Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ - 1,6 CZY 2.0 co wybrac proszę o poradę użytkowników


honnki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mdzalewscy

ja gdybym miał teoretycznie kupić QQ (dla mnie za mały, jeśli już to Murano) to raczej odpowiedni silnik do tego auta to jakieś 2,5 w automacie, chyba nawet w USA jest sprzedawany z takim zestawem 2.5 automat. Z mego punktu widzenia silnik 2.0 to totalne minimum, miałem Primerę 2.0 i wiem jak 2.0 jeździ, a QQ jest mniej opływowy i znacznie cięższy od P10. Ja lubię jazdę konfortową, a mały silnik trzeba mocno kręcić, a wtedy jest dla mnie nieprzyjemny dzwięk i głośno. I tu nie chodzi o moc silnik, ale o jego pojemność i maksymalny moment obrotowy oraz jego dostępność na niskich obrotach.

 

Ja jestem zwolennikiem dużych pojemności, uważam iż wbrew pozorom niedużo więcej palą, a dostarczają frajdę z jazdy.

 

Czsami jeżdzę Dodge Caliber, 1.8 16v 150KM, to taki niby kompakt, niby SUV, coś klasa QQ, żeby tym dynamicznie jeździć naprawdę trzeba kręcić go i jest głośno od 4k obr. Aż prosi się większy silnik o jakieś 0,5 ltra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo, poprzeglądałem kilka watków i widze że wszędzie Cie pełno

no chyba po to właśnie jest forum, czy mylę się? Jesli się myle to napisz mi gdzie nie wolno mi pisac?

- pamietaj tylko że nie masz monopolu na racje.

Ale czy gdzieś napisałem że mam monopol na rację? Rozumiem że nadepnąłem Ci na odcisk skoro się bez sensu czepiasz? Wg mnie forum jest miejscem do przedstawiania swojego zdania co powyżej uczyniłem. Czy napisałem gdzieś nieprawdę?

 

Cena dCi jest faktycznie wyższa ale ja na przykład kupiłem fure na dniach otwartych i za wersje Tekna z tym 2,0 dCi dałem 88tyś. W tej cenie można kupić inne fury, np Forda Focusa 1,8 Tdci. Wzialem jazde próbną tym wózkiem i moge śmiało powiedzieć że to porażka. Wziąłem również za 84tyś jazdę próbną Skodą Octavia 1,9 tdi (105km) - fajny ale głośny. Jak mam dać 72 patyki za QQ 1,6 i nie mieć ani depnięcia ani satysfakcji pod dystrybutorem to nie uważam to za fajny zakup. Jeśli człowiek wydaje 72 patyki to ma prawo do jakiejś frajdy.

Nie możesz porównywać ceny katalogowej z ceną promocyjną jaką zapłaciłeś - na inny samochód też pewnie znalazłbyś promocję więc jak porównujesz to porównuj ceny katalogowe lub promocyjne.

 

A zwrot kasy po 5 latach też nie jest najważniejszy. Większość ludzi kupuje samochody po impulsem i dlatego że nazbierał akurat tyle a tyle pieniążków. Później może ich już nie mieć. A pod dystrybutorem sie można zluzować. ZACYTUJE JEDNO Z CZASOPISM MOTORYZACYJNYCH (AUTO MOTO I SPORT) : JAK QASHQAI TO TYLKO Z MOCNYM DIESELEM. POPIERAM W 100%.

 

Każdy kupuje co mu najlepiej leży, jedni kupują octavie, inni seicento, a jeszcze inni QQ - dlatego właśnie wszystkie te samochody są dostępne do kupienia - i większość z różnymi silnikami - wg mnie żaden nie jest "porażką" bo wszystkie jakoś się sprzedają;

Zgadzam się też że cena to nie wszystko, ale nie dla wszystkich "depnięcie' się liczy. Jak chcesz zwijać asfalt to QQ chyba nie był dobrym wyborem - w tej cenie mogłeś kupić coś co ma większy zryw.

