Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to dobry japoński olej. Ja bym nie zmieniał na inny. Po ostatniej aferze, że gdzieś w szopie na śląsku rozlewali jakieś g.... do makowych butelek masz pewność, że kupisz oryginał.

https://moto.wp.pl/policja-zlikwidowala-nielegalna-rozlewnie-oleju-silnikowego-kupuj-tylko-w-sprawdzonych-sklepach-6269350241236609a

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sk_slawek napisał:

Witam, jest to dobry japoński olej. Ja bym nie zmieniał na inny. Po ostatniej aferze, że gdzieś w szopie na śląsku rozlewali jakieś g.... do makowych butelek masz pewność, że kupisz oryginał.

https://moto.wp.pl/policja-zlikwidowala-nielegalna-rozlewnie-oleju-silnikowego-kupuj-tylko-w-sprawdzonych-sklepach-6269350241236609a

 

Pozdrawiam

Biorac pod uwage powyzszy link pod uwage to istotniejsze jest nie jaki olej kupuje sie tylko  od kogo i gdzie.

A jak juz mamy pewnośc co do  rzetelności sprzedawcy to wybieramy olej kierując sie przede wszystkim zaleceniami producenta,czyli olej ,ktory spełnia podane normy przez producenta auta.

Przy tym też cena oleju tez nie jest wyznacznikiem jakości oleju ,gdyż u znanych producentów na jej wysokośc wplywa koszt agresywnego marketingu ,ktory w cenie końcowej osiaga i 50% wartości oleju.

Na zachodzie Europy czesto w duzych marketach mozna na jednej polce obok siebie spotkac te same oleje ale w bardzo róznej cenie.

Jak dany olej  bedzie w opakowaniu pod nazwą sklepu ,kosztowac moze i 100% taniej  od tego samego oleju ale juz ze znanym logo..

Dzieje sie tak dlatego ,ze rafineria bez problemu sprzeda swoj olej kazdemu dystrybutorowi duzo taniej niż sama sprzedaje ale z zastrzeżeniem ,ze nie bedzie sprzedawany pod nazwą producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie małe czeka mnie wymiana oleju, na karteczce widnieje że zalany ostatnio castrol 5w30 i nic więcej. Czy lać castrol tylko jaki dokładnie czy może wlać elfa evolution 900sxr 5w30 rn0700 .co będzie lepsze.?silnik 1.6 Ben 2009 r 166tys nalotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, calypso83 napisał:

co będzie lepsze.

Wszystko jedno. Ważne aby miał specyfikację taką, jaka zalecana w instrukcji dla tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie i Panie proszę o odpowiedź co lejecie do swego Nissana 2.0 benzyna 4x4.  I jak wam się sprawdza bo mi od wymiany do wymiany weźmie z 1l oleju.

Zastanawiam się nad

https://www.czesciauto24.pl/motul/8166768

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez gazu auto i bierze Ci olej??Jakiej firmy???

Ile kilometrow robisz miedzy wymiana oleju...???

Jaki przebieg ma auto ???

Jak dlugo jestes wlascicielem???

Auto krajowe czy z poza ...???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PeRŁAziomal napisał:

Bez gazu auto i bierze Ci olej??Jakiej firmy??? 

Na gazie sekwencja. Wcześniej lałem Elfa, Motula

Ile kilometrow robisz miedzy wymiana oleju...???

15 000 km 

Jaki przebieg ma auto ???

188 tyś 

Jak dlugo jestes wlascicielem???

3-4 lata

Auto krajowe czy z poza ...???

Sprowadzone ze Finlandi

 

 

 

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj teraz uwaznie mnie ;  :yellowcard1:

Tydzien temu zalałem olej - 5w40 VALVOLINE -188 przebieg.

Instalacja Gazowa załozona przy 95  tysiacach 2013r. i od tej pory uzytkowany byl w moich rekach.

Zakupilem inny samochod w pazdzierniku 2018roku a qq przejełą zona;

Co sie okazało ; cudowalem, kombinowalem,zmienialem marki olejów...nie wspominajac o duzych dolewkach oleju...

Wazny byl w mojej sytuacji STYL JAZDY / jeżdżac samochodem agresywnie, z duzymi predkosciami bez znacznych tras oczywiscie -od listopada do dzisiejszego dnia mam spokoj z dolewkami oleju w samochodzie a zaznaczam nic nie bylo ruszane,kombinowane,naprawiane w silniku.

