Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai nowy z salonu ?!


Gość remol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie,

 

Dręczy mnie jedna sprawa. Zakupiłem Kaszanke 2,0 dCi nówka z salonu rocznik 2008. Zona odbierala fure,a ja obadalem ja dokladnie pare tygodni pozniej. Ku mojemu zdziwieniu dwie przednie szyby w drzwiach (kierowca i pasazer) sa z rocznika 2007. Reszta szyb jest z 2008.Co o tym myslicie? Troche jestem niespokojny bo cosmi tu nie pasuje.Moze za duzo jezdzilem autami z przeszlością, ale czy to normalne ze w nowej furze jest taki myk ?

 

Pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie,

 

Dręczy mnie jedna sprawa. Zakupiłem Kaszanke 2,0 dCi nówka z salonu rocznik 2008. Zona odbierala fure,a ja obadalem ja dokladnie pare tygodni pozniej. Ku mojemu zdziwieniu dwie przednie szyby w drzwiach (kierowca i pasazer) sa z rocznika 2007. Reszta szyb jest z 2008.Co o tym myslicie? Troche jestem niespokojny bo cosmi tu nie pasuje.Moze za duzo jezdzilem autami z przeszlością, ale czy to normalne ze w nowej furze jest taki myk ?

 

Pozdro all

 

nie rozumiem w czym problem - szyby były wyprodukowane w 2007, pewnie część innych podzespołów też - to normalna procedura w produkcji że samochód jest produkowany z podzespołów które są produkowane wcześniej i dostarczane wcześniej do fabryki gdzie składa się z nich cały samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest tak jak mówi kristo ale rozmawiałem kiedyś z gościem który pracuje w oplu i on twierdzi że w jeżeli kupujemy samochód w nowym roku to szyby mogą być z poprzedniego roku ale wszystkie bo produkowane są kompletami i nie mogą być z różnych lat. może technologia nissana dopuszcza coś takiego tylko jest to troche kłopotliwe przy ewentualnej odsprzedaży- może kupujący dociekać czy nie był bity.Może zapytaj w salonie choć znając doradców oni zawsze powiedza ze tak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie myśle tak samo. Szyby produkuje się partiami. W każdym nowym wózku widziałem komplet z tego samego roku.Jutro dzwonie na salon , obaczymy co mi powiedzą. Dam znać co tam z nich wycisne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dowiedziales sie czegoś??? jestem ciekawy jak dilerzy którzy zapewniają o obsłudze posprzedażnej podejdą do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pare dni temu dzwoniłem do centrali Nissan aby rozwiązać ten problem. Babka mówiła że wyśle numer VIN nadwozia do Budapesztu i tam sprawdzą co jest pięć. Dealer oczywiście mówi że to normalka i dziwi się że tylko ja dzwonie w tej sprawie. Zobaczymy za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przeczytałem Twoje zaniepokojenie dopiero dziś więc i moje uwagi...

myślę, że trafnie ocenia to KRISTO żle byłoby gdyby szyby były z roku 2009 ? powinny zawsze być wyprodukowane wcześniej, to samo dotyczy innych części i podzespołów. z salonu jest zawsze z salonu a przy sprzedaży zawsze można sprawdzić jeśli są problemy. Normalny człowiek powinien zrozumieć prawidłowość. Dozdrawiam i zalecam spokojne użytkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość ŁukaszCzegoSzukasz

Czy moze komuś udało sie wyjaśnić kwestie szyb z rożnego rocznika, właśnie odebrałem QQ 2010 i tylko dwie szyby mam z 2010 mało tego są też produkowane przez różnych producentów.

 

EDIT: aaaa to mój pierwszy post, a zachowałem się jak zwykle i zapomnialem sie przywietać ;) -> witam i kłaniam się nisko.

Edytowane przez ŁukaszCzegoSzukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zakładałem post, w tkórym pisałem, że przednie szyby mam bardziej przyciemnione niż tylne. Nie patrzyłem jak jest rocznikowo ale po pierwsze produkcja partiami to fikcja - chyba, że Nissan produkuje zawsze tylne szyby jaśniejsze - a druga sprawa jest taka, że skoro zdarzają się w fabrycznie nowym aucie tylne szyby jaśniejsze to mogą się zdarzyć i młodsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zwróciłem na to uwagę przy odbiorze mojego Nissana i w salonie sprzedawca powiedział mi że jest możliwe że szyby mają inne roczniki ale nie mogą być starsze niż rok czyli w przypadku mojego nissana są to szyby z 2010 i 2009. U mnie z szybami to nawet parami one do siebie nie pasują bo lewej stronie mam szybę 2010 a po prawej 2009, dla mnie to nienormalne, ale cóż zrobić. Według mnie szyby z 2009 niewykorzystane przez fabrykę powinny służyć jako części zamienne a do samochodów z nowych roczników wkładane odpowiednie roczniki szyb (ale to tylko może życzenia :) ).

 

Pozdrawiam !!!

Edytowane przez jano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to również ze swoimi szybkami. Auto z 2009 Q3, a jedna z szyb 2008 Q1...

Tylne faktycznie jakby cieńsze.

Szkoda nerwów...Niestety TTM <_>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablohudini

Szyby montowane są rocznikami i parami zarazem - wszystko więc się zgadza! Nie ma mowy w tym o opisałeś żadnego wałku. Para szyb np. przód - jeden rocznik (wszystko ok), druga para np. tył - drugi rocznik i też wszystko ok. Inaczej byłoby, jeśli w rama tzw. par byłyby inne roczniki, a z tego co piszesz nie ma takij sytuacji. Nie ma obowiązku montowania wszystkich szyb wyprodukowanych w tym samym roku, jak i zgodnych z rocznikiem wyprodukowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby montowane są rocznikami i parami zarazem - wszystko więc się zgadza! Nie ma mowy w tym o opisałeś żadnego wałku. Para szyb np. przód - jeden rocznik (wszystko ok), druga para np. tył - drugi rocznik i też wszystko ok. Inaczej byłoby, jeśli w rama tzw. par byłyby inne roczniki, a z tego co piszesz nie ma takij sytuacji. Nie ma obowiązku montowania wszystkich szyb wyprodukowanych w tym samym roku, jak i zgodnych z rocznikiem wyprodukowania auta.

 

Pablo,

Niestety mój przypadek podważa Twoją "teorię par"... ;)

Szyba przód/kierowca - 2009, przód/pasażer - 2008

Nissan twierdzi, że ... wszystko jest w porządku... :whistle:

 

Może po prostu bajzel w magazynie, w Sunderland... ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo,

Niestety mój przypadek podważa Twoją "teorię par"... ;)

Szyba przód/kierowca - 2009, przód/pasażer - 2008

Nissan twierdzi, że ... wszystko jest w porządku... :whistle:

 

Może po prostu bajzel w magazynie, w Sunderland... ;)

 

Pozdr.

U mnie też tak samo.Samochód wyprodukowany we wrześniu 2009,odebrany w pażdzierniku.Odcień szyb taki sam,więc to nie wadzi...

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzujcie. Nie znam żadnych prawnych wymogów (choć oczywiście mogę o wszystkim nie wiedzieć), żeby szyby były wszystkie z jednego rocznika. Przyczyny mogą być różne, np. niektóre pojedyncze szyby mogły być brane z magazynów do napraw uszkodzonych samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...