Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co ciekawego wozisz swoją Navarą? - zapraszam do zabawy


domadm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Tak od czasu do czasu przewija się tu i tam co kto wozi swoją navarką, a tu ktoś napisze że to gnojowóz, kto inny że świniowóz (nie obrażając świń i innych kierowców ;-) ) etc.

 

Zapraszam do zabawy - napiszcie w TYM wątku co nieszablonowego wozicie swoimi Navarkami!?

 

Może będzie się można pośmiać, może docenimy bardziej nasze furki, może faktycznie ktoś wozi świnie?... zapraszam :)

 

 

Żeby nie było, ja zacznę:

1. Ryby w zbiorniku z wodą, całość ok 1 t, świetny ruchomy balast na śniegu - polecam do driftu :one:

2. Ryby luzem na pace :)

3. Złom do skupu (niezły kontrast z żulikami :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-śmieci oczywiście po sam dach zazwyczaj jeszcze coś kapie z worów albo pojemniki po śledziach :-)

-towar (spożywka, chemia)

 

- tuczniki (żart :mikolaj: )

Największą zaletą pickupa jest to że nie śmierdzi w środku auta i wszystko można spłukać wodą pod ciśnieniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletą pickupa jest to że nie śmierdzi w środku auta i wszystko można spłukać wodą pod ciśnieniem

Święta racja.

1. Magazynuję śmieci w workach i raz na tydzień/dwa tygodnie ładuje je po sufit i do koszów na śmieci ( śmieci czekaja na załadunek na odległym zapleczu żeby nie było ;)

2.Zaopatrzenie ( spożywka, wyłącznie szczelnie pakowana )

3.Roślinki na działkę.

4.Rowery oczywiście ( wchodzą spokojnie 4 )

5.Siebie ( przez tydzień paka robiła za wyro do spania w czasie eskapady po dzikim, europejskim zachodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to jest prawdziwy wół roboczy, ale mam D22.

 

Rekord to wibroprasa z paletami waga około 1,800 k i wysokość 2m na trasie 400 km - szedł jak czołg, ale trochę bujało.

 

Tak to jeżdżę w zestawie z przyczepą dwuosiową i kilka razy woziłem drzewo i na zestaw wchodziło 4m3 mokrego drzewa o wadze około 3t.

 

Tak na marginesie jak to się ma do prawa jazdy kat B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie jak to się ma do prawa jazdy kat B?

dmc ciągnionej przyczepy nie może przekraczać dmc wbitego w dowód czyli tego co ,,masz na haku ,, i jesli nie masz B+E to dmc przyczepy i auta nie może przekraczać 3,5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord to wibroprasa z paletami waga około 1,800 k
masz wzmocnione piora w swojej d22??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wzmocnione piora w swojej d22??????

pióra standardowe - ale siadał do gum :/

ja raz wiozlem 1200 kg glazury - siadl tak ze przednie kola ledwo asfalt dotykaly - dojechalem tak 40 km i zaraz zasiadlem do czytania info o moim d22 - doczytalem ze ladownosc paki to 460 kg :zdziw: - juz nie woze takich ciezarow :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- doczytalem ze ladownosc paki to 460 kg :zdziw: - juz nie woze takich ciezarow :!:

A co masz w dowodzie? Jam mam ładowność 980 kg.

 

Jak załadowałeś te 1200 kg na sam tył (za tylną osią) to faktycznie mogłeś mieć problemy z przyczepnością przednich kół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem Navki jako wóz szklarza.

Trasa Kraków-Wawka ze stojakiem na szyby na pace. Otwarta tylna burta, stojak przypiety pasami do listew C-Channel i szyby wysokie na jakieś 1,5m. Wyglądał jak typowy Polonez Truck...montażystów okien i luster...

Co do prawka jazdy B+E - właśnie dorabiam E do B.

W Kr to koszt 950pln, 16 godzin wykladów i chyba 15 godzin jazdy.

Potem egzamin tylko praktyczny.

 

A co do tego ile Navka ma ładowności - załadowałem 800kg kleju do glazury - resory przeszły do stanu menisku wypukłego. Już tak nie jeżdże bo mam wrażenie że coś mi nagle gruchnie i siądę podwoziem na glebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie wiozłem swoją:

1. Dwa krzesła biurowe (w pudełkach), waga ok. 20 kg

2. Dwa rowery ok. 30 kg (to akurat wożę permanentnie)

3. Łóżeczko dla dziecka (dodam że dla dziecka kolegi) ok. 20 kg

4. Raz wydruki gazet, ok. 500 kg

5. Raz flizy, 500 kg

 

ale najlepsze to było to, że wiosną moje auto poszłużyło jako transport bagażu na imprezie firmowej, 5 osób na pokładzie, cała paka po same burty zawalona rzeczami na grilla, plecakami, butelkami itd. Pojechaliśmy do schroniska na Durbaszkę, fajny wspin samochodem na szczyt, dało radę, chociaż wtedy poszerzałem swoje umiejętności offroadowe na bieżąco:-). Wyszło mi że całość z autem ważyło jakieś 3 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki drogowe w różnych ilościach, podstawy gumowe 30 kg/szt , rury 1,5" 3mb kilka sztuk na trasie Łódź - Wawa. Sierżant długosci 3,5 mb oparty o kabine a własciwie relingi. Wiozłem również na pace pana i panią polną drogą ok 100 km/h , wiem, ze szleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż dłuższą z 50cm :-)

Jest fajne rozwiązanie na przedłużenie paki. Specjalny płotek-barierka, którą się przekręca na otwartą tylną klapę. Tym sposobem można prosto przedłużyć pakę o długość tylnej klapy - właśnie o około 50cm. Osobiście zazdroszczę właścicielom D40 systemu mocowania ładunku na pace w postaci szyn z ruchomymi mocowaniami. U mnie w D22 niema nawet najmniejszego oczka do mocowania. Czy może koś z Was spotkał się "szynami" do mocowania ładunku na wzór z D40 - oczywiście bez samego D40 :). Może komuś są niepotrzebne i nie wie co z nimi zrobić, chętnie pomogę :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie to samo, no i nadbudowa wtedy zbędna bo i tak niczego nie zamkniesz, dobre to jest natomiast dorywczo, jako uniwersalne rozwiązanie odpada. Musi być drugi traktor z pojedynczą kabiną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- doczytalem ze ladownosc paki to 460 kg :zdziw: - juz nie woze takich ciezarow :!:

A co masz w dowodzie? Jam mam ładowność 980 kg.

 

Jak załadowałeś te 1200 kg na sam tył (za tylną osią) to faktycznie mogłeś mieć problemy z przyczepnością przednich kół :)

dowod dowodem, ja czytuje instrukcje... ladownosc to sie zdaje jest calego auta - czyli to co w kabinie tez...

 

nie no zaladowany byl na calej pace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj wiozłem cegły. Jak mi facet w składzie budowlanym wrzucił paletę na pakę, to jęknęło auto i ja! (i te oderwane w górę przednie koła, hehe)

 

Ale trzeba przyznać, że pod górkę dalej szło dzielnie jak czołg - ten silniczek jest piękny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra:

 

1. Sprzet narciarski dla 7 osób, deski narty + torby.

2. Rowery, skuter.

3. Taczke :one:

4. 12 opon 255/45/17

5. Systematycznie sprzet i dania na cateringi bo navara z tego zyje ;)

6. Rowerek i wózek córeczki :D

 

Jak cos sobie jeszcze przypomnę to dopisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...