Idzie 6 rok i stwierdzam ze spokojna jazda ostrozna jazda w granicach do 90-100 km/h uspokaja stan silnika-i eweltualne dolewki- nie pomyslal bym nigdy w zyciu ; co jest FAKTEM dokonanym/odkrytym. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci kolego że nigdy w życiu nie przyszło mi nawet do głowy żeby go katować, jeżdżę spokojnie 100-120 to max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeden i drugi występuje w dobieraniu oleju na stronie Motul

https://www.oelberater.de/samochody

Ale wydaje mi się że bardziej 8100 X-CLEAN 5W40 C3  jest stosowany do silników ze filtrem DPF do diesla 

Edytowane przez TommekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TommekG napisał:

Motul X-clean 8100 ECO-NERGY 5w30

Jest zgodny z wymaganiami w instrukcji obsługi dla silnika MR20DE i spokojnie możesz go użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 16:22, TommekG napisał:

Jeden i drugi występuje w dobieraniu oleju na stronie Motul

https://www.oelberater.de/samochody

Ale wydaje mi się że bardziej 8100 X-CLEAN 5W40 C3  jest stosowany do silników ze filtrem DPF do diesla 

Oba oleje s ą dobre do tego silnika. Siedem lat jeździłem na Motulu. Żadnego brania oleju od wymiany do wymiany ale ....... Dlaczego chcesz zmieniać olej na inny? W tym wieku (dotyczy auta :)  ) nie robi się takich eksperymentów. Można więcej szkody zrobić niż pożytku chyba że poprzedni olej był też syntetyczny z dodatkami płuczącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pany i Panewki. czytam i czytam i  im dalej w forum tym mniej wiem. Wszyscy wiemy że patrzymy co zaleca producent i tu nie wiem co mam kupić i zalać.... Moje autko Nissan Qashqai +2  silnik 1,5 dCi 103 kuce rocznik  08.2010. Przebieg 200tysi Jak dobrze patrze pod auto to z DPF. Olej na bagnecie ładny żółty przezroczysty.  W instrukcji jest zapisane, że olej:

Euro4: ACEA A1-B1przy wydajności oleju ACEAB3/B4, SAE 5W30 LOW-SAPS

EURO5: ACEA C4 SAE 5W30 LOW-SAPS

Przeglądam oleje i  nie mam pojęcia jaki kupić bo wg papierów mój spełnia normę EURO4 a te oleje o których tu czytam to nie do końca sa identyczne z tym z instrukcji.  Czy mogę zalać ELF FULL-TECH FE 5w30 i będzie on zgodny z zaleceniami?? Jeśli nie to prosze o konkretny przykład oleju.

Pozdrawiam i dzieki z góry z odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 22:27, Adamo.79 napisał:

Jak dobrze patrze pod auto to z DPF.

 

W dniu 10.05.2019 o 22:27, Adamo.79 napisał:

Czy mogę zalać ELF FULL-TECH FE 5w30 i będzie on zgodny z zaleceniami?? Jeśli nie to prosze o konkretny przykład oleju.

Skoro to silnik renault z DPF to powinieneś zalewać olejem spełniającym wymagania normy RN720. Osobiście polecam Motul Specific 0720.

W dniu 10.05.2019 o 22:27, Adamo.79 napisał:

Olej na bagnecie ładny żółty przezroczysty. 

W dieslu???

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.05.2019 o 07:22, cezzar1 napisał:
W dniu 10.05.2019 o 22:27, Adamo.79 napisał:

Olej na bagnecie ładny żółty przezroczysty

W dieslu???

Tu miał być emoti ;) ale nie wczytało go z klawiatury. Dzięki za podanie konkretnego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie. Poczytałem tu trochę o olejach i chciałbym Was prosić o opinię. Czy do benzyny 2.0 po lifcie 2010 rok dobrym wyborem jest VALVOLINE SynPower XL-III C3 5W30??? Klasę API ma wyższą bo SN a książka zaleca SL lub SM. No i klasa ACEA C3. To ponoć olej rekomendowany bardziej do silników z DPF i uniwersalny do benzyny jak i do diesla. Czy nie zaszkodzi to silnikowi? Dodam że silnik łyka ok. 1.5 litra tego oleju od wymiany do wymiany tj 12-13 tys km. Poradźcie czy mozna tym zalac silnik czy może wybrać olej o innych parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie to mój pierwszy post na forum więc jeśli temat już był to nie znalazłem. Od początku roku jestem posiadaczem qq 2010r 1.6 b 117km. Po zakupie auta wymieniałem olej na 5w40 castrol magnetic gdyż nie wiedziałem jaki olej był poprzednio zalany (auto sprowadzone). Moje pytanie : czy jest różnica w tych silnikach miedzy magnetic a edge castrola? Dodam że auto na 7tys kilometrów zjadło około 0.5l oleju. Cykl jazdy mieszany. Z góry dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...