Jeśli chodzi o samopoczucie pod dystrybutorem to nie dociera do mnie ten argument jakoś: cena ropy jest taka sama jak noPB więc na pełny bak zapłacisz tyle samo co właściciel QQ benzynowego 1.6;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo, czepiasz to się ty wszystkiego i wszystkich widze na innych wątkach. Ja np napisze ze diesel to lepszy wybór, a Ty zaraz to próbujesz prostować na swoją stronę. Co do cen benzyny i ropy to masz racje. Zapłace za bak tyle samo ile własciciel QQ w benzynie. Tylko że troche wiecej przejade km. Dlatego ludzie kupują diesel człowieku. Szkoda że trzeba Ci to tłumaczyć. To tyle. A wybór czy PB czy ON pozostawiam Osobie która założyła ten post. Powodzenia. Myśle ze każdy wybór jest trafny bo QQ to fajne auto. Weź tylko pod uwagę co będziesz nim robił, gdzie jeździł i co Ci sprawia frajde. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo, czepiasz to się ty wszystkiego i wszystkich widze na innych wątkach.

:) czy ty masz jakąś obsesję? Po co cały czas to piszesz? tak jak napisałem Ci - po to jest forum żeby pytać, odpowiadać i dyskutować; na pewno to forum nie jest po to aby dyskutować kto ile postów gdzie napisał więc opamiętaj się i pisz na temat bo nie dość że odpowiadasz najpierw nie na temat to teraz robisz dochodzenie kto gdzie i co pisze; naprawde zaczynasz być już śmieszny z tymi "innymi watkami"

Ja np napisze ze diesel to lepszy wybór, a Ty zaraz to próbujesz prostować na swoją stronę.

Napisałeś swoja odpowiedź (nie była to odpowiedz na pytanie bo pytanie było inne), a ja swoją odpowiedż na twoją. boli cię że ktoś ma inne zdanie niż Ty? Jeśli tak to nie korzystaj z forum bo to właśnie jest miejsce gdzie możesz się spotkać z innym zdaniem.

Co do cen benzyny i ropy to masz racje. Zapłace za bak tyle samo ile własciciel QQ w benzynie. Tylko że troche wiecej przejade km. Dlatego ludzie kupują diesel człowieku.

tak, wiem po co ludzie kupują dci, sam mam dizla i nie nigdy nie żałowałem że go kupiłem; 1.6 benzyna pewnie przejedzie podobna ilość km co 2.0 dci na jednym baku - nie pamiętam teraz dokładnie ile który pali ale pewnie te paręnaście km nie uzasadnia takiej różnicy w cenie samochodu

Piszę że cena QQ dizla jest porażką bo jest i nikt z tym nie dyskutuje tylko ty masz ciągle jakieś problemy; chcesz mieć forum tylko dla siebie to sobie załóż własne forum remol.pl i tam pisz co ci sie podoba i wprowadź zasadę że tylko user remol może pisać posty

Szkoda że trzeba Ci to tłumaczyć. To tyle. A wybór czy PB czy ON pozostawiam Osobie która założyła ten post.

tylko że osoba ta pytała o coś innego - zanim odpowiesz następnym razem przeczytaj pytanie :)

 

Powodzenia. Myśle ze każdy wybór jest trafny bo QQ to fajne auto. Weź tylko pod uwagę co będziesz nim robił, gdzie jeździł i co Ci sprawia frajde. Pozdro

 

Teraz piszesz że każdy wybór jest trafny. Co się stało z Twoim przekonaniem że QQ benzynowy to porażka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie w temacie ale mam pytanie do remola:

czy zdjęcie w podpisie przedstawia Twojego QQ?

 

O gustach sie nie dyskutuje ale wg mnie ten QQ wygląda wręcz śmiesznie: wielgachne alusy dla "golfiarzy" i orurowanie, które tylko niepotrzbnie zwiększa masę auta (bo urody to tylko odejmuje). generalnie wygląda jakoś tak nieproporcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

a jeszcze jedno, mimo iż nie jestem wielbicielem diesli to pamiętajmy iż mają olbrzymią zaletę, czyli chiptuning, można za parę groszy mieć 170-180KM i moment około 400nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem próbe jazdy szybkiej na autostradzie:

-do 120/h-myszkuje i poprawki toru jazdy są ciągłe.

