Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[QQ] Bagażnik na dach


Gość cola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kielce44

Mam pytanie czy ktoś kupował moze bagażnik Thule 754 i jak sie sprawuje, bo mam zamiar kupić taki model, tylko nie wiem czy warto, czy raczej nie kupić jakiegoś innego modelu i ewentualnie jakie polecacie.

 

Ja wziąłem mont blanc aluminium owalny ale do QQ+2 więc doczepiany do relingów i do tego uchwyt do nart tej samej firmy. Komplet sprawuje się bardzo dobrze i kosztował sporo mniej niż zestaw Thule. Jesyny minus to iż nie ma sprężyn w uchwycie chyba w Thule są więc górne ramie od razu po otworzeniu idzie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś już montował relingi po zakupie auta? Na allegro znalazlem za 500 zł pewnie z chin. O co chodzi z tymi szumnie nazywanymi punktami mocowania bagaznika? Bo jest taka pozycja w specyfikacji auta. Znalazłem otwory z gwintem. Bagazniki mają przygotowane śruby do montażu w te otwory? Z odklejaniem uszczelki to totalna porażka. W nie tanim aucie przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam swojego QQ+2 orginalnie wyposażonego w relingi. Dokupiłem tylko stopy 757 czarne oraz belki aero 869 srebrne - wszystko Thule. To jest teraz podstawą do: wożenia drabiny alu, rur i innych długich przedmiotów. Teraz sobie dokupię bagażnik rowerowy FreeRide 530 lub ProRide 591 (Thule) na 1 rower oraz jakiś box dachowy o dł. wewnątrz 170..180 cm (taki długi, aby do środka weszły narty o dł.170..180 cm).

Używam tego bagażnika od ponad 8 mies. Ostatnio naszły mnie czarne myśli, że jak postawię auto w ciemnej ulicy to pozbędę się z belek czarnych zatyczek z "bagnetem" (zdjęcie). Macie jakiś sposób na uniemożliwienie wyciągnięcia? A może jest to w jakiś sposób blokowane o czym nie wiem? Po skręceniu uchwytów zatyczki dalej mogę wyciągnąć.

post-27817-1278073158,9933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokupić sobie zamki które montuje się w belkach. Zobacz na allegro albo podjedz do jakiegoś sklepu z bagażnikami ... zapłacisz około 100 zł a będziesz spał spokojnie. Tym bardziej że za bagażnik słono zapłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam szczęśliwych posiadaczy QQ w wersji bez relingów i tych, którzy mają doświadczenie w montażu bagażników "pod uszczelkę" :D

 

Kupiłem właśnie zestaw THULE i zauważyłem już, że uchwyty trzeba montować do otworów pod uszczelką, którą wg instrukcji trzeba wcześniej odkleić na odcinkach ok 75mm pod każdą stopą belek.

 

Powiedzcie, czy po zamontowaniu blaszanych uchwytów stóp pod uszczelkę i jej odklejeniu nie dostaje się przypadkiem woda deszczowa do wnętrza ??? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczęśliwych posiadaczy QQ w wersji bez relingów i tych, którzy mają doświadczenie w montażu bagażników "pod uszczelkę" :D

 

Kupiłem właśnie zestaw THULE i zauważyłem już, że uchwyty trzeba montować do otworów pod uszczelką, którą wg instrukcji trzeba wcześniej odkleić na odcinkach ok 75mm pod każdą stopą belek.

 

Powiedzcie, czy po zamontowaniu blaszanych uchwytów stóp pod uszczelkę i jej odklejeniu nie dostaje się przypadkiem woda deszczowa do wnętrza ??? :unsure:

Tak normalnie nie. Jeśli natomiast używasz myjki ciśnieniowej i lejesz dłużej w miejsce gdzie uszczelka była odklejona - wtedy już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Wczoraj po drodze do domu podjechałem do serwisu i zapytałem czy znają system THULE i co sądzą o zrywaniu uszczelek. Pan z serwisu powiedział mi, że uszczelkę mogę zrywać na swoją odpowiedzialność i że prawdopodnie wtedy woda będzie dostawała się do wnętrzna. Wg niego należy podnieść uszczelkę na tyle, aby zaczepy tylko weszły w gniazda a uszczelka sama się ułoży - jeszcze tego nie próbowałem... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg niego należy podnieść uszczelkę na tyle, aby zaczepy tylko weszły w gniazda a uszczelka sama się ułoży

Do znających temat - czy z tego można wnioskować, że bagażnik Nissana jest tak zrobiony, że nie trzeba niczego odrywać? Czy też to tylko taki bełkot serwisanta, żeby wystraszony klient kupował u nich baażnik z montarzem, to wtedy nie straci gwarancji?

