Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai halogeny


TomaszN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos montował w ASO z szanownych forumowiczów halogeny do Qashqaia Ile kosztuje taki montaż?

 

zgodnie z cennikiem 1000 zł brutto, poza tym że montują lampy trzeba chyba wymienić też moduł z przełacznikami przy kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdzie za 1000 zl zamontuje? W Rybniku w MadMobil powiedzieli 1200 zł? A czy ktos sam montował?, lampy halogenowe idzie kupic na allegro za 120 zł/szt

 

zgodnie z oficjalnym cennikiem Nissan Polska - gdzies widziałem taka broszurę, ale być może tam były ceny netto (nie pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może przyda się ta informacja jeszcze (dopiero co montowałem):

 

- halogeny 2x115zl z żarówkami

- używana manetka 50-150zł

- ramki do zamontowania halogenów (z ASO) 2x60zł

- śrubki spinki (z ASO) 55zł

- montaż (w ASO) 270zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kserokop

Ja zrobiłem tak, kupiłem na allegro używane halogeny już z ramkami po 120zł i sam je zamontowałem, nowy przełącznik świateł za 50 też z allegro. Jest już cała instalacja i wszystkie spinki pasują od zaślepek halogenów 30 minut pracy. Manetka jest montowana na zatrzask po odkręceniu obudowy kolumny kierownicy. Czyli wyszło mi 290zł za wszystko i wygląda lepiej niż bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablohudini

Przy okazji dyskusji o "obniżaniu kosztów części zamiennych" i kupowaniu ich na Allegro czy innych "paseriach.pl" zdajecie sobie sprawę, że oszczędności w skali globalnej są pozorne, bo kupujecie kradzione części?

Zastanawialiście się skąd koleś na allegro ma zawsze jeden komplet felg aluminiowych, jeden komplet wkładów do lusterek, jeden komplet halogenów, itp.? Sami koneserzy zbierający części na łące???

Przecież w większości są to rzeczy kradzione - jak nie dziś z Waszych samochodów, to na pewno jutro!!!

Wiem, że widok zaoszczędzonej "stówki" czyni cuda, jednak jeżeli mamy być cywilizowanym światem, wszelkiego rodzaju giełdy samochodowe lub inne ich wirtualne odmiany (np. allegro) muszą zniknąć ku chwale naszych polis ubezpieczeniowych i spokojnego snu prawego obywatela. Niestety jeśli będziemy pozornie oszczędzać, wychodząc z założenia, że niech kradną innym - ja udaje, że nie znam pochodzenia tanich części, tak długo złodziejstwo będzie chlebem powszednim użytkownika każdego "chodliwego" samochodu.

Aha, między bajki włóżcie opowieści, że "właśnie wyjątkowo mam do sprzedania komplecik części z auta ze szrotu". I jeśli już kupujecie części, które były zamontowane w innym samochodzie żądajcie paragonu lub FV. No chyba, przymykanie oczu wam wystarczy...

 

Czy szanowni koledzy zgadzają się ze mną w tej kwestii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dyskusji o "obniżaniu kosztów części zamiennych" i kupowaniu ich na Allegro czy innych "paseriach.pl" zdajecie sobie sprawę, że oszczędności w skali globalnej są pozorne, bo kupujecie kradzione części?

Zastanawialiście się skąd koleś na allegro ma zawsze jeden komplet felg aluminiowych, jeden komplet wkładów do lusterek, jeden komplet halogenów, itp.? Sami koneserzy zbierający części na łące???

Przecież w większości są to rzeczy kradzione - jak nie dziś z Waszych samochodów, to na pewno jutro!!!

Wiem, że widok zaoszczędzonej "stówki" czyni cuda, jednak jeżeli mamy być cywilizowanym światem, wszelkiego rodzaju giełdy samochodowe lub inne ich wirtualne odmiany (np. allegro) muszą zniknąć ku chwale naszych polis ubezpieczeniowych i spokojnego snu prawego obywatela. Niestety jeśli będziemy pozornie oszczędzać, wychodząc z założenia, że niech kradną innym - ja udaje, że nie znam pochodzenia tanich części, tak długo złodziejstwo będzie chlebem powszednim użytkownika każdego "chodliwego" samochodu.

