Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SZKLANY DACH


Gość kasa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Noszę się z zamiarem zakupu QQ w wersji ze szklanym dachem, proszę was o opinię jaki ma to wpływ na bezpieczeństwo? i czy po kilku latach nie będzie w tym miejscu korodował lub co gorsza czy nie będzie przeciekał biorąc pod uwagę nasze warunki atmosferyczne gdzie w zimie często zalega gruba warstwa śniegu lub lodu a samochód nie będzie garażowany.

Napiszcie wasze przemyślenia z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkło nie koroduje:) nie wiem jak to jest w qq, czy to jest dach otwierany czy poprostu zwykły dach ale ze szkła. jeżeli otwierany to takie same zabiegi trzeba stosować jak przy zwykłym otwieranym dachu (tak zwanym szyberdachu). kontynuując, jeżeli jest otwierany to tak samo jak przy "szyberdachu" jeżeli nie będzie serwisowany to po latach będzie przeciekał i jest to zupełnie normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QQ jest dach ze szkła od przodu do tylnych foteli, nie ma to nic wspólnego z szyberdachem, szyba jest wklejona tak jak przednia. Qawqa wiem że szkło nie rdzewieje ;) . Mi chodzi o miejsce łączenia szkła z blachą jest tam wąska rynienka odprowadzająca wodę czy tam po kilku latach nie będzie niespodzianek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonale wiem że jest to dach ze szkła a nie szyberdach ale w niektórych samochodach dach taki można również otwierać i tego dotyczyło moje pytanie. a to czy będzie rdzewieć czy nie zależy tylko i wyłącznie od blachy z jakiej jest zbudowany samochód i niestety ale nikt Ci nie powie jak będzie, przekonasz się o tym zarówno Ty jak i inni użytkownicy dopiero po kilku latach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przed zakupem siedziałem latem w czasie upałów w 2 autach ten sam kolor szary tylko dwie wersje ze szklanym i bez auta stały koło siebie więc nasłonecznienie to samo tapicera w obu czarna i nie wiem dlaczego ale miałem wrażenie ze przez ten dach (mimo rolety) wnętrze duuuzo mocniej się nagrzewa... :kosci:

teraz jest zima więc zapisz się na jazdę próbną i protestuj czy przy odsuniętej rolecie zbyt mocno nie wieje zimnem - bo ja mam jakieś dziwne przeczucie że ta atermiczność dachu jest mocno w qq przesadzona :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewanie podczas upału i chłód zimą to jest pewien argument :/ mam nadzieję że jeśli jest klima nie powinno to sprawiać wielkiego problemu :) muszę to przemyśleć :566: bo fajny ten dach jest! ale czy bezpieczny, funkcjonalny i bezawaryjny ??? :065:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach taki czy taki to raczej z funkcjonalnością niewiele ma wspólnego z bezawaryjnością również skoro nie jest otwierany. co do bezpieczeństwa. szklany dach ma większą sztywność aniżeli metalowy aczkolwiek jak wiadomo jest bardziej kruchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak z funkcjonalnością ma dużo wspólnego bo jak latem będzie mi przypalało mózg a zimą robiło z niego mrożonkę to jest swoisty rodzaj funkcjonalności :). Z awaryjnością też - roleta jest zasuwana elektrycznie więc może się popsuć, dach jest wklejony tak jak przednia szyba gdy będzie źle wklejona albo pojawi się naprężenie może pęknąć - miałem taki przypadek w poprzednim aucie z przednią szybą.

 

ps. Nadal jestem niezdecydowany :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl co stanie się z tym dachem przy gradobiciu, jakie było u nas niedawno :/

A poza tym gdyby był jeszcze odsuwany - ale tak to moim zdaniem gra nie warta świeczki, zwłaszcza, że pewnie skończy się na tym że będzie się jeździło z zasuniętą roletą, bo w lato prażyć będzie w łeb a w zimę będzie zimno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz woził w aucie dzieci - to na pewno będziesz miał większy spokój bo będą z zaciekawieniem patrzeć na świat przez to okno. Ty jako kierowca raczej nie. W przyszłości łatwiej sprzedasz takie auto. Nie wiem ile to kosztuje, ale jeśli kasa nie jest problemem, ja bym w to wszedł.

Ludzie mają cabrio i hulają czasami przez 4 pory roku z albo bez ... dachu. ;)

 

Jestem ZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z awaryjnością też - roleta jest zasuwana elektrycznie więc może się popsuć, dach jest wklejony tak jak przednia szyba gdy będzie źle wklejona albo pojawi się naprężenie może pęknąć

 

patrząc w ten sposób to wszystko się może popsuć więc lepiej nie kupować samochodu tylko chodzić na pieszo, ale przecież buty też mogą się popsuć a nawet bym powiedział że często się psują, hmm... więc może lepiej z domu nie wychodzić i zostać w łóżku... ale czekaj, czekaj, statystyki mówią że najwięcej osób na świecie umiera w łózku....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy :568:

:509:

 

ZA

1 - Bardzo ładny dach :)

2 - Zaciekawienie pasażerów - spokój w przypadku dzieci :562:

3 - W przyszłości łatwiej sprzedać

4 - Podobno jest sztywniejszy

5 - Szkło nie koroduje ;)

6 - Samochód jest nowy ubezpieczony i na gwarancji :one:

 

PRZECIW

1 - Jest szansa że po latach będzie przeciekał :567:

2 - Jest szansa że pęknie :(

3 - Jest szansa że blacha zacznie korodować w miejscach łączeń :(

4 - Jest szansa że nie wytrzyma gradobicia :573:

5 - Jest szansa że się popsuje roleta :( ale popsuć może się wszystko nawet buty :D

6 - Jest szansa że latem wypali mózg a zimą go zamrozi :571:

7 - Pewnie skończy się na tym że będzie się jeździło z zasuniętą roletą i nie będzie się go używać :029:

 

 

ps 1 Jak o czymś nie napisałem to proszę o poprawkę :mikolaj: :P

ps 2 Jeszcze kilka dni i muszę zdecydować a nadal nie wiem jak :583:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi np przeciekała przednia szyba więc musiałem pojechać do Toyoty i doklejali ja bo juz nie szło...Pełno wody pod dywanikiem a nikt nie wiedział skąd...Potem wyszło ,że szyba nieszczelna.Serwisant powiedział,że nasze drogi tak wpływają na samochód,że szyby mogą w ten sposób się odklejać...Dziwne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medyk.. to się ciesz, że Ci koła nie odpadły przez te nasze drogi :D

 

Ja bym brał ten dach.

 

ZA nr 7; pomogę dokonać dobrego wyboru innym klubowiczom w przyszłości. :one:

nr 8; Twoj QQ będzie w tej mniejszej grupie QQ (procentowo) która ma szklany dach, a warto być innym - po to kupujesz QQ a nie Golfa czy Focusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant powiedział,że nasze drogi tak wpływają na samochód,że szyby mogą w ten sposób się odklejać...Dziwne nie?

 

 

taa na naszych drogach to wogole powinniśmy gazikiem jeżdzic, albo na smokach latać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szklany dach w Renault Twingo, składa się z dówch części, przednia jest otwierana.

Autko jest z roku 2000, a ja kupiłem go w czerwcu ubiegłego roku. Poprzedni właściciel nie konserwował dachu w żaden sposób i ja też nic jeszcze przy nim nie robiłem. Na razie nic nie cieknie ani nie koroduje.

 

Raz latem nie domknąłem dobrze dachu i nastepnego dnia rano po deszczu było lekkie zaskoczenie gdy na zakręcie przy przechyleniu zaczęło kapać na deskę rozdzielczą - woda zebrała się w obudowie lampki sufitowej...

 

Tak czy inczaej chyba najwyższa pora żeby zrobić porządny przegląd i konserwację.

 

Przy mocnym słońcu wnętrze faktycznie nagrzewa się mocniej mimo to że w Twingo tapicerka jest jasna, w QQ przy czarnej może być prawdziwa sauna. Ale przecież auto ze zwykłym dachem też się mocno nagrzewa.

 

Ja gdybym mógł brałbym QQ ze szklanym. Frajda z jazdy jest o wiele większa i przynajmniej dla mnie zdecydowanie ważniejsza niż potencjalne problemy w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadę do salonu - chyba jednak będzie szkło :). Jak pojeżdżę trochę to napiszę o wrażeniach

Dziękuję wszystkim za pomoc - szerokości na drodze życzę :one:

 

[ Dodano: Pon 29 Gru, 2008 10:29 ]

Zadziwiająco widno jest w samochodzie przy odsłoniętej kurtynie, mimo że dach jest przyciemniony. Uczucie jest jak w kabriolecie tyle że nie wieje w głowę ( chyba że nawiew na max odkręcić ). Powiem tak! Jest swego rodzaju seksowny, bardzo mi się podoba i chyba nie będę żałował wyboru :)

Szczęśliwego Nowego Roku ! :sylwester:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
[ Dodano: Pon 29 Gru, 2008 10:29 ]

Zadziwiająco widno jest w samochodzie przy odsłoniętej kurtynie, mimo że dach jest przyciemniony. Uczucie jest jak w kabriolecie tyle że nie wieje w głowę ( chyba że nawiew na max odkręcić ). Powiem tak! Jest swego rodzaju seksowny, bardzo mi się podoba i chyba nie będę żałował wyboru :)

Szczęśliwego Nowego Roku ! :sylwester:

 

tylko pozazdrościć tym których stać na taki komfort :D Zaczynam żałować że nie skusiłem się też na taką przyjemność, ale może dlatego że nie mieli akurat w salonie i nie widziałem tego na żywo więc łatwiej było zrezygnować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie żałuje wyboru.Nie chciałem takiego dachu i nie mam.Znowu będziecie coś wymyslac -ale znów napisze ,że nie mając tego szklanego dachu mam 2ch kłopotów mniej...Elektryczna kurtyna która może nawalić i szyba w dachu ... Generalnie fajna sprawa ja wiem,ale wolałem jej nie mieć tym bardziej,że trzeba dopłacać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie żałuje wyboru.Nie chciałem takiego dachu i nie mam.Znowu będziecie coś wymyslac -ale znów napisze ,że nie mając tego szklanego dachu mam 2ch kłopotów mniej...Elektryczna kurtyna która może nawalić i szyba w dachu ... Generalnie fajna sprawa ja wiem,ale wolałem jej nie mieć tym bardziej,że trzeba dopłacać..

 

tak myśląc to najlepiej rower kupić - tam jeszcze mniej rzeczy może nawalić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo jak juz kiedyś napisałem zauważyłem ,ze nic Ci się nie podoba więc daruj sobie te docinki.To jest moje zdanie i je podtrzymuje.Ty nie masz innych zmartwień to kupuj sobie co chcesz -co mnie to obchodzi

Jednemu się podoba mieć szklany dach to sobie taki sprawi.Inny nie potrzebuje więc nie kupuje tejże wersji bo po to jest ich kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo jak juz kiedyś napisałem zauważyłem ,ze nic Ci się nie podoba więc daruj sobie te docinki.

 

może nie doczytałeś ale akurat dwa posty wyżej napisałem że mi się podoba :D

 

 

Ty nie masz innych zmartwień to kupuj sobie co chcesz -co mnie to obchodzi

 

jak nie chcesz czytać opinii innych to po ch... wchodzisz na forum ????

 

Jednemu się podoba mieć szklany dach to sobie taki sprawi.Inny nie potrzebuje więc nie kupuje tejże wersji bo po to jest ich kilka.

 

no i o to chodzi nareszcie zrozumiałeś; zrezygnowałeś z dachu masz dwa problemy mniej, zrezygnuj z klimy, kolejnych kilka problemów mniej, zrezygnuj z radia to jeszcze kilka, a najlepiej tak jak ci napisałem zrezygnuj z samochodu to będziesz całkowicie bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...