Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.7 TD raz kopci a raz nie


Gość sura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum i trochę poprzeszkadzam:)

 

Niedawno kupiłem Nissana Terrano ze znaczkiem Forda z 95 roku. Ogólnie wóz ok poza silnikiem. Po podgrzaniu świec trzeba nim trochę "pokręcić" zanim załapie to raz a dwa to czasami kopci na szaro ale nie zawsze. Kopcenie zgrywa się z delikatnym szarpaniem silnika, coś jakby jeden cylinder przestawał pracować. Kolejną sprawą jest "gubienie" wolnych obrotów :) To chyba wszystko, ktoś poradzi od czego zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Witam
Po podgrzaniu świec trzeba nim trochę "pokręcić" zanim załapie to raz a dwa to czasami kopci na szaro ale nie zawsze. Kopcenie zgrywa się z delikatnym szarpaniem silnika, coś jakby jeden cylinder przestawał pracować. Kolejną sprawą jest "gubienie" wolnych obrotów
Wtryskiwacze leją. Trzeba zregenerować lub wymienić końcówki wtryskiwaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze leją. Trzeba zregenerować lub wymienić końcówki wtryskiwaczy.

 

Zacznij od tego a przy okazji sprawdź cisnienie na garach, może któryś pierscień popękał, no a na końcu pompa, ale też myslę ze nie ma co zapeszać i zacznij od wtrysków i cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw sprawdzić świece żarowe?

 

Takim moim skromnym zdaniem :D Ja jak swojego za krótko potrzymam na świecach to też potrafi zrobić zaporę dymną na podwórku.

 

Gubi wolne obroty tylko na zimnym? Czy na ciepłym też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzmarszal

Witam wszystkich bardzo serdecznie na forum.

Jestem tu nowy i zdesperowany. Dlatego szukam u was pomocy.

Posiadam nissana terrano 2.7 td z 94r. Mam problem z piszczącym przednim kołem. Odgłos zaczyna dochodzić jak tylko włączam napęd na przednią oś. Myślałem na początku , że to może wina sprzęgiełek. Wymieniłem na manualne ale problem nie zniknął. Czy dobrze myślę, że to wina łożyska? Jeżeli tak to proszę o radę gdzie można dostać tanio nowe i jak sie zabrać do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obawiam się że to pompa wtryskowa a konkretnie tzw fala czyli tarcza dawkująca paliwo - miałem to samo i dopiero naprawa pompy pomogła ( koszt 1200 zł ) uważaj na używki - jak kupujesz używaną pompę to jedż z nią od razu na stół probierczy do dobrego speca.

Pompy rotacyjne sa bardzo wrazliwe na jakośc paliwa i ich uszkodzenia sa dosyć częste

No ale najpierw dobrze sprawdź to co pisali inni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem swiece i akumulator, jest poprawa przy uruchamianiu ale nie jest to rewelacja:/

natomiast pojawiły się dodatkowe atrakcje w postaci gasniecia(!) silnika podczas jazdy, wyglada to tak, ze przy wydobywajacym sie dymie z rury wydechowej silnik zaczyna szarpac i mimo wcisnietego pedalu gazu samochod staje:/ oczywiscie normalnie go odpalam i jade dalej, wszystko powyzsze dzieje sie na zimnym silniku, jak jest cieply to w zasadzie wszystko jest ok (czasmami gubi wolne obroty i w nieznacznym stopniu poszarpie i pokopci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na pompę

 

[ Dodano: Pon 24 Lis, 2008 18:21 ]

odnośnie pisków to sprawdź najpierw olej w przednim moście a co do łożysk to jest z tym trochę zabawy, ale jak masz garaż i zbytnio ci sie nie śpieszy, wiesz jak montowac łożyska z prawidłowym luzem to się za to zabieraj, ja bym to najpierw sprawdził podnosząc cały samochód w górę i jadąc na podnośniku z V iegiem i przednim właczonym napędem wtedy dokładnie zlokalizujesz miejsce tych odgłosów, tylko dobrze zabezpiecz auto bo jak ci spadnie klocków albo podnośników przy 80 na blacie to przez sciane garażu przejedzie jak rudy 102 :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wolniej? Przecież, jak będzie piszczało to też będzie słychać - u mnie coś piska w prawym przednim kole, ale tylko w ciepłe dni tak do 40 km/h. Później cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mistrze, ani pompa ani wtryski, majster nazwal to "linia paliwowa" cokolwiek to znaczy, wymienil powyzsze i jak reka odjal! :) koszt naprawy 220zl :) przy okazji wymienil filtr powietrza i samochod zamienil sie rakiete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...