Ale przyśpieszyłem do 160 i nastąpiła drastyczna poprawa.Kierownica się usztywniła i auto jechało po sznurku -rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem próbe jazdy szybkiej na autostradzie:

-do 120/h-myszkuje i poprawki toru jazdy są ciągłe.

Ale przyśpieszyłem do 160 i nastąpiła drastyczna poprawa.Kierownica się usztywniła i auto jechało po sznurku -rewelacja

 

dzięki za info, ale chyba pomyliłeś tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie diesel to porażka - 2.0dci ma przyśpieszenie do 100km/h - 11s benzyna 2.0 - 10s, dodatkowo w mieście ciągłe wachlowanie biegami - w benzynie 1, 2, a w dieslu już 4 zapina. Wstyd bo z rury kopci jak z zepsutej benzyny. Dźwięk - tragedia. Część osób mówi że przynajmniej mało pali - ale to jest zamrożenie pieniędzy, bo zanim się zwrócą na stacji to minie kilka lat. Benzyna jest mniej awaryjna i naprawy są tańsze.

Ja jestem zwolennikiem dużych pojemności, uważam iż wbrew pozorom niedużo więcej palą, a dostarczają frajdę z jazdy.
- pod tym się podpisuję. Małe pojemności to ciśniesz, ciśniesz i ciśniesz i pali swój max (i jest zajeżdżona przez to), żeby uzyskać to co przy lekkim muśnięciu masz w dużej pojemności, która wtedy mało pali i nie jest skatowana. Wiadomo że jak wdepniesz w podłogę to spali dużo, ale nie ma takiej potrzeby bo i tak objeżdżasz 99% użytkowników nie męcząc silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remol taka cene usłyszałem od dilera przez telefon dzwoniąc w sprawie innej ale z ciekawości zapytałem bo u mnie w Cerfurze może żle napisałem ale wiadomo o co chodzi stoi QQ za 68tysiaczków z 1.6 więc się zapytałem o 2 literki stwierdził że w promocji więc powtórzyłem na forum tyle tylko moge powiedzieć jak ktoś chce wiecej dzwońcie do Iławy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawiałem nad 1.6 albo 2.0. Diesel w ogóle mnie nie interesował. Ostateczne wybrałem 2.0 ale CVT bo nie miąłem nigdy samochodu w automacie i chciałem zobaczyć jak sie jeździ na razie nie narzekam i jeździ mi sie przyjemnie. Nie wybrałem 1.6 dla tego ze to za mały silnik do takiego samochodu a żeby sprawnie nim jeździć to bym musiał utrzymywać go na wysokich obrotach i wyszło by na to samo tez by dużo palił i silnik by dostał w kość. Polecam ci 2.0 bo jak jedziesz na trasie i masz ta świadomość ze dysponujesz jakimś zapasem mocy to jest bezcenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo - Ja już z Tobą nie gadam. Szkoda czasu na Ciebie. Ty chłopie weź może jedź do Castoramy i tam udzielaj rad, może na dziale ogrodowym. Widły, grabie i te sprawy.

 

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 22:22 ]

Zwolennikom benzyny powiem że miałem do tej pory same auta benzynowe. Lagune II w benzynie 1,8, Vectre B 1,8, Golfa 1,6 i zawsze uwazalem ze to dobre wyjscie. Mala kasa na wejscie , nowe auto. Ale QQ w dieslu i 11s to nieprawda. Jesli napęd jest na przod kaszak 2,0dci robi w 8,9 s. Testowany byl w magazynie. Jak znajde linka do podam. No i panowie jak mozecie mowic ze 2,0 w benzynie jest mocniejsze. Przy 320Nm w dizlu i 240 Nm w benyzynie jak sie jedzie 100km/h to ja dieslem mam dwa razy lepsze odejscie. Silnik jest bardziej elastyczny co docenicie przy wyprzedzaniu. Ale fakt jest faktem ze trzeba troche kasy dolozyc.

