Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Praca tylnego zawieszenia


Gość breezer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Od 3 tygodni jestem posiadaczem nowego QQ Tekny 4x4 2l benzyna. Autko sprawuje się wyśmienicie. Jedynym problemem znanym zapewne wszystkim posiadaczom tego modelu jest praca tylnego zawieszenia (głuche stuki, podskakiwanie na nierównościach). Idąc przykładem innych osób z tego forum (wątek klapy bagażnika) rozpocząłem własne dochodzenie dotyczące uciążliwego tematu. I tak:

1. nie są to hałasy powodowane przez elementy wyposażenia bagażnika, (koło, trójkąt, styropian)

2. Nie jest to kwestia klapy, jej montażu

3. problemem nie jest też tylna półka

 

Moim zdaniem jest to nieodpowiednio dobrany amortyzator bądź elementy metalowo - gumowe. Utwierdzają mnie w tym również wypowiedzi na zagranicznych forach QQ.

 

"Just had my rear shock absorber bushes replaced under warranty. Had slight knocking problem from the rear but forgot to mention it to the dealer when it went in for its service.(couldn't have been that bad) Dealer informed me when I picked the car up. Dealers must be looking for this when QQ are coming in for a service? "

 

A tutaj coś ciekawego

"Rear shocks on my QQ were replaced in Germany and they installed the shocks of the new Xtrail. As the bushes were OK and just in case they installed a pair of new shock absorbers also. But the noise was still there. hey said that its a kind of unofficial solution to knocking problem. As Nissan received already a lot of complaints.

And I have to say that the noise is still there, but you can hardly hear it. I have no idea whats the difference of the Xtrails suspension, but on QQ it works just great!"

 

Teraz podstawowe pytanie do Was. Czy ktoś zgłaszał u dealera problem i jaką uzyskał odpowiedź/rozwiązanie. Chciałbym się zorientować czy jest sens walki z nissanem w ramach posiadanej gwarancji czy próbować coś z tym zrobić samemu. Będę wdzięczny za Wasze wypowiedzi/sugestie.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :kosci:

Niestety te stuki to tez jest jedyna rzecz ktora mnie denerwuje w tym samochodzie. Tez czytalem te wszystkie fora o ktorych mowisz i rzeczywiscie wynika z nich ze problemem sa amortyzatory lub ich elementy metalowo-gumowe (bushes) i na zachodzie serwisy to wymieniaja.

 

Jesli chodzi o reakcje serwisu na moje zgloszenie problemu - to w stwierdzili ze nie slysza z tylu nic co odbiegaloby od normy w qashqaiu. Ale to bylo przy okazji wymiany oleju fabrycznego, wiec nie bylem na tyle zdeterminowany zeby im udowadniac ze jednak cos tam stuka, no i nie bylem tez po lekturze tych wszystkich watkow na forach uk. Teraz bede juz bardziej stanowczy ale zastanawiam sie na ile serwis bedzie chetny stwierdzic ze rzeczywiscie jest to problem i naprawic to w ramach gwarancji...

 

Uzytkownik Qashqai-B pisal (w watku z klapa) ze wymieniali