Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia. Problem z odkreceniem korka wlewowego skrzyni biegow


Gość abarth360
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj ze środkiem penetrującym, pokombinuj kluczem nastawnym- jeśli jest w miarę dostęp, może jakieś przedłużki. Oczywiście kręcisz w lewo? Trochę wyczucia i śruba powinna się poddać. Poprzednio przykręciły ja jakieś kowalskie łapy kompletnie bez wyczucia , no i masz efekty . Jeśli nie odkręcisz to chyba wizyta u fachowca

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bynajmniej w P11 1,6 GA16DE spasował klucz dynamometryczy. końcówka właśnie kwadrat 1/2 cala... większość grzechotek tak ma. Korek prawdopodobnie jest stożkowy nieco i pewnie fabrycznie na uszczelnieniu klejowym skręcony. Trzeba troche siły i dobry klucz i ma iść hehe tak było u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaga także rytualne obstukiwanie śruby młotkiem.

 

I podstawowa zasada: Nic na chama, wiadomo, lepiej nie odkręcić za 1 razem, stukać, stukać, niż wyrobić otwór na okrągło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie stukanie ,grzanie nie skutkuje .korek jest nietypowy bo kwadrat ale wypukly nie wklesly tak jak spustowy,. 17mm za cholere takigo klucza nie mozna dokupic.Dwie plaskie 17 juz zlamalem,a olej w skrzyni zdaloby sie wymienic przed zima.gdyby ktos widzial nasadke 17 kwadrat na necie to prosilbym o link bo w hurtowniach nie maja takigo wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij sie że nie masz korka 1/2 ja też myslałem ze w moscie mam nietyp jakiś, ale poprosiłem kolege mechanika o pomoc w dobraniu klucza i okazało sie ze był tylko zaklepany spód, wbilismy zwykłą przydłużkę 1/2 i niestety klucz dynammetryczny 1 metrowej długosci i trochę siły, powodzenia :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.korek jest nietypowy bo kwadrat ale wypukly nie wklesly tak jak spustowy,. 17mm
Też tak mam.

Dobry klucz do rur nastawny, taki z ząbkami, najlepiej 2", plus metr rury.

Musi puścić. A jak nie to bierzesz impulsator kinetyczny z naprowadzaczem trzonkowym (młotek) i kilka razy zdrowo pier.... puknij, ale nie przesadź, skrzynia ma pozostać cała.

Delikatne popukiwanie nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odkreceniem korka wlewowego skrzyni biegow , tak zapieczony ze niech go szlag, jeszcze korek nietypowy bo kwadrat nie ma oryginalnego klucza. Ma ktos moze jakis patent.

Daj sobie spokój z odkręcaniem tego korka ;)

Ja podam inny patent stosowany przez mechaników, a mianowice wlewanie przez góre skrzyni, czyli przez otwór w ktory wchodzi linka predkosciomierza

...to jest najlepszy patent ;) Potrzebna Ci będzie duża strzykawa albo szyjka od butelki plastykowej i zajmie Ci to chwilkę ;) (sprawdzone w dwóch nissanach) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...