Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ- Felgi satlowe 16''


Gość MarekA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kupował stalowe felgi do QQ- 16''?

Jak na razie znalazłem z firm : Magnetto Wheels, Alcar i KFZ-STAHLRAD

Cena zbliżona ok 200 zł.

Macie jakieś opinie i sugestie? A moze zostawic na zimę na alusach?

 

A i czytałem że przy zmianie z alusów na stalowe trzeba zmieniac nakrętki, bo nie zawsze pasują. Czy do stalowych trzeba tak samo inne nakrętki??

 

MarekA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował stalowe felgi do QQ- 16''?

Jak na razie znalazłem z firm : Magnetto Wheels, Alcar i KFZ-STAHLRAD

Cena zbliżona ok 200 zł.

Macie jakieś opinie i sugestie? A moze zostawic na zimę na alusach?

 

A i czytałem że przy zmianie z alusów na stalowe trzeba zmieniac nakrętki, bo nie zawsze pasują. Czy do stalowych trzeba tak samo inne nakrętki??

 

MarekA

 

ja od razu dostałem komplet stalowych z zimowymi oponami wiec ci nie odpowiem, ale przyłączam się do pytania o nakrętki bo zaraz czas zmienić koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo-jakie dali ci opony w salonie? podziel się wrażeniami z jazdy bo mam problem z wyborem zimówek.No i drugi - czy zostawić na alu.

 

nie pamiętam jakie - sprawdzę wieczorem to napiszę, a wrażaniami z jazdy to będę mógł się podzielić za jakieś 2-3 miesiące jak już na nich pośmigam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten problem już za sobą... poczytałem trochę w internecie i zdecydowałem na aluminiowe 16" (letnie 17") 215/65Continental , używałem takie przez wiele lat i spisywały się znakomicie. Wejdż na FELFI.pl lub alcar i dobierzesz co zechcesz, myślę, że i ceny mają przystępne decyzja zawsze Twoja -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki dostałem tez Pirelli Scorpion Ice 16''. Jeździłem na nich miesiąc i zimy nie było :) - trudno więc o opinie.

Sam zacząłem ten wątek i już mialem dzisiaj zamówić felgi , ale znowu naszły mnie wątpliwości : Na ..... mi dodatkowe felgi??

Ile sie opona niszczy przy przekładaniu?

Niby alusy łatwiej zima uszkodzic (ale np. piotrpetek - kupuje na zime tez alusy :) ) a jak mi sie uszkodza to wtedy i tak wymienię.

Na zmiane i tak pojade do serwisu bo i wyważyc trzeba , a i nie bedę sie szarpał z podnoszeniem ( chyba że duże kolejki w serwisach , wtedy można zawalczyc samemu)

Miałem samochody z zimowkami na felgach i bez felg - jedyny minus że wymiana bez felg trwa dłużej i drożej.

No i .... no nie wiem :)

Ale te watpliwości to pewnie do innego działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W temacie opony i felgi dorzucę swoje 2 grosze. Ja kupiłem w salonie w Rzeszowie komplet felg z oponami Matador Nordica. To opony do samochodów 4x4 i tak pisze na oponach. Odnośnie felg stalowych po przeczytaniu Waszych opinii dzwoniłem do nich i powiedzieli, że nakrętki powinny pasować. Jeszcze nie zmieniałem, więc nic nie powiem, ale jak zmienię to napiszę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos na zimę założł weższe opony ? Poniżej fragment artykułu na ten temat.

 

Inne warunki pracy powodują że opona zimowa powinna być nieco węższa od letniej.

W warunkach letnich duża powierzchnia styku opony z asfaltem jest jak najbardziej pożą-dana - zapewnia dobrą przyczepność podczas ruszania, hamowania oraz szybkiego pokony-wania zakrętów. Co innego zimą. Pra-cownicy serwisów opo-niarskich zalecają zakła-danie węższego ogumie-nia zimowego, np. 135 zamiast 155. Aby jednak średnica koła pozostała nie zmieniona, należy za-stosować opony o innym współczynniku profilu (np. 80 zamiast 70).

Efekt praktyczny jest taki, że na jednostkę po-wierzchni bieżnika stykającego się z asfaltem przypada większa masa, co daje lamelkom opony zimowej szansę mocniejszego wgryzienia się w ośnieżoną czy pokrytą śnieżną breją nawierzchnię, zmniejszając poślizg koła. Na węższych oponach skuteczniejszy jest również manewr hamowania.

Jeśli jednak często poruszamy się po szybkich i dobrze utrzymanych trasach, jak np. droga szybkiego ruchu czy autostrada, wtedy nie ma potrzeby rezygnowania z szerokiego ogumienia o niskim profilu.

 

Teraz odchodzi się od tego rozumowania. Obecne rozwiązania technologiczne sprawiają, że doradza się opony tego samego rozmiaru i na lato, i na zimę, bowiem nowoczesne ogumienie zimowe zapewnia większą precyzję kierowania i lepszą stabilność na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Oto moje zdanie w przedmiotowej sprawie.Przejeździłem już jedną zimę na Dunlop SP Winter Sport 3D założonych na drugim komplecie alusów. Jak zauważyliście poprzednia zima była bardzo łagodna dlatego oponki nie popracowały w ekstremalnych warunkach, ale miałem okazję pojeździć troszkę w kopnym śniegu opony zdały egzamin na 6 (z napędem 4x4). troszkę gorzej na lodzie, ale dało się jechać. Jeśli chodzi o węższe opony na zimę to tylko w przypadku jazdy po śniegu. jednak większość tras w Polsce to czarne nawierzchnie, a zimy mają być coraz cieplejsze. Kwestia alusów czy stalówek na zimę to wyłącznie kwestia kasy i gustu, przy rozmiarze opon w QQ trudno uszkodzić felgę, chyba, że ktoś jeżdzi ofrołdowo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

powiedziano mi,że do moich alu mam kupić inne nakrętki zabezpieczające specjalnie pod ATT...Gdzie takie dostane i ile w tym prawdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam. Wiecie może jaki mają rozstaw stalowe felgi do QQ?

 

rozstaw nie zalezy od materiału felgi chyba że pytasz o cos innego (rozstaw śrub?).

Rozstaw z przodu 1540, z tyłu 10 wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiecie może jaki mają rozstaw stalowe felgi do QQ?

taki sam jak aluminiowe 5x114,3 ; ET powinno oscylować wokół 40 jeśli dobrze myślę :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...