Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Problem ze skrzynią biegów


Gość Macka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie Ci co pisali że naprawiali skrzynię nie widzieli łożysk a Ci co widzieli nie chcą podzielić się informacją albo piszą że tylko w serwisie można dostać i to za niebotyczną cenę. Ale w poniedziałek będę widział łożyska i sam ocenię ich stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy KOJO,łożyska mechanizmu różnicowego(bieżnia zewnętrzna) 32008J/ID-N,(wewnętrzna)57407-N.Sorki że tak pózno,ale dopiero przeczytałem post.Tylko te łożyska wymieniałem,reszty łożysk numerów nie mam.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie musze w skrzyni wymienić (N16 po FL, silnik 1.5) wszystkie łożyska, główne nie istnieje, a reszta tak trze że nie ma co. Jeśli warsztat ściągnie części spróbuję zdobyć info, ale chyba się skonczy odeśłaniem skrzyni na zewnątrz... a używki nie kupię, bo to masakra cenowa :(

 

 

dzisiaj ostatecznie skrzynię zawiozłem z mechanikiem do Pruszkowa, wymiana wszystkich łozysk i złożenie tego do kupy 900zł. w sumie to była najtańsza opcja cenowa.

Edytowane przez tomzyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie musze w skrzyni wymienić (N16 po FL, silnik 1.5) wszystkie łożyska, główne nie istnieje, a reszta tak trze że nie ma co. Jeśli warsztat ściągnie części spróbuję zdobyć info, ale chyba się skonczy odeśłaniem skrzyni na zewnątrz... a używki nie kupię, bo to masakra cenowa :(

 

 

dzisiaj ostatecznie skrzynię zawiozłem z mechanikiem do Pruszkowa, wymiana wszystkich łozysk i złożenie tego do kupy 900zł. w sumie to była najtańsza opcja cenowa.

Słusznie postąpiłeś. Niech sobie trzymają te skrzynie. Czy wymieniałeś też łożyska mechanizmu różnicowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie postąpiłeś. Niech sobie trzymają te skrzynie. Czy wymieniałeś też łożyska mechanizmu różnicowego?

 

nie. gość stwierdził, że jest ok i będzie chodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!! Może ktoś podać mi jakie łożyska potrzebuję do skrzyni biegów w Tino 2,2 DI ? Oczywiście chodzi mi o zamienniki bo oryginalne to pewnie drogie. Chciałbym kupić łożyska przed rozebraniem skrzyni bo zależy mi na czasie. Może jakieś numery lub wymiary?



Może chociaż wymiary lub numery oryginalnych?



OK to może chociaż ktoś mi doradzi. Opisze objawy mojej skrzyni:

1. Uruchomie silnik i na wciśniętym sprzęgle jest cisza a jak puszczę sprzęgło to słychać wycie w skrzyni

2. Ruszam i zarówno na 1,2, i 3 biegu wyje głośno,na wyższych biegach troszkę ciszej

3. Gdy jade rozpędzony np z góry wyje a jak wrzucę na luz to jest cisza ale jak wcisnę sprzęgło to powoli zaczyna znowu wyć

P.S. Czy dobrze myślę że łożyska mechanizmu różnicowego są ok tylko łożyska w skrzyni na wałku do wymiany i ewentualnie łożysko oporowe?

Edytowane przez miras1402
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę temat.

Objawy takie same jak u Kolegi post wyżej. Po diagnozie w serwisie stwierdzono że do wymiany są łożyska w skrzyni, ale w serwisie tego nie robią tylko odsyłają skrzynię do Rzeszowa. koszt regeneracji ok. 1000,- plus wymiana i olej  a przy okazji pasuje jeszcze wymienić kompletne sprzęgło, po podliczeniu wszystkich kosztów wychodzi od 2300 do 2500 za całość. I teraz rodzi się pytanie czy regenerować starą czy zakupić używkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo Ci policzyli za tę regenerację. Każdy porządny warsztat powinien to zrobić w cenie ok. 700-800 zł razem z łożyskami i olejem. Ja tak płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...