwszych non stop 120 km/h, na wojewodzkich roznie, lacznie z tradycyjnymi korkami na 'zakopiance', srednie zuzycie paliwa z komputera i analogicznie z tankowania 7,1 l/100 km (paliwo BP - Ultimate ON)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend zrobilem trase Lodz -> Poronin -> Lodz (A1, 1, S1, A4, S7, 49, 960, 961)

na tych pierwszych non stop 120 km/h, na wojewodzkich roznie, lacznie z tradycyjnymi korkami na 'zakopiance', srednie zuzycie paliwa z komputera i analogicznie z tankowania 7,1 l/100 km (paliwo BP - Ultimate ON)

 

pozdrawiam

Hej Borge

Masz filtr czy wyciąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę, weekendowa trasa Szczecin - Toruń - Szczecin 682 km. Prędkość 90 - 120, po powrocie tankowanie do pełna 40,71 litra spalanie 5,97. Nie mogłem sam uwierzyć, chyba miałem w dwie strony z wiatrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę, weekendowa trasa Szczecin - Toruń - Szczecin 682 km. Prędkość 90 - 120, po powrocie tankowanie do pełna 40,71 litra spalanie 5,97. Nie mogłem sam uwierzyć, chyba miałem w dwie strony z wiatrem.

Normalka jak auto sprawne,droga dobra a kierowca rozsadnie operuje pedałem gazu i nie przeciąga biegów.

Prosze zobaczyc fotke wskazań z mojego po przejechaniu ok.100km pustą S3 , skoro świt na tempomacie ~~90 km/h

post-25292-0-09189400-1502133593_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10:05 AM. Skoro świt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10:05 AM. Skoro świt :)

Ha ha..fakt.

Niech usprawiedliwieniem na tą nieścisłość z mojej strony będzie fakt,ze ten przejazd był w niedziele rano  ,zaraz po długiej "gorączce sobotniej nocy"-gdzie w tym dniu 10 rano była akurat dla mnie jeszcze bladym switem.

Dlatego też  i predkość stosowna ;)

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołożę swoje 3 grosze w kwestii spalania nowo zakupionego X-traila:

 

Autostrada średnia prędkość 140-160 km/h: 10,5-11 l/100 km

Miasto - bardzo podobnie, choć jestem jeszcze w fazie testów.

 

Fakt - DPF, automat oraz tylny napęd (mimo, że wyłączony) robią swoje, ale pytanie czy aż tak powinno boleć? W aucie jeszcze

nic nie robiłem od zakupu (świeży temat z przed 2 dni) - czy nowe filtry, olej pozwolą osiągnąć lepszy wynik o przynajmniej 1-2 litry? Czytam niektóre posty i widzę, że na automacie lepszy wynik jest do osiągnięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy automat to spalanie wyższe niz w manualu .

Zabity filtr powietrza moze nieznacznie zwiekszac zuzycie paliwa a raczej nie o litry na 100km tylko duzo mniej.

Bardzo duzy wpływ na zwiekszone zuzycie paliwa ma styl jazdy .Wielu kierowców co wcześniej jeździli benzyniakami ,przesiadajac sie do Diesla ,tak samo go kreca wysoko miedzy biegami,co znacznie odbija sie na zwiekszonym spalaniu.

Diesel ma duzy moment obrotowy dzieki ,ktoremu silnik jest elastyczny i biegi mozna zmieniac przy niższych obrotach ,bez żadnego dla niego szwanku,co od razu będzie widoczne na ekonomizerze.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada średnia prędkość 140-160 km/h: 10,5-11 l/100 km

Wreszcie ktoś z moim spalaniem. Nie jestem sam :wave: Tyle, że ja mam manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak Kolegów i Koleżanki

Właśnie wróciłem z Włoch. Ogółem zrobiłem moim X-trailem 2.o diesel 150kM automat 5 tys.km a średnie spalanie wyszło na poziomie 7,8. Zaznaczam że na autostradach wtedy kiedy się tylko dało jechałem 140-150km/h bardzo rzadko poniżej 120km/h chociaż miałem też dwugodzinny epizod z korkiem na autostradzie Rzym-Wenecja a i przejechałem przez centrum Rzymu. Spalanie wydaje mi się śmieszne jak dla takiego pojazdu.

Wniosek: dużo zależy od stylu jazdy i jak domniemam właściwego serwisowania pojazdu i używanych materiałów eksploatacyjnych (filtry i olej)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,7k km po Europie autostradami, z czego kilkaset po górach Korsyki (serpentyny, 2-3 bieg), 5 osób, bagażnik po dach (namioty, krzesełka, lodówka i inny sprzęt turystyczny), pełen box 470l na dachu, autostrady ok. 140km/h. Bez DPF, po ingerencji w kompa (183KM), skrzynia manual. Jazda 100% na 4x4 (auto) choć to bez znaczenia, bo wiadomo że tył dołącza przy uślizgu przodu (a parę razy się przydało na stromiznach w górach na szutrze i na asfalcie na wodzie przy energicznym ruszaniu bo trzeba było szybko wyskoczyć - tyle chwalenia napędu w X  :P ). Spalanie: 8,0 z komputra z całej trasy. Liczenie na piechotę z międzytankowań na dystrybutorze: 8,1 więc można wierzyć komputrowi. Jak dla mnie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój X-TRAIL w czasie wyjazdu wakacyjnego na Chorwację (około 3tys. km.) pięć osób na pokładzie bagażnik załadowany średnia prędkość po autostradach 140-160 km/h spalanie 9,4-9,7 l. Myślę że wartość do przyjęcia, w końcu automat z DPF-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie wyszło po 10 000 km 8,5 według wskazań komputera. Jazda głównie autostradami z prędkością 140-150 na tempomacie. Ostatnio 2 000 km zrobiłem bez tempomatu z prędkością 120-130, spalanie 7,1. Silnik 2,0 dci 173KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Po prawie 8tys. km od zakupu stwierdzam, że w trasie muszę liczyć 7,5-8l.

Dróg szybkiego ruchu i autostrad jeszcze w Polsce C się nie doczekaliśmy, także zazwyczaj na tempomacie ustawiona stówka.

Opony BFG AT KO2 225/65r17. 

W mieście z racji baaardzo krótkich odcinków wychodzi +11litrów. 

Co ciekawe w kolejnym aucie potwierdza się moja teoria, że "pod nogą" żony pali więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Auto mam dopiero od kilku miesięcy T31 - 2.0 Dci / manual (2008 lub 2009):

Średnie spalanie: miasto 70% + trasa 6.9 litra

Trasa :

Tarnów - > Szczawnica. Szczwnica -> Tarnów  (drogi krajowe - 240km)

5.4 litra!!!!!  (prędkość 80..90km/h) Równa płynna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...