Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

- - - - -

Reflektory dachowe T31

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Trout

Gość_Trout
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2008, 12:14

Witam

Czy ktoś z Was opanował metodę automatycznego połączenia tych świateł z drogowymi?
Ja stwierdziłem, że jak zablokuję wykałaczką włącznik dachowych to ładnie działają razem z długimi włącz/wyłącz :) Nie mam tylko pewności jak to permanentne wciśnięcie włącznika wpływa na instalację elektryczną.

Pzdr.
Trout
  • 0

#2 OFFLINE   bujany

bujany

Debeściak

• Użytkownik
  • 830 postów
  • Kraj:UNITED KINGDOM
  • Model:n14, n16
  • Nr rejestracyjny:WA, FM
  • :

Napisano 29 grudzień 2008, 12:47

każdy orze jak może:D możesz na stałe połączyć światła dachowe z drogowymi robiąc mały rozgardiasz w instalacji elektrycznej, nie jest to duży problem dla byle jakiego elektryka albo możesz zostawić tak jak zrobiłeś. nie ma to żadnego wpływu na instalację. to jest dokładnie tak samo jak byś włączał za każdym razem dachowe ręcznie z drogowymi a przy wyłączonych drogowych na dachowe prąd nie dochodzi.
  • 0

#3 OFFLINE   vazaha

vazaha

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 93 postów
  • :

Napisano 02 styczeń 2009, 14:15

Witam

Czy ktoś z Was opanował metodę automatycznego połączenia tych świateł z drogowymi?
Ja stwierdziłem, że jak zablokuję wykałaczką włącznik dachowych to ładnie działają razem z długimi włącz/wyłącz :) Nie mam tylko pewności jak to permanentne wciśnięcie włącznika wpływa na instalację elektryczną.

Pzdr.
Trout

Pomysl z wykalaczka niezly, jak masz bryke na gwarancji to lepiej nie grzebac, ja tez chcialem i potwierdzam co napisal kolega ze dla elektryka to mala robota ale jesli ma sie gwarancje ..... to lepiej wykalaczka :D
  • 0

#4 OFFLINE   Barton

Barton

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 30 postów
  • Flaga:
  • Model:X-Trail T31 MY'11
  • Silnik:2.0 dCi 173KM
  • Time Online: 1d 4h 9m 57s

Napisano 11 styczeń 2017, 09:27

Widzę, że temat stary, ale stanąłem przed podobnym wyzwaniem ;)

Zapałka to średnie, ale trzeba przyznać dosyć skuteczne rozwiązanie, ale jeszcze lepszym jest lekka modyfikacja samego włącznika.

Za ustalenie pozycji przycisku odpowiada mała sprężynka i i równie mały kawałek białego plastiku. Wystarczy ten plastik lekko zmodyfikować i przełącznik zatrzymuje się każdej pozycji (czyli on/neutral/off).

Jak będzie ktoś zainteresowany to dokładniej opiszę co trzeba zrobić (szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia jak elektryk rozkminił temat w 5s ;) )  

• 0

#5 OFFLINE   mundek28

mundek28

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 79 postów
  • Flaga:
  • Model:nissan x trail
  • Silnik:2.0 dci 173KM 2013r
  • Time Online: 1d 43m 25s

Napisano 18 styczeń 2017, 21:47

Gdybyś  mógł to laikowi opisać to będę wdzięczny.

• 0

#6 OFFLINE   Qzynka Edyta

Qzynka Edyta

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 118 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:X-trail T31
  • Silnik:2.0 dci 183KM
  • Time Online: 1d 22h 57m 47s

Napisano 31 styczeń 2017, 22:11

podbijam! manual poproszszszszsz

• 0

#7 OFFLINE   Barton

Barton

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownik
  • 30 postów
  • Flaga:
  • Model:X-Trail T31 MY'11
  • Silnik:2.0 dCi 173KM
  • Time Online: 1d 4h 9m 57s

Napisano 01 luty 2017, 16:33

Trzeba rozebrać włącznik na części pierwsze (uważać na sprężynkę, która lubi odskakiwać). 

Interesuje nas biały cienki plastik w kształcie dwóch trójkątów, który modyfikujemy poprzez ścięcie ich wierzchołków pod lekkim skosem. 

Wtedy sprężynka będzie ustalała pozycję włącznika właśnie na tych ściętych wierzchołkach. 

Najlepiej robić to metodą prób i błędów (czyli lepiej przyciąć mniej niż za dużo), złożyć włącznik i w razie potrzeby dociąć jeszcze raz.

Poglądowy rysunek:

Załączony plik  przełącznik.jpg   19,88 KB   1 Ilość pobrań

• 1

#8 OFFLINE   Qzynka Edyta

Qzynka Edyta

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 118 postów
  • Flaga:
  • Kraj:POLAND
  • Model:X-trail T31
  • Silnik:2.0 dci 183KM