Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SZKLANY DACH


Gość kasa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten daszek i jestem bardzo zadowolony. Kapitalnie doświetla wnetrze zwłaszcza w jesienne pochmurne dni. Zimą nie czuje zwiększonego, bijacego chłodu a latem faktycznie nagrzewa sie bardziej, ale wtedy zamykam dach i wciskam klime i jest ok. Koncząc bardzo polecam wszystkim kto ma rozterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy tych mrozach co były -10 -15 dało się odczuć chłód w głowę przy otwartej kurtynie ale to normalka przecież to tylko szyba :) - wypróbowałem guzik z nawiewem na tył i było znacznie cieplej natomiast przy zamkniętej kurtynie było najcieplej. przy -3 jeżdżę z otwartą kurtynką i jest ok ewentualnie guzik z nawiewem na tył jest wciśnięty :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przy tych mrozach co były -10 -15 dało się odczuć chłód w głowę przy otwartej kurtynie ale to normalka przecież to tylko szyba :) - wypróbowałem guzik z nawiewem na tył i było znacznie cieplej natomiast przy zamkniętej kurtynie było najcieplej. przy -3 jeżdżę z otwartą kurtynką i jest ok ewentualnie guzik z nawiewem na tył jest wciśnięty :one:

 

jak będę zmieniał samochód to na pewno nie popełnię drugi raz tego samego błędu i zafunduje sobie taki wynalazek :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość pepe_aso_honda

rewelacyjna sprawa wnetrze super doswietlone wydaje sie o wiele wieksze i przestronniejsze auto nie jakas puszka zamknieta doswietlenie super,nie wspomne o jezdzie z tylu w gorach po prostu rewelka a co do gradobicia ktos pisal ze szklany to minus hehe ja bym powiedzial ze blaszany to minus bo mniej do roboty bedzie po gradobicu-szklany dach to dwie szyby i w srodku laminat tak jak z przodu i zeby go rozbic nie wiem jakie musialo by bys gradobicie chyba z kamieni..

 

[ Dodano: Nie 14 Cze, 2009 23:21 ]

rewelacyjna sprawa wnetrze super doswietlone wydaje sie o wiele wieksze i przestronniejsze auto nie jakas puszka zamknieta doswietlenie super,nie wspomne o jezdzie z tylu w gorach po prostu rewelka a co do gradobicia ktos pisal ze szklany to minus hehe ja bym powiedzial ze blaszany to minus bo mniej do roboty bedzie po gradobicu-szklany dach to dwie szyby i w srodku laminat tak jak z przodu i zeby go rozbic nie wiem jakie musialo by byc gradobicie chyba z kamieni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyborem wersji wyposażenia byłem bardzo "podkręcony" możliwością posiadania szklanego dachu w samochodzie. Już prawie byłem zdecydowany ale ze względu na swoje dziecko zacząłem szukać dziury w całym - czyli kwestia bezpieczeństwa tego szklanego dachu. Zacząłem szukać informacji w sieci. Niewiele znalazłem - być może właśnie to był klucz do rozwiązania sprawy. Nie znalazłem żadnego samochodu - a już na pewno nissana QQ ze szklanym dachem który by przeszedł testy zderzeniowe EuroNCAP. Prawdopodobnie producenci aut zdają sobie sprawę z tego że rozwiązanie ze szklanym dachem jest mniej bezpieczne i wystawiają do testów auta bez szklanego dachu. Ponadto jeśli przyjrzycie się testom zderzeniowym samochodów - widok z góry - można zobaczyć jak ogromne siły działają na dach w sytuacji zderzenia czołowego. Zobaczcie : http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=3ee...amp;media=flash

 

Nigdy nie wiadomo jak wówczas zachowa się auto - w przypadku takiego wypadku i przechylenia auta - jeśli auto najedzie na np krawężnik wówczas skacze jak piłeczka - również dachuje - nie chciałbym siedzieć wówczas w aucie bez dachu.

 

Niektórzy twierdzą że przez to że jest ze szkła to konstrukcja jest bardziej sztywna-bezpieczniejsza -ale przecież przy zderzeniu szyba pęka i z twardością jest tak jak z szybą przednią - czyli jest tak jak by tego dachu nie było.

 

Wiadomo że to tylko teoretyzowanie i że szyb nie da się wyeliminować z samochodu ale po co mieć ich w nadmiarze - poza tym przednia szyba jest chroniona z przodu maską a dach - to tylko kilkanaście cm nad głową (dla osoby wysokiej).

 

Czy ten "bajer" to nie za wysoka cena kosztem bezpieczeństwa ?

 

Taka jest moja opinia - z chęcią zapoznam się z innymi poglądami w tej sprawie - tym bardziej żę w sieci nie znalazłem za dużo konstruktywnej dyskusji na ten temat.

 

[ Dodano: Pon 15 Cze, 2009 12:09 ]

Przed wyborem wersji wyposażenia byłem bardzo "podkręcony" możliwością posiadania szklanego dachu w samochodzie. Już prawie byłem zdecydowany ale ze względu na swoje dziecko zacząłem szukać dziury w całym - czyli kwestia bezpieczeństwa tego szklanego dachu. Zacząłem szukać informacji w sieci. Niewiele znalazłem - być może właśnie to był klucz do rozwiązania sprawy. Nie znalazłem żadnego samochodu - a już na pewno nissana QQ ze szklanym dachem który by przeszedł testy zderzeniowe EuroNCAP. Prawdopodobnie producenci aut zdają sobie sprawę z tego że rozwiązanie ze szklanym dachem jest mniej bezpieczne i wystawiają do testów auta bez szklanego dachu. Ponadto jeśli przyjrzycie się testom zderzeniowym samochodów - widok z góry - można zobaczyć jak ogromne siły działają na dach w sytuacji zderzenia czołowego. Zobaczcie : http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=3ee...amp;media=flash

 

Nigdy nie wiadomo jak wówczas zachowa się auto - w przypadku takiego wypadku i przechylenia auta - jeśli auto najedzie na np krawężnik wówczas skacze jak piłeczka - również dachuje - nie chciałbym siedzieć wówczas w aucie bez dachu.

 

Niektórzy twierdzą że przez to że jest ze szkła to konstrukcja jest bardziej sztywna-bezpieczniejsza -ale przecież przy zderzeniu szyba pęka i z twardością jest tak jak z szybą przednią - czyli jest tak jak by tego dachu nie było.

 

Wiadomo że to tylko teoretyzowanie i że szyb nie da się wyeliminować z samochodu ale po co mieć ich w nadmiarze - poza tym przednia szyba jest chroniona z przodu maską a dach - to tylko kilkanaście cm nad głową (dla osoby wysokiej).

 

Czy ten "bajer" to nie za wysoka cena kosztem bezpieczeństwa ?

 

Taka jest moja opinia - z chęcią zapoznam się z innymi poglądami w tej sprawie - tym bardziej żę w sieci nie znalazłem za dużo konstruktywnej dyskusji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja również mam obecnie ten dylemat. Nie wiem czy dokladac i korzystać z promieni slonca wpelzajacych przez dach czy odpuscic sobie i zaoszczedzic troche kasy.

 

Ale z tego co czytam, to wiekszosc wypowiada sie pozytywnie. Nie wiem tylko czy to nie jest kilkudniowa uciecha a potem radosc opada i jezdzi sie z zamknietym dachem.

 

Jesli sa jacys inni ktorzy w pełni popieraja ten wynalazek to prosze o opinie. W ciagu tygodnia chcialbym podjac decyzje.

 

Wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie da się podać plusów i minusów to wychodzi w praniu, nawet nie wiesz jak szybko powiesz "jednak dobrze zrobiłem kupując ten szklany dach, to bezcenne przeżycia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przed wyborem wersji wyposażenia byłem bardzo "podkręcony" możliwością posiadania szklanego dachu w samochodzie. Już prawie byłem zdecydowany ale ze względu na swoje dziecko zacząłem szukać dziury w całym - czyli kwestia bezpieczeństwa tego szklanego dachu. Zacząłem szukać informacji w sieci. Niewiele znalazłem - być może właśnie to był klucz do rozwiązania sprawy. Nie znalazłem żadnego samochodu - a już na pewno nissana QQ ze szklanym dachem który by przeszedł testy zderzeniowe EuroNCAP. Prawdopodobnie producenci aut zdają sobie sprawę z tego że rozwiązanie ze szklanym dachem jest mniej bezpieczne i wystawiają do testów auta bez szklanego dachu.

 

Niektórzy twierdzą że przez to że jest ze szkła to konstrukcja jest bardziej sztywna-bezpieczniejsza -ale przecież przy zderzeniu szyba pęka i z twardością jest tak jak z szybą przednią - czyli jest tak jak by tego dachu nie było.

 

Czy ten "bajer" to nie za wysoka cena kosztem bezpieczeństwa ?

 

Słuszna uwaga ale pamiętaj że żelazną regułą testów Euro-NCAP i NCAP jest to że organizacje te zakupują samochody do crash testów anonimowo w salonach ( a nie wstawiają im ich do testów producenci jak napisałeś ) przy czym zawsze testowana jest najtańsza i najubożej wyposażona wersja danego pojazdu.Chodzi o to że często wraz z dodatkowym wyposażeniem wzrasta poziom bezpieczeństwa poprzez montowanie dodatkowych poduszek i innych systemów ochrony czynnej co zakłócało by przejrzystość owego testowania.Ponieważ jak sam wiesz szklany dach jest w QQ wyposażeniem dodatkowym na dodatek dostępnym tylko w lepiej wyposażonych wersjach stąd nie znajdziesz go w żadnym z testów Euro-NCAP.

Pozdro

Edytowane przez siinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Witam,

 

W zasadzie cały czas mowa jest o qashqaiu, w którym przeszklony dach jest opcjonalny. A jak się mają testy samochodów qashqai+2 gdzie przeszklony dach jest standardem?

Czy wyżej wspomniane organizacje testowały qq+2 ??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

rewelacyjna sprawa wnetrze super doswietlone wydaje sie o wiele wieksze i przestronniejsze auto nie jakas puszka zamknieta doswietlenie super,nie wspomne o jezdzie z tylu w gorach po prostu rewelka a co do gradobicia ktos pisal ze szklany to minus hehe ja bym powiedzial ze blaszany to minus bo mniej do roboty bedzie po gradobicu-szklany dach to dwie szyby i w srodku laminat tak jak z przodu i zeby go rozbic nie wiem jakie musialo by bys gradobicie chyba z kamieni..

 

<!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->[ <i><b>Dodano</b>: Nie 14 Cze, 2009 23:21</i> ]<!--sizec--></span><!--/sizec-->

rewelacyjna sprawa wnetrze super doswietlone wydaje sie o wiele wieksze i przestronniejsze auto nie jakas puszka zamknieta doswietlenie super,nie wspomne o jezdzie z tylu w gorach po prostu rewelka a co do gradobicia ktos pisal ze szklany to minus hehe ja bym powiedzial ze blaszany to minus bo mniej do roboty bedzie po gradobicu-szklany dach to dwie szyby i w srodku laminat tak jak z przodu i zeby go rozbic nie wiem jakie musialo by byc gradobicie chyba z kamieni..

Z relacji ustnych wiem,że gradobicie niszczące dachy metalowe nie zagroziło szklanym dachom!Też odbieram ze szkłem!

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość +2qq_komar

Witam,

 

Zamieszczam link dla tych co pytali o bezpieczeństwo szklanego dachu.

Jest napisane, że zderzenie przy 67km/h.

Na filmiku widać chyba pierwszego qashqaia ale za to ze szklanym dachem.

Dach się ma całkiem nieźle :D .

http://www.youtube.com/watch?v=aKoXvqc_etA&hl=pl#watch-main-area

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...