Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzatory. Tu i tylko tu:


Gość jarros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Które amortyzatory polecicie do Maximy Kayaba czy Tokico, może macie doświadczenie. Do tej pory jeździłem na Tokico, ale niemam doświadczenia z Kayabą. dzięki za szybką odpowiedź.

bierz KYB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które amortyzatory polecicie do Maximy Kayaba czy Tokico, może macie doświadczenie. Do tej pory jeździłem na Tokico, ale niemam doświadczenia z Kayabą. dzięki za szybką odpowiedź.

bierz KYB :)

 

jedno i drugie to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja założyłem amorki Sachs Advantage i jestem bardzo zadowolony. Auto o wiele lepiej przylega do drogi, dobrze tłumią dziury i nareszcie Micrunia nie myszkuje po drodze. Polecam SACHS-y ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie spróbowac w tym sklepie dowiedziec sie o ceny

HDMOT Warszawa ul.Powązkowska 13b tel 633-33-72 ja kiedys kupowałem tam amorki i były po dosc przystepnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ceny które tu padają są porażające. Sam kiedyś zapłaciłem chyba 7 stówek za KYB na tył, a teraz znalazłem to:

 

http://www.sklepmoto.pl/szuk.php?kat=106

 

Przykłądowo przedni gazowy amorek do mojej Pusi:

Amortyzatory KAYABA

Znaleziono:

Cena za sztukę

Produkt Cena brutto

Amortyzatory KAYABA KYB341120

186.35 zł

 

Inne ceny też mnie tam rozwaliły - zwłaszcza tarcz hamulcowych i klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na allegro goscia z wawy dorwalem... ostatnio do niego pisalem bo przod chcialem wymienic jeszcez, ale nie odpisal, wiec pewnie sie juz tym nie zajmuje...

wpisz na Allegro "kayaba" to Ci znajdzie cala mase aukcji typu "amortyzatory kayaba - NAJTANIEJ" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze zaproponował mi amorki Kayaba z serii AGX, z regulowaną charaktersytyką twardości, jeden amorek to koszt ok 600 zł, ale dla mnei ze sporoą zniżką i zastanawiam się nad ich zakupem.....

Nie ma co przepłacać, ja dorwałem najtansze w polsce amorki BILSTEIN z seri B6 Sport, są to typowo sportowe amortyzatory, niesamowicie wpływają na prowadzenie, auto się prawie nie przechyla na zakrętach i staje się o wiele bardziej czułe na ruchy kierownicą zwłaszcza przy większych prędkościach mimo to komfort praktycznie sie nie pogarsza.

Cholernie polecam. Do siebie kpl. na tył płaciłem 700zł...

 

pic-b6.jpg

 

Aktualny Cennik:

 

Model P10 (90-96) Dostępne B6 Sport

650zł/kompl przód

700zł/kompl tył

 

Model P11 ( 96- ) dostępne B6 SPORT

650zł/kompl przód

650zł/kompl tył

 

W przypadku tego auta B6 są przedstawiana także jak B8 i mają własciwości techniczne zblizone pomiędzy B6 i B8, czyli do zawieszeń obniżanych do -45mm

 

Sklep: www.mts24sklep.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie do Pana on pweno znajdzie, do sunnego N14 też nie ma a wiem ze są chociazby Kivi i Jardi mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja zanim założyłem amorki koni bardzo chciałem mieć bilsteiny b6. Kontaktowałem sie z Panem ze sklepu do którego link podaje Coobcio ale co innego mi mówili a co innego mieli w sklepie internetowym. Widocznie tak miało byc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk masz koni to nie ma co żałować - także bardzo dobre są. I do dynamicznej jazdy jak najbardziej się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jakie waszym zdaniem amortyzatory dają najwiekszy komfort jazdy ? kayaba? sachs? olejowe? gazowe? itp itp? czeka mnie wymiana przednich amortyzatorów w k10, nie oczekuje sportowego zawieszenia tylko miekkiego i jak najbardziej komfortowego :)

 

ktos cos poleci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to temat jednak sie wałkuje przez długi czas... a ja osobiscie mam zapytanie o dobra porade.

samochod to sunny N14 Diesel, jakis czas temu przod polecial w dol o jakies 35mm, a amorki zostawilem seryjne i teraz jest taki problemik ze jeden z nich sie popsul i ciekawi mnie poprostu czy ktos juz przerabial temat wymiany amorkow na lepsze i krotsze by byly dopasowane do sprezyn.

bylbym wdzieczny jakbyscie polecili mi jakies dobre amorki i ewentulanie ceny orientacyjne, bo skoro robic to raz a porzadnie...

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Kayaby są dwa modele amorów na tył do P11-jedne dedykowane do modeli sedan/hatchback, drugie do wersji SR, GTi i WP11( tańsze ???!!!) . Rozumiem, że różnia sie charakterystyka, ale czy da się je zamontowac do pozostałych P11(czy jest różnica w mocowaniu itp)-chodzi mi o P11 1,8.

czy wymagana jest osłona tego samego producenta(praktycznie nie do dostania w necie).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maciejwra

Do N15 kupiłem Bilstein B4 gas w polcarze ze zniżką wyszło 380 zł - produkcja niemiecka nie turcja, teraz dopiero czuc róznice i tylek na zakretach nie ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość appaloosa

Jakie amortyzatory polecacie na przód do n15 98'-00' - stuknęło mi 100 000 a od nowości nie wymieniane - lewy przód coś mokry jest i podobnież do wymiany , więc zastanawiam sie na d kupnem.

 

Gdzie można zrobić dobry przegląd na dolnym śląsku / wymienić amorki + takie tam explatacyjne ? Najlepiej okolice trasy Wrocław - Zgorzelec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądziecie o amaorach na tył z firmy JC

widziałem na allegro po 145 zł do tego osłony i odboje za 40 kpl

czy może warto dopłacić 40 zł na szt do kayaby?

 

Mnie mechanik zabronił brać tego gówna do ręki...ale jak chcesz to w JC jest promocja :-)

 

Co do KYB to słyszałem od gościa co sprzedaje Bilsteiny :lol: że ostatni na polski rynek trafiają Kayabki z Chin są kiepskiej jakości...

 

Znalazłem KYB za 190 a Bilsteina za 200 (na tył)...zastanawiam się czy może lepiej kupić Bilsteina? Przynajmniej wiem, że zrobione w Niemczech a nie gdzieś w Azji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

Jak bedziesz brał bilsteiny to zobacz czy przypadkiem nie ma napisane "Made in Turkey" 8) Niemieckie B4 za***iste, do twardych sprężyn jak znalazł, nie wyrobia się tak szybko, i zobacz tylko czy nie trzeba poduszek górnych nad amorem zmienić bo to często lubi sie psuć - wymiana nie problem a koszt ok 40 zł/szt. POLECAM Bilsteiny - na pewno w polcarze mają oryginalne - niemieckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a gdzie sa te kayaby za 190 zł na tył ?

dajcie namiar allegro obstukałem są za 260

 

Aukcja 110402932, gość ma hurtownię:

 

www.bonus.gda.pl

0694 980 665

 

Ceny naprawdę dobre, tylko mnie te Bilsteiny korcą...właśnie znalzłem za 180 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...