Aha, między bajki włóżcie opowieści, że "właśnie wyjątkowo mam do sprzedania komplecik części z auta ze szrotu". I jeśli już kupujecie części, które były zamontowane w innym samochodzie żądajcie paragonu lub FV. No chyba, przymykanie oczu wam wystarczy...

 

Czy szanowni koledzy zgadzają się ze mną w tej kwestii??

TAK.Mam podobne zdanie.Ale to tak jak z nierządem . Nie ma popytu, nie ma podaży...Najgorsze jest to,że "oficjalni" sprzedawcy handlują częściami legalnymi i trefnymi.

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablohudini

Nie wiem, natomiast na allegro można kupić też tańsze zamienniki, ale z drugiej strony ludzie przecież handlują częściami z rozbitków...

 

Jasne, gdyby zliczyć te "rozbitki" to okazałoby się, że jest ich więcej jak wyprodukowanych samochodów... Właśnie o takim przymykaniu oczu i auto-usprawiedliwianiu napisałem. Nie bądźmy naiwni, proszę! A hasło "ludzie handlują" mnie nie przekonują, bo od robienia zakupów są sklepy, też w zakresie zamienników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kserokop

Ja kupiłem na autoszrocie i nie wnikam z kąt oni to maja ale nie sadzę aby włącznik świateł ktoś wykręcał w nocy z nissana. To chyba za mocne słowa że na allegro tylko kradzione. A wyjecie halogenów wiem bo to robiłem u siebie to nie bułka z masłem.

Edytowane przez Kserokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hudini,pisząc o złodziejstwie na allegro zrównujesz wszystkich do jednego poziomu,wszystkich do jednego wora,a tak nie można.Ja również sprzedawałem na allegro komplet felg,MOICH FELG! i co również jestem złodziejem?,sprzedawałem przełącznik do kierownicy który został mi po wymianie i co znowu jestem złodziejem?Poza tym jeżeli kupuje to ze szrotów,A żeby ukraść halogeny to tak jak pisał Kserokop,duuużooo zachodu.Lepiej i szybciej smignąć całe auto bo wyjąć halusy to makabra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówisz.

 

Nie kradnę a mimo to sprzedaję różne części do różnych aut.

I czasami jest to komplet nawet.

 

Pewnie Ciebie to zdziwi ale mam na sprzedaż przełącznik kierunkowskazów i wycieraczek do P12.

 

Skąd mam?

Bo kupiłem z taśma zwijacza, którą potrzebowałem a to zostało.

 

Ale najprościej powiedzieć że ukradłem Primerę i sprzedaję części.

 

PS - halogeny do P12 też mam - lewy i prawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablohudini

Panowie, uderzyłem w stół a nożyce się odezwały... Czy ja napisałem, że ktoś z Was jest złodziejem? Raczej chciałem podnieść problem polegając na tym, że w bezmyślnej pogoni za oszczędnościami napędzamy rynek "lewych części" lub nazywając sprawę po imieniu paserstwa. To, że wiele z tzw. używanych części jest kradzionych to tylko część problemu. Dziś kradnie się całe auta i rozbiera na części. Tak wygląda rynek tzw. używanych części. Naiwne jest tłumaczenie, że halogeny się ciężko wyjmuje więc na pewno nie są kradzione. Wszyscy mówią o tym, że "została im część" - nie ma problemu! Tylko jak się to ma do np. halogenów, poduszek powietrznych, wkładów lusterek, kierunkowskazów, czujników cofania, itp. Uważam, że jest to udawanie, że problem nie istnieje. Takie pudrowanie syfa i przymykanie oczu na rzeczywistość. A jeśli chodzi o Allegro, to jakby nie patrzeć w większości jest to obrót handlowy (działalność gospodarcza) prowadzona bez ponoszenia odpowiedzialności za wprowadzane do obiegu części... O podatkach już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzyłeś w stół OK!,ale odpryskami trafiłeś ludzi którzy ze złodziejstwem nic nie mają,a do takowego procederu ich i mnie przyrównałeś .żaden z nas nie mówi że na allegro jest cacy i pięknie,że sami prawi uzytkownicy tam są,z drugiej strony pisząc ten post usiłujesz załatwić dwie pieczenie na jednym ogniu,namawiając do kupowania w serwisach zlikwidować sprzedaż części z drugiej ręki...UTOPIA!,bo jak świat światem człowiek zawsze bedzie poszukiwał czegos co jest oryginałem ale tańsze w zakupie.Ale Ty jezeli masz kasę i wolę ,to kupuj w serwisach, mnie nic i nikt do tego nie zmusi choć moge w serwisach naprawiać,poza tym nie moja sprawa czym i jak ktoś handluje,na czole mu nie pisze skąd ma te cześci,od tego są inne słuzby które zaręczam Ci dość intensywnie sledzą ten rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablohudini

