Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 => hak + bagażnik na 4 rowery


Gość sk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzałem się do zakupu belek na dach aby móc zamontować bagażnik na 4 rowery, jednak po pierwszych próbach stwierdziłem że to rozwiązanie , pomimo że w miarę tanie jest nie funkcjonalne, dlatego postanowiłemrozejżeć się z hakiem i bagażnikiem na 4 rowwery montowanym na nim. CZy ktoś z użytkowników nowego iXa (t31) już może ma wiedzę na temat gdzie można w przystępnej cenie zamontować hak ( u dealera chcą 1700 zl) i zakupić pagażnik na 4 rowery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Też się nad tym rozwiązaniem zastanawiałem, ale obecne polskie przepisy nie pozwalają na takie rozwiązanie z bagażnikiem na haku !!

Dlaczego ?!

Rowery zasłaniają tablicę i światła które to trzeba przenieść na bagażnik - a przepis nie pozwala ani na wydanie 3 tablicy ani na przeniesienie jej z samochodu na bagażnik !!

PARANOJA

Więc istnieje niebezpieczeństwo że jakiś nadgorliwy policjant Cię zatrzyma i będzie kłopot !

Ja więc pozostałem przy belkach i bagażniku na dachu.

Nie jest to zbyt wygodne przy wkładaniu i zdejmowaniu, zwiększa też zużycie paliwa i to sporo - ale jest zgodne z przepisami :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dodatkowa tablice wydrukowana w domu na zwyklej drukarce mniejsza niz ta oryginalna i przyklejona do dodatkowej belki ze swiatlami (60zl). Juz 2 razy rozmawialem z patrolem drogowki i powiedzieli, ze jesli masz swiatla widoczne i dodatkowa tablice (nawet taka drukowana) jest ok i nie beda mieli zastrzeżeń.

 

Hak byl drogi oryginalny wiec kupilem homologowany odpowiednik innego producenta przeznaczony do mojego modelu (1/4 ceny) a sam bagaznik na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dodatkowa tablice wydrukowana w domu na zwyklej drukarce mniejsza niz ta oryginalna i przyklejona do dodatkowej belki ze swiatlami (60zl). Juz 2 razy rozmawialem z patrolem drogowki i powiedzieli, ze jesli masz swiatla widoczne i dodatkowa tablice (nawet taka drukowana) jest ok i nie beda mieli zastrzeżeń.

 

Hak byl drogi oryginalny wiec kupilem homologowany odpowiednik innego producenta przeznaczony do mojego modelu (1/4 ceny) a sam bagaznik na allegro.

 

CZy możesz podać namiary na ten hak ?

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja posiadam maxime, wiec pewnie inny hak potrzebujesz. Chcialem Ci tylko zwrocic uwage, ze sa homologowane zamienniki (innych firm) duzo tansze, oraz, ze policja nie robi problemu jak posiadasz dodatkowe swiatla na ostatnim rowerze (jesli oryginalne sa zasloniete)

 

Sprawdze w dokumentach haka co za firma go zrobila moze do X-traila tez robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja posiadam maxime, wiec pewnie inny hak potrzebujesz. Chcialem Ci tylko zwrocic uwage, ze sa homologowane zamienniki (innych firm) duzo tansze, oraz, ze policja nie robi problemu jak posiadasz dodatkowe swiatla na ostatnim rowerze (jesli oryginalne sa zasloniete)

 

Sprawdze w dokumentach haka co za firma go zrobila moze do X-traila tez robia.

 

ok

z góry dziękuję

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy!!!!!!!!!

 

 

Mam problem z x- trailem z 2006r 2.2 dci auto niejedzie tylko do 2000 obrotów max 90 km/h byłem u wszustkich elektryków w okolicy i nikt nie umie mi pomóc.wyświetlił sie bład silnika P1275 pompa wysokiego ciśnienia conon raile za wyski sygnał.może ktoś miał taki problem i wie co sie stało????

 

A może ktoś z was pracuje w servisie nissana i mogłby sprawdzić instrukcje naprawy tego błedu i przesłać?

 

z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...