Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypiacy fotel kierowcy


Gość MARSIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do tematu. Niedawno kupiłem qq z 2008 roku i siedziałem z tyłu i słychać skrzypienie fotela z przodu jest to nie uciążliwe ale jednak z tyłu bardzo denerwujące może doradzicie jak sobie z tym poradzić.

Edytowane przez se7ven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie pomogło smarowanie olejem prowadnic fotela na całej ich długości - różne smary w sprayu (teflonowe, z silikonem itp.) starczały na góra 2-3 tygodnie, na smarowaniu olejowym jeżdżę od września i mam ciszę w aucie. Dodatkowo radziłbym sprawdzić dokręcenie śrub mocujących do podłogi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam taką przypadłość i też po roku nerwów zorientowąłem sie ze to uchwyt pasa. Pytanie - co Wy smarowaliście w tym uchwycie? Śrubę, która go trzyma czy cos w tej zapince?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam to samo piszczy zapięcie pasów kierowcy nie wiem co tam wysmarować ponadto piszczy mi pedał sprzęgła też nie wiem co tam w nim piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie wiem co tam w nim piszczy

 

Ja wiem... Bida piszczy... ;) Trzeba jeździć, tankować zawsze bak do pełna i nie będzie piszczeć :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Ja wiem... Bida piszczy... ;) Trzeba jeździć, tankować zawsze bak do pełna i nie będzie piszczeć :)

 

Pozdrawiam.

To się nazywa nabijanie postów odpowiedź bez sensu ja z reguły jak odpowiadam to staram się pomóc w miarę moich możliwości albo pytam jak mam problem akurat ten mój post jest tylko odpowiedzią na twój post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pedału sprzęgła może piszczeć w okolicach mocowania - proponuję popsikać białym smarem lub olejem silikonowym

 

Niestety te samochody mają to do siebie że po czasie coś piszczy i skrzypi, ot Japońska myśl techniczna :) Proponuję więc zaopatrzyć się w mały zestaw smarów: biały smar w spray, silikon w spray oraz towot.

Smarujemy następujące elementy:

- klamki zewnętrzne - biały smar w spray, olej silikonowy

- prowadnice w szybach gdy szyby ciężko się podnoszą - biały smar w spray

- skrzypiące uchwyty wewn. w drzwiach - biały smar w spray lub towot, trzeba odkręcić i nasmarować od wewnątrz plastiki

- skrzypiące fotele, nasmarować sprężyny foteli - towot, niewielka ilość żeby nie napaćkać

- skrzypiące drzwi, zawiasy w drzwiach i klapie bagażnika - biały smar w spray lub olej silikonowy

- uszczelki w drzwiach (najlepiej przed zimą) - wsmarować w gumę silikon w spray

 

ogólnie smarujemy tam gdzie jest tarcie

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W przypadku pedału sprzęgła może piszczeć w okolicach mocowania - proponuję popsikać białym smarem lub olejem silikonowym

W moim przypadku to ASO sobie nie poradziło ze skrzypiącym pedałem sprzęgła. Jeżeli chce się mieć coś dobrze wykonane to zrób to sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...