Uderzyłeś w stół OK!,ale odpryskami trafiłeś ludzi którzy ze złodziejstwem nic nie mają,a do takowego procederu ich i mnie przyrównałeś .żaden z nas nie mówi że na allegro jest cacy i pięknie,że sami prawi uzytkownicy tam są,z drugiej strony pisząc ten post usiłujesz załatwić dwie pieczenie na jednym ogniu,namawiając do kupowania w serwisach zlikwidować sprzedaż części z drugiej ręki...UTOPIA!,bo jak świat światem człowiek zawsze bedzie poszukiwał czegos co jest oryginałem ale tańsze w zakupie.Ale Ty jezeli masz kasę i wolę ,to kupuj w serwisach, mnie nic i nikt do tego nie zmusi choć moge w serwisach naprawiać,poza tym nie moja sprawa czym i jak ktoś handluje,na czole mu nie pisze skąd ma te cześci,od tego są inne słuzby które zaręczam Ci dość intensywnie sledzą ten rynek.

 

jest popyt - jest podaż. Taka jest moja opinia. są sklepy droższe i tańsze. Oczywiście, jest też "bazarek", gdzie z natury rzeczy ceny są niższe (chociażby dlatego, że bez podatków i opłat jakie płaca legalni przedsiębiorcy). jest jednak minimalny poziom ceny, poniżej którego tylko naiwny uważa, że towar jest legalny (podatkowo czy pochodzeniowo!). Wszyscy mówią o kupowaniu zamienników, ale w grę w chodzi kupowanie oryginałów - o tym napisałem w swoim poście. Złodziej, paser, ale też sprzedawca lewych (niesprawnych!!!) części żeruje na tym, że cena czyni dla wielu cuda. Decydując się na zakup samochodu musimy brać pod uwagę koszty jego eksploatacji. Sorry, takie jest życie i nie można się obrażać na świat. Nie namawiam tutaj do kurczowego trzymania się serwisów (tych autoryzowanych), ale kupując np. "komplet prawie nowych halogenów" czy "wkładów do lusterek" czy innych chodliwych elementów auta napędzamy mechanizmy skutkujące negatywnie również na tych, którzy chcą zaoszczędzić. To jest błędne koło, które przerwać mogą wyłącznie użytkownicy aut patrzący trochę szerzej, jak na czubek własnego nosa. Ciekawe jest to, że każdy zmienia pkt widzenia dopiero kiedy zostanie okradziony...

poruszanie problemu nie jest wrzucaniem do jednego worka wszystkich, bo to oznaczałoby, że dyskusja nt. piractwa drogowego obraża wszystkich kierowców... A tak nie jest :)

Intensywnie śledzącej rynek służby nie skomentuję...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi

 

Mam firme, mam Qashqaia, kupilem go nowego, serwisuje w ASO, kupuje w ASO filtry i olej.

 

Ale nie pojde do ASO po halogen skoro taki sam kupie taniej gdzies indziej.

Rozumiem ze Ty nie kupujesz w Biedronce.

 

Musisz Ty udowodnic ze cos jest kradzione, nieopodatkowane a nie My Tobie ze jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kserokop

Faktycznie, dyskusja nie bardzo ma sens. Ja o jednym, wy o drugim... Pozdrawiam!

 

 

 

Kolego jest wątek gdzie ktoś kupił sprzęgło nie w serwisie za 3500 tylko z ok 500 to może być przekręt, też bym tam popisał, że kradzione. Nie rozśmieszaj mnie ile to qashqai trzeba zwinąć aby było tyle części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...