Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co ciekawego wozisz swoją Navarą? - zapraszam do zabawy


domadm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość don_martinez
A ja szanowne koleżanki i koledzy jak na razie woże VAT!! :one:

 

Ja też i muszę przyznać, że Navka w tej roli sprawuje sie idealnie :mikolaj:

A na poważnie to największy ładunek jaki mnie czeka w najbliższym czasie to choinka :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja Navka jeździ pod stałym obciążeniem ok 0,5t. Przejechałem tak 68000km. Niestety, tylne zawieszenie wymiękło. Może jest dobre do przewożenia 1t od czasu do czasu, ale nie do wożenia stałego obciążenia. Na szczęście kupiłem już prawdziwe resory (czekają na montaż) :D Dodatkowo też zakładam poduszki pneumatyczne ;)

Na pace znajduje sie miedzy innymi:

-kowadło,

-piec gazowy,

-butla z gazem,

-spawarka,

-skrzynka z podkowami,

-skrzynka z narzędziami,

-kilka elektronarzędzi,

-kabel na szpuli,

-paczuszki z podkowiakami,

-koziołek,

-zestaw haceli,

-i takie tam...

Ciekawe, czym się zajmuję? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc rowery... 11sztuk... złożonych w pełni sprawnych rowerów w tym 7 rowerów do DH ważących około 20kg każdy, pozostałe to bynajmniej nie bmx-y, a streety i dirtówki :)

 

Już pisze jak to upchałem:

Mam płaską klapę na pace moutain topa z relingami, tam na bagażnikach weszły 4sztuki, następne 4 na dachu na poprzeczkach i 3 najlżejsze dirtówki na haku z tyłu :)

W pace jeszcze jechały 2 lodówki turystyczne, zbroje rowerowe i kilka kasków, oraz parę plecaków :)

 

Innym ciekawym ładunkiem byli... studenci informatyki z mojego roku:

7 na pace, 2 na dachu, 4 na tylnej kanapie, 2 na siedzeniu pasażera ja jako kierownik z podkurczonymi nogami (musiałem przysunąć fotel, a mam 197cm wzrostu) i jeden kolega na przednim zderzaku ABR :)

 

Jechaliśmy na wf (poco komu wf na informatyce?) daleko nie było jakieś 1000m i to najpierw niepubliczną drogą (dojazd do fabryki sklejki), a dalej łąką, trochę wszystkich wytrzęsło, ale generalnie wszyscy byli zadowoleni.

 

No i jeszcze trzeci ambitny ładunek to stary serwer firmy SUN (jakieś 120kg), nie przeszedł przez tylne drzwi więc jechał na pace :)

 

A jeszcze propo komputerów przypomniał mi się mój stery monitor Dell'a 21", 35kg, którego ambitnie zabierałem swego czasu żeby pograć z kumplami na LanParty, też nie przechodził przez tylne drzwi więdz jezdził zawsze w pasach na przednim siedzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tamtego roku Navara robiła za ciągniek. Wyrywałem słupy ogrodzeniowe , bo nie chciało mi się ich wykopywać , a podmurówka pod nie była - ło... , we trzech chłopa po wyrwaniu nie dało się przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tamtego roku Navara robiła za ciągniek. Wyrywałem słupy ogrodzeniowe , bo nie chciało mi się ich wykopywać , a podmurówka pod nie była - ło... , we trzech chłopa po wyrwaniu nie dało się przesunąć.

 

Nie pociachałeś sobie słupkami tyłka auta? Bo jak na krótkiej lince się wyciąga to można się zdziwić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. Czorta - kumpla którego jak sobie wypije podwożę, uwielbia wtedy się położyć na pace i pooglądać gwiazdy, pooddychać świeżym powietrzem, ale to na krótkim dystansie i powoli - kilkakrotnie :)

2. Piach pod kostkę do ogródka, mokry, ciężki, auto bujało się wtedy jak wielki tapczan :)

3. Flipera - kilka razy, raz nawet zagrywaliśmy na parkingu ;)

4. Automaty ważąco-etykietujące - maszynki które naprawiam i handluję, sporo wystawały ale dało radę

5. Drewno do kominka, wiele razy, również w zimie z lasu, gdy śniegu było po kolana. Dała radę Navara nawet na tych gównianych fabrycznych oponach wjechać, chociaż dopiero za trzecim razem

6. Rowery

7. Ludzi (w górach) gdy w środku miałem już fulla

8. Choinki w doniczkach (był nawet pomysł ubrania i oświecenia zawartości paki, ale upadł niestety;)

9. Śnieg (w tym roku tyle go było że nie mieliśmy już gdzie go spychać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

500kg groszku do pieca i worek kleju do kafelek:D automat daje radę:D

 

[ Dodano: Sro 15 Kwi, 2009 19:11 ]

a przed chwilą wrzuciłem 24 mokre suporexy (11,5x0,20x0,60) + ościeżnica 80 + drzwi + lakiery 20 litrów + kątowniki + różne inne. A w kabinie 4 knaufy i narzędzia:D Niech ktoś tylko powie,że navarka mało mieści :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio betoniarkę i piec ponad 300kg. Wsuwaliśmy go po belkach na burtę i ta wytrzymała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaILosZ

a ja pare razy przewiozłem dłuższe, cięższe rzeczy i już lewy zawias od burty poszedł w dół;( dzisiaj zmieściłem 25 wiader tynku mineralnego, po 30 kilo wiadro:D sądzę,że to dobry wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palete cementu, 56 worków po 25 kg razem 1400kg. weszła 3/4 tak że 30 cm. było na klapie. Nawka stanęła dęba i klapa wytrzymała :) zawiasy niestety się podgięły i teraz jak się domyka to lekko haczy. Zrobiłem jakieś 5 km i było wsio ok, Autko naprawdę daje radę, mocy nie brakowało, tylko kierownica jakby w powietrzu się kręciła hehe. :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ostatnio 7 tonowa przyczepe/kemping przemanewrowywalem, po piachu i pod lekka gorke - efekt - krzyzaki do wymiany... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...