 

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 22:31 ]

Oto rzetelny test QQ w dieselu. Najlepszy jaki można znaleźć w necie. Miłej lektury.

http://www.autoflesz.pl/artykuly/1114,Qash...est_piekne.html

 

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 22:34 ]

A tu jeszcze o silniczku, krótko i na temat

http://www.autoflesz.pl/galeria/obraz/1658,Zdjecie_1658.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

całkowicie bezstronny i niereklamowy tekst, a na koniec w tabelkach porównanie z X3, bu ha ha ha , chyba się zleje ze śmiechu. QQ to kompakt, taka klasa Tidy, a X3 to klasa średnia. X3 jest dużo...dużo przstronniejsze i wygodniejsze, jest szersze o aż 20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo - Ja już z Tobą nie gadam. Szkoda czasu na Ciebie. Ty chłopie weź może jedź do Castoramy i tam udzielaj rad, może na dziale ogrodowym. Widły, grabie i te sprawy.

 

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 22:22 ]

Zwolennikom benzyny powiem że miałem do tej pory same auta benzynowe. Lagune II w benzynie 1,8, Vectre B 1,8, Golfa 1,6 i zawsze uwazalem ze to dobre wyjscie. Mala kasa na wejscie , nowe auto. Ale QQ w dieslu i 11s to nieprawda. Jesli napęd jest na przod kaszak 2,0dci robi w 8,9 s. Testowany byl w magazynie. Jak znajde linka do podam. No i panowie jak mozecie mowic ze 2,0 w benzynie jest mocniejsze. Przy 320Nm w dizlu i 240 Nm w benyzynie jak sie jedzie 100km/h to ja dieslem mam dwa razy lepsze odejscie. Silnik jest bardziej elastyczny co docenicie przy wyprzedzaniu. Ale fakt jest faktem ze trzeba troche kasy dolozyc.

 

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 22:31 ]

Oto rzetelny test QQ w dieselu. Najlepszy jaki można znaleźć w necie. Miłej lektury.

http://www.autoflesz.pl/artykuly/1114,Qash...est_piekne.html

 

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 22:34 ]

A tu jeszcze o silniczku, krótko i na temat

http://www.autoflesz.pl/galeria/obraz/1658,Zdjecie_1658.html

 

Widzę że el commendande się obraził bo usłyszał trochę prawdy o samochodzie który mu żona kupiła :) Naprawdę nie masz człowieku gdzie odreagowywać swoich kompleksów? Widzę że widły i grabie to temat Tobie bliski bo ja nic o nich nie wiem i jakoś nie wspominałem wcześniej - po raz kolejny przypominam Ci że to jest forum Nissana.

Po raz kolejny też piszesz zupełnie nie na temat: nikogo nie interesuje jakie miałeś samochody i jakie masz przyspieszenie. Przyjmij tez do wiadomości że nie każdego interesują chromowane ozdupniki na samochodzie, zrywanie asfaltu i "odejście" które dla Ciebie są wyznacznikiem jakości samochodu.

Przy okazji dowiedź się że istnieją lepsze portale motoryzacyjne niż AUTOFLESZ

mam nadzieje że tak jak obiecałeś nic już mi nie odpiszesz bo jesteś żałosny i to co piszesz jest żenujące - idź lepiej sprawdź czy twój "silniczek" na pewno dojdzie do 100 w 8,9 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie że X3 to inna klasa. Ale tu chodziło o porównanie silnika QQ z czymś podobnym.

 

Kristo - wal sie na ryj człowieku.TY JESTEŚ NIE NA TEMAT! OGARNIASZ!

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 09:45 ]

Kristo : Bycie takim ignorantem i debilem na codzień musi być cieżkie dla osób i zwierząt które przbywają w twoim towarzystwie. Gratuluje IQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristo, zamknij że ryj bo nie rozumiem takich ludzi jak ty...

Czemu za ciebie się jeszcze nie bierze moderator? Bomblu przybywaj ;]

 

Tak moderator by się przydał bo nie wiem czy wiesz ale "zamknij że ryj" nie pasuje do tego forum. Rozśmieszyłeś mnie na maksa swoim merytorycznym wywodem. Brakuje jeszcze "Chcesz w mordę?" do kompletu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawliko1
Pawliko1 napisał/a:

kristo, zamknij że ryj bo nie rozumiem takich ludzi jak ty...

Czemu za ciebie się jeszcze nie bierze moderator? Bomblu przybywaj ;]

 

Tak moderator by się przydał bo nie wiem czy wiesz ale "zamknij że ryj" nie pasuje do tego forum. Rozśmieszyłeś mnie na maksa swoim merytorycznym wywodem. Brakuje jeszcze "Chcesz w mordę?" do kompletu :one:

Zachowujesz się jak trep :/ Jestem w pełni zgodny z postem remola

 

Kristo - wal sie na ryj człowieku.TY JESTEŚ NIE NA TEMAT! OGARNIASZ!

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 09:45 ]

Kristo : Bycie takim ignorantem i debilem na codzień musi być cieżkie dla osób i zwierząt które przbywają w twoim towarzystwie. Gratuluje IQ.

I nie wiem czego ty kristo jeszcze tutaj chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie że X3 to inna klasa. Ale tu chodziło o porównanie silnika QQ z czymś podobnym.

 

Kristo - wal sie na ryj człowieku.TY JESTEŚ NIE NA TEMAT! OGARNIASZ!

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 09:45 ]

Kristo : Bycie takim ignorantem i debilem na codzień musi być cieżkie dla osób i zwierząt które przbywają w twoim towarzystwie. Gratuluje IQ.

 

A obiecałeś że już się do mnie nie odezwiesz. Gdybyś dotrzymał słowa nie kompromitowałbyś się kolejny raz.

 

[ Dodano: Wto 29 Lip, 2008 10:35 ]

kristo, zamknij że ryj bo nie rozumiem takich ludzi jak ty...

 

Zachowujesz się jak trep :/ Jestem w pełni zgodny z postem remola

 

Kristo - wal sie na ryj człowieku.TY JESTEŚ NIE NA TEMAT! OGARNIASZ!

 

Bycie takim ignorantem i debilem na codzień musi być cieżkie dla osób i zwierząt które przbywają w twoim towarzystwie. Gratuluje IQ.
I nie wiem czego ty kristo jeszcze tutaj chcesz...

 

Chłopcy super poziom reprezentujecie. No ale czego się spodziewać po gimnazjalistach. Umówcie się lepiej na wspólne palenie gumy:) zamiast tu odreagowywać swoje kompleksy

Nie wiedziałem że dresiarze teraz gustują w nissanach - kupcie sobie chłopaki lepiej beemki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawliko1

Twój Stary cie E30 dowozi do szkoły raszplo, zanim wysiądziesz trąbi żeby ludzie do okien dobiegli, a potem włącza pierwszy bieg, daje gaz do 4 tys obrotów i puszcza sprzęgło żeby spalić lacza, tyle że auto mu gaśnie bo ma problemy z koncentracją...

Założę się że nie jeden gimnazjalista ma wyższy poziom inteligencji niż ty Cymbale.

Wiesz, lepszym wyjściem dla ludzi nadpobudliwych jest wyładować się na takim debilu jak ty, niż robić zupełnie jak twoja skromna osoba, czyli rzucać się na placka w ściane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawliko1 - daj sobie spokój z tym kristo. On na kazdym poscie z kims w konflikt wchodzi, co oznacza ze slabo ma zaplon ustawiony. Idiotów nie brakuje , a po co się denerwować. A tak w ogóle pozdrowionka - P11 to świetny wóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz pisz dzieciaku, będziesz mógł się w szkole pochwalić elokwencją

 

morda

 

zachowujesz się odpowiednio jak na swój wiek i wsiowe pochodzenie więc nie ma co się dziwić że nie potrafisz nic ciekawego napisać; dorośniesz to ci przejdzie

 

d0abc676e56bc2c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...