Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce. Drobny lift w Terrano I i brak hamulca


Gość kunik21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem drobny lift w terrano i około 5 cm , i stwierdziłem że brak hamulca tylnej ośki , lub jest bardzo słaby . i jakiego płynu użyć do hamulców i sprzęgła ? za wszystkie odpowiedzi dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem drobny lift w terrano i około 5 cm , i stwierdziłem że brak hamulca tylnej ośki , lub jest bardzo słaby

Zawór korektora (jeśli takie coś jest u ciebie) osi tylnej został maksymalnie przymknięty przez oddalenie nadwozia od mostu. Jak auto obciążasz masz efekt odwrotny.

Sprawdź też giętkie przewody hamulcowe i to biorąc namiar na to, że auto będzie podnoszone na podnośniku łapowym, czyli za nadwozie, bo możesz mieć kiedyś niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn tylko DOT4 :D

 

Wywal korektor tylnej osi i załóż jeden NOWY przewód hamulcowy na tył, bo pewnie stare przerdzewiałe mocno i może sprawdź długość przewodu gumowego na tylną oś, jak radzi B12 :diabel2:

 

Powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie kolegów ale gdzie powinien być ten korektor bo ja go nigdzie nie widzę i prosiłem o pomoc w dobraniu płynu hamulcowego oraz płynu do pedału sprzęgła bo chcę obydwa je wymienić na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i prosiłem o pomoc w dobraniu płynu hamulcowego

 

Loj kunuk kunik :| pisałem już

 

Płyn tylko DOT4 :D

 

A korektor powinien być umocowany nad tylną osią, z prawej strony, idą do niego przewody hamulcowe z przodu i wychodzą do mostu :diabel2: no chyba że ktoś już to wymontował przed tobą a przyczyną braku hamulca jest załamany gumowy wężyk hamulcowy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki i przepraszam nie doczytałem

 

[ Dodano: Wto 30 Gru, 2008 10:04 ]

Dzięki , a czy możecie mi pomóc bo nie wiem co to jest umocowane w połowie ramy z prawej strony wchodzi tam przewód hamulcowy , drugi wychodzi na tył znajduje sie tam też odpowietrznik oraz sa podłączone przewody elektryczne z wtyczką , ale wedle mnie to nie jest korektor siły hamowania bo jest przykręcony do ramy i nie jest połączony z mostem

A tak wogóle chciałbym porozmawiać z kimś telefonicznie proszę o jakiś nr telefonu to odzwonię dzięki z góry pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...