Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik paliwa - rezerwa


Gość MarekA

Rekomendowane odpowiedzi

Przy jakiej ilosci paliwa w baku zapala sie u Was rezerwa- u mnie jak zostaje ok 15 l. Chyba trochę za wcześnie. Po jej zaświeceniu komputer pokazuje ok 150 km do przejechania , dzisiaj dojechałem do mniej niz zera ( przy ok 20 km do końca nie pokazuje już jaki przebieg pozostał) zatankowałem i weszło tylko 60 l. A od zapalenia rezerwy przejechałem ok 200 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to ok 120 km do przejechania.od rezerwy.Nie pochwalam eksperymentów z jazdą do końca baku.to się żle kończy.Gdy paliwa braknie -to ponowne uruchomienie wymaga komresora(ciśnienie do baku) tak miałem fiatem tipo z wtryskiem jednopunktowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak komp pokazuje Ci że zostało paliwa na 120 km, to ile paliwa pozostaje Ci w baku?

Jak zabraknie paliwa to po dolaniu trzeba tylko najwyżej dłużej kręcić rozrusznikiem aż pompa zassie - od tego jest pompa paliwa - po co ciśnienei w baku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej ilosci paliwa w baku zapala sie u Was rezerwa- u mnie jak zostaje ok 15 l. Chyba trochę za wcześnie. Po jej zaświeceniu komputer pokazuje ok 150 km do przejechania , dzisiaj dojechałem do mniej niz zera ( przy ok 20 km do końca nie pokazuje już jaki przebieg pozostał) zatankowałem i weszło tylko 60 l. A od zapalenia rezerwy przejechałem ok 200 km

 

przestaje pokazywać chyba <15 km; przy tankowaniu wtedy wchodzi 60 L, aby dokładnie policzyć ile paliwa zostaje trzeba by znać dokładną pojemność zbiornika, wg specyfikacji to jest 65 L, ale ile jest rzeczywiście nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapala sie rezerwa jak komputer wskazuje zasieg 137 km a ile jest wtedy faktycznie paliwa to nie wiem. Dziwi mnie tylko fakt że zużycie paliwa non stop jest identyczne i wynosi 6l bez wzgledu na pogode i trase. Troche dziwne. A jak u was wskazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie zawsze tankuję na full jak mi sie zapali rezerwa - tak od wielu lat jakos sie przyzwyczaiłem - tylko mnie denerwuje że w baku pozostaje teraz ok 15 l paliwa . W poprzednich samochodach to było max ok 8-10 l.

A zuzycie mam różne w zależnosci jak jeżdże ale średnio 6,4l/100 ( 1,5 dci).

Czy kasujesz kompa sredniego zuzycia? Bo komp pokazuje średnie a nie chwilowe zuzycie ( bieda QQ :( ) wiec jak masz nieskasowany to z długiego dystansu tyle moze ci pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga , bo akurat nie kasuje licznika a teraz bede.

 

tak jak napisał Marek średnie jest liczone od ostatniego skasowania więc najlepiej kasować przy każdym tankowaniu, chyba że ktos potrzebuje średnią z miesiąca;

Im dłużej nie kasujemy tym rzadziej wartość średniej się zmienia - im więcej danych tym średnia lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...