Edytowane przez Peri Noid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znających temat - czy z tego można wnioskować, że bagażnik Nissana jest tak zrobiony, że nie trzeba niczego odrywać? Czy też to tylko taki bełkot serwisanta, żeby wystraszony klient kupował u nich baażnik z montarzem, to wtedy nie straci gwarancji?

Bagażnik Nissana również wymaga oderwania uszczelki. Servisant bredzi (czemu zdarza się to tak często?!).

 

Łapa bagażnika jest na tyle szeroka, że nie ma mowy o "odchylaniu", uszczelkę trzeba po prostu oderwać na odcinku ok 5-7 cm. Po pierwszym oderwaniu i demontażu bagażnika uszczelka jeszcze jako tako spowrotem się przylepiła. Przy kolejnych "razach" już nie. Nissan zastosował po prostu jakiś jednorazowy klej na uszczelkach zamiast substancji, która klei się non stop, umożliwiając tym samym jej wielokrotnie odlepianie i przylepianie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znających temat - czy z tego można wnioskować, że bagażnik Nissana jest tak zrobiony, że nie trzeba niczego odrywać? Czy też to tylko taki bełkot serwisanta, żeby wystraszony klient kupował u nich baażnik z montarzem, to wtedy nie straci gwarancji?

 

Jak piszesz... bełkot serwisanta. :)

Przy montowaniu oryginalnego, jak już ktoś pisał wcześniej również należy lekko odkleić uszczelkę. Zresztą zgodnie z instrukcją montażu.

Ja nie montowałem w serwisie... i nic mi się do środka nie leje gdy używam myjki ciśnieniowej... ale może faktycznie po wielokrotnym zakładaniu...?

 

Update:

O... Synkro był szybszy... ;)

Edytowane przez else
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend odwiedziłem rodzinkę w Płocku, a że po drodze trafił się dealer Nissana, więc zajechałem i zapytałem z ciekawości innego dealera o nieszczęsny montaż. Zapewniono mnie, że na 100% trzeba miejscowo oderwać uszczelkę pyłową**, zamontować łapy i musi działać - nie ma innego wyjścia.

 

 

** - tak ją nazwał Pan z działu części i wytłumaczył, że do środka nic nie ma prawa się nalać, bo są osobne uszczelki wokół drzwi, a ta uszczelka ma za zadanie zatrzymać pył i "dzięki temu też Qashqai jest taki cichy"... :whistle:

 

Po powrocie do domu, starałem się założyć bagażnik nie zrywając uszczelki "pyłowej", a jedynie podciągając ją do góry - bez powodzenia - trzeba będzie jednak odrywać...

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania bagażnika i boksu na dach. Niektóre boksy i belki są reklamowane jako mniej hałasujące podczas jazdy. Prosze o uwagi od użytkowników które polecacie. W poprzednim aucie miałem balki zwykłe stalowe i halas podczas jazdy był spory dlatego chciałbym lepiej wybrać.

 

Bardzo szybki, bezproblemowy montaż, no i jest cichy - mam model Whispbar Through WHISPBAR i polecam, jesli szukacie solidnego bagażnika, a jeśli na mniejszy udźwig a jeszcze ładniejszy design - to model FLUSH tego samego producenta.

Tu dokładnie znajdziecie pod model auta - WHISPBAR AUTO

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy ktoś być może wpadł na pomysł czym posmarować/przykleić uszczelki przeciwpyłowe w przypadku gdy po kilkukrotnym montażu i demontażu belek klej na pasku uszczelki kompletnie wysechł i już nie trzyma ?

 

Próbowaliście jakiegoś patentu z taśmą klejącą dwustronnie, względnie jakiegoś rodzaju kleju który trzymałby uszczelki z sensowną siłą a jednocześnie pozwalałby na łatwe jej odrywanie w trakcie zakładania bagażnika ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś być może wpadł na pomysł czym posmarować/przykleić uszczelki przeciwpyłowe w przypadku gdy po kilkukrotnym montażu i demontażu belek klej na pasku uszczelki kompletnie wysechł i już nie trzyma ?

 

Próbowaliście jakiegoś patentu z taśmą klejącą dwustronnie, względnie jakiegoś rodzaju kleju który trzymałby uszczelki z sensowną siłą a jednocześnie pozwalałby na łatwe jej odrywanie w trakcie zakładania bagażnika ?

 

Pzdr

A czemu chcesz je przyklejać? Dopóki nie kierujesz tam strumienia wody pod ciśnieniem nawet nieprzyklejone uszczelki zachowują szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz je przyklejać? Dopóki nie kierujesz tam strumienia wody pod ciśnieniem nawet nieprzyklejone uszczelki zachowują szczelność.

 

Powód jest bardziej natury estetycznej - przy zamkniętych drzwiach uszczelki w miejscach gdzie klej już nie trzyma idą nieco w dół o jakies 4-5 mm w stosunku do ich przyklejonej części.

 

Pzdr

Edytowane przez Krez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, czy ktos z Was mógłby prosze wrzucic foty, gdzie trzeba te uszczelki odkleić? Nie chce rwać ich na odcinku dluzszym niz trzeba... dzięki,

rfk

 

Ps. Przepraszam, juz znalazlem.

 

 

Edytowane przez rfk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja dzisiaj do QQ żony założyłem oryginalny bagażnik na dach Nissan zwany aluminiowymi poprzeczkami dachowymi KE730-JD010 i powiem szczerze że jakością nie powalają.

Ale za to box Thule Motion 800 jest super i razem tworzą całkiem udany duet. A zamontowane na QQ optycznie powiększją autko no i bardzo zwiększją możliwości załadunku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj do QQ żony założyłem oryginalny bagażnik na dach Nissan zwany aluminiowymi poprzeczkami dachowymi KE730-JD010 i powiem szczerze że jakością nie powalają.

Ale za to box Thule Motion 800 jest super i razem tworzą całkiem udany duet. A zamontowane na QQ optycznie powiększją autko no i bardzo zwiększją możliwości załadunku .

kolego ile dałeś za poprzeczkę i czy możesz fotę wrzucić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ile dałeś za poprzeczkę i czy możesz fotę wrzucić??

Za poprzeczki w salonie Nissana dałem 633 zł .

Fotki jak będę miał troszkę czasu to wrzucę ale jak pisałem wcześniej jakością nie powalają zwłaszcza gumowe stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj do QQ żony założyłem oryginalny bagażnik na dach Nissan zwany aluminiowymi poprzeczkami dachowymi KE730-JD010 i powiem szczerze że jakością nie powalają.

Ale za to box Thule Motion 800 jest super i razem tworzą całkiem udany duet. A zamontowane na QQ optycznie powiększją autko no i bardzo zwiększją możliwości załadunku .

 

Hej. Mogłeś założyć belki Thule, te aluminiowe, też wyglądają fajnie i jakościowo są super. Box mam taki sam. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mogłeś założyć belki Thule, te aluminiowe, też wyglądają fajnie i jakościowo są super. Box mam taki sam. Pozdro.

teraz to już też to wiem ale za późno belki są jakie są następnę będą lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam THULE 757 ALU WINGBAR i jestem zadowolony - wg. sprzedawcy AGURI są nieco cichsze, ale mniej solidne.

Edytowane przez janio_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ja mam taki problem poprzednie auto mazda 6 miała relingi kupiłem więc bagażnik mont blanc alu teraz mam qq ale bez relingów muszę więc dokupić łapy znalazłem coś takiego http://www.e-bagazniki.pl/126-a/168126-mont-blanc-3000-alu,5160.html 

teraz pytanie do Was czy mogę takie stopy zamontować na starych belkach ? robił to może ktoś? proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...