Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Primera - kontrolki


Gość peters1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peters1983

Witam.

Mam taki problem z nissanem primerą z 1995 r., 1,6

Ostatnio podczas jazdy zapaliła się kontrolka ABS-u. Zrobiło się chyba jakieś zwarcie, ponieważ samochód zgasł. Przy próbie odpalenia zachowywał się tak jakby masa mu nie łączyła albo akumulator był wyczerpany (akumulator sprawny). Po chwili - trochę tak pokręciłem, odczekałem 2 minuty dumając co zrobić - objawy mu przeszły, samochód odpalił normalnie. Do domu jakieś 540km wróciłem normalnie - bez usterek.

Pojechałem do salonu nissana na serwis, podłączyli do komputera, w samochodzie dłubali i mechanicy i elektrycy - nic nie znaleźli, orzekli że w komputerze brak błędów i oni nic nie widzą.

Minęło 3 dni a ja mam kolejne problemy. Tym razem po przekręceniu pokrętła od świateł do pozycji na światła krótkie zapala się kontrolka "długich" świateł i światła długie faktycznie się włączają, po przestawieniu przełącznika na długie nic nie reaguje, cały czas palą się długie. I tak działają tylko pozycyjne i długie w pozycji przełącznika krótkich i długich. Dzień wcześniej ta kontrolka nie paliła się ale delikatnie jarzyła. Światła działały normalnie, ale teraz coś się zrobiło.

Czy ma ktoś jakiś rozsądny pomysł od czego zacząć sprawdzanie, bo jak pojadę na serwis to znowu pochodzą koło samochodu a i tak nic nie znajdą. Czy spotkał się ktoś z podobnymi problemami. Znajomy sugerował mi że to może czujnik ABS-u w kole, ale nie poparł tego żadnymi znalezionymi usterkami, jak sądzicie co może być powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym poszukać usterki w przewodach od świateł - jakiś przetarć, załamań itd,

bo mogą robić zwarcie.

Miałem podobny przypadek, po włączeniu mijania, zapalała się kontrolka przeciwmgielnych i czasem ABSu, a po włączeniu przeciwmgielnych nie działały światła cofania.

Okazało się że przewody pod tylną klapą są załamane w koszulce. wizyta u znachora - 30zł i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę co napisali koledzy przetarte lub uszkodzone przewody lub kostki od świateł.

 

[ Dodano: Pią 29 Sie, 2008 08:23 ]

Najczęściej nie wiedzieć czemu z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peters1983

Niestety, to nie była kostka przy reflektorach. Uszkodzeniu uległ silnik od pompy ABS-u. Jakieś zwarcie w elektronice tego układu powodowało, że "wariowała" elektronika. Po odpięciu kostki od silnika pompy ABS-u wszystko wróciło do normy. Niestety w Nissanie pompa ABS-u jest zintegrowana z silnikiem do tej pompy i trzeba kupić zarówno pompę jak i silnik ABS-u. Kupno nowej pompy odpada, bo jej cena jest astronomiczna pozostaje tylko używana. Naprawa jest nieopłacalna bo nie daje pewności że się to da naprawić. Zamówiłem na aukcji - mam tylko nadzieję, że elektronika przy tej pompie będzie ok. Generalnie po odpięciu tej kostki nie działa tylko w samochodzie ABS, można jeździć, choć drażni oko paląca się lampka ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...