Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie deski


Gość aress
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdejmij konsolę - tam jest jedna żarówka 5W i światłowody , które rozprowadzają światło do każdego elementu, który ma być podświetlony.

 

Może padła żarówka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam w Terrano I podobny problem.Nie mam podświetlenia zegarów,nawiewów i oświetlenie wnętrza nie działa.

Czy to może byc przez bezpiecznik czy raczej żarówki (jak żarówki to jakie do czego?).

Gdzie wogóle są w nim bezpieczniki (mam auto od 2 dni).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownicą są bezieczniki, ostatnio trafiłem przypadkowo na ten bezpiecznik ale teraz nie powiem ci ktury, jak nic nie działa to raczej bezpiecznik.

 

ale na wszelki wypadek powiem ci ze do zegarów trzeba rozkręcic tą osłonę pod kierownicą 2 sruby (na krzyżak srubokręt), potem rozkręcic osłonę zegarów 5 srub , i zdemontowac zegary 4 sruby

 

http://www.ceneo.pl/1558227

 

Zarówki chyba te ale cus oznaczenie dziwne to sobie ręki nie dam uciąć ;)

 

[ Dodano: Nie 02 Lis, 2008 20:59 ]

A jak ktos chce diodowe to prosze

http://www.ceneo.pl/1839158

 

tylko trzeba założyc i jak nie swiecą to założyć odwrotnie, zamienic bieguny :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie wnętrza zrobiłem.Padnięta była żarówka.

Szukałem też w bezpiecznikach,żeby zrobić podświetlenie zegarów i nawiewów,ale niewiem niestety który to jest,mimo że są opisane po angielsku.

Jakby ktoś pomógł to będe wdzięczny.

Dzięki Sew za podpowiedź.Jak bezpiecznik będzie OK,to będe grzebal w zegarach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak świeci w środku lampka to zostaw bezpiecznik i drzyj deskę, a jak nie zarówki to jest jeszcze rezystor do regulacji jasności podświetlenia deski po prawej stronie kierownicy ale on rzadko się psuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wymieniałem ostatnio podświetlenie w T II - w zegarach jest 7 żarówek całoszklanych 1,2W - dodatkowo poświetlenie zabezpieczone jest bezpiecznikiem 10A pod deską opisanym chyba jako Tail Lamp (tylne światła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam :)

 

Posiadam T2 z 2001 roku 2,7 TDI.

Dziś padło mi podświetlanie deski rozdzielczej proszę o pomoc.

Jaka mogła być przyczyna i gdzie szukać awarii ?

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Temat połączony. Uzupełnij profil, bo nic w nim nie zaznaczyłeś!

Edytowane przez Thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniejszą przyczyną jest spalenie się bezpiecznika, szukaj pod deską po stronie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oświetlenie kabiny działa, bo jeśli tak to padł rezystor do regulacji intensywności oświetlenia lub, co nie powinno się zdarzyć, spaliły się wszystkie żaróweczki na raz, lub po prostu coś nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz z tyłu światła pozycyjne, bo jak nie to raczej bezpiecznik. U mnie jest to właśnie razem spięte z podświetleniem deski/zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skoro i spryskiwacz i pozycyjne siadły to może któryś z tamtych poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz przejrzeć te elementy które po spaleniu się bezpiecznnika przestają działać. Nic nie dłubałeś, podłączałeś coś w aucie przed usterką...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem pod maską spalony bezpiecznik

zakładam nowy włączam  pozycyjne no i bezpiecznik spalony

gdzieś jest zwarcie

masz hak sprawdz instalacje haka czesto jest montowany tam stycznik lub jak kto woli przekaznik takie małe czarne cos mi ta usterka dwa dni zajeła wypiełem instalacje z elektryczną z haka i jest ok jezeli nie tylne światła sporo błota sie tam zbiera obstawiam zwarcie na tyle tytranka 

Edytowane przez dominik 1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Ktoś w moim T2 zrobił podświetlenie diodowe na niebiesko ( trochę razi w nocy ) i tu pytanie ; czy wskazówki również są podświetlane ? bo na tle niebieskiego światła słabo widać wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem taki eksperyment z ledami. Wskazówki nie mają osobnego oświetlenia.
 

Ciekawostka: Wszystkie ledy padły w przeciągu półtorej miesiąca. Upierdliwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem taki eksperyment z ledami. Wskazówki nie mają osobnego oświetlenia.

 

Ciekawostka: Wszystkie ledy padły w przeciągu półtorej miesiąca. Upierdliwa sprawa.

Ja również zrobiłem takie oświetlenie na niebieskich  ledach pytanie kolego czy zamontowałeś ledy jako zamienniki żarówek czyli w gotowych oprawkach czy lutowałeś w ścieżce bo jeżeli chodzi o gotowce to jest w nich drobny mankament a mianowicie blaszki i blokady oprawki

Edytowane przez dominik 1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...