Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odczyt i kasowanie usterek w 2.0 dCI


Gość kamil_ct

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialem zapytac sie was, co wiecie o odczytywaniu i kasowaniu usterek w Qashqaiu...

 

Jakis czas temu zapalila mi sie kontrolka DPF +usterka i.. zgodnie z zaleceniem serwisu (ksiazki) i rad z net-u, wzialem autko na powolna przejazdzke za miasto...

 

Niestety do dnia dzisiejszego kontrolka sie pali i wydaje mi sie, ze moze to byc spowodowane ta kontrolka "usterka".

 

W zwiazku z tym, pytania do forumowiczow:

 

1) Czy wedlug was ta diodka usterki moze "blokowac" swiadomosc kompa w autku, ze filtr jest juz OK ? Szkoda by bylo zaplacic bez sensu za cos czego nie trzeba zrobic

 

2) Jak skasowac ta usterke ( bez odlaczania AKU), zeby sprawdzic czy filtr DPF jest juz OK ?

 

3) Jak serwis reaguje na fakt zapchania filtra DPF ?? Czy traktuja to jako usterke z winy kierujacego, czy samochodu ?? Jak walczyc z tym, zeby nie ladowac u nich co 2 miesiace i zostawiac 1000 PLN na taka "bzdure"

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, pytałem w tym temacie o filtr Dpf, mnie załatwili sprawę w serwisie przy okazji przeglądu po 20t, sytuację miałem dokładnie taką samą niestety za wypalanie musiałem zapłacić (regeneracja filtra Dpf 132zł) ,powiedzieli, że dobrze, że przy okazji przeglądu bo w innym przypadku potrzebna wymiana oleju _ podobno?, przy jakim przebiegu załapałeś ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mialem identyczą usterkę. Zgłosiłem się z nią w Wawie do odyseya na Górczewską. Panowie wprowadzili samochod na kanał i przepalili "filtr" -->tak to nazwali. Po tym działaniu było ok. niestety po miesiącu sprawa powrociła, ponowne przepalanie w serwisie pomogło, teraz już ta usterka nie pojawia się.

 

Serwis wykonał wszystko w ramach gwarancji.

 

[ Dodano: Pon 15 Gru, 2008 13:42 ]

Witam. Mialem identyczą usterkę. Zgłosiłem się z nią w Wawie do odyseya na Górczewską. Panowie wprowadzili samochod na kanał i przepalili "filtr" -->tak to nazwali. Po tym działaniu było ok. niestety po miesiącu sprawa powrociła, ponowne przepalanie w serwisie pomogło, teraz już ta usterka nie pojawia się.

 

Serwis wykonał wszystko w ramach gwarancji.

 

[ Dodano: Pon 15 Gru, 2008 13:42 ]

Witam. Mialem identyczą usterkę. Zgłosiłem się z nią w Wawie do odyseya na Górczewską. Panowie wprowadzili samochod na kanał i przepalili "filtr" -->tak to nazwali. Po tym działaniu było ok. niestety po miesiącu sprawa powrociła, ponowne przepalanie w serwisie pomogło, teraz już ta usterka nie pojawia się.

 

Serwis wykonał wszystko w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Panowie wprowadzili samochod na kanał i przepalili "filtr" -->tak to nazwali. Po tym działaniu było ok. niestety po miesiącu sprawa powrociła, ponowne przepalanie w serwisie pomogło, teraz już ta usterka nie pojawia się.

Serwis wykonał wszystko w ramach gwarancji.

 

czy wszystko zależny od podejścia serwisu; jeden serwis skasuje parę stówek, inny zrobi w ramach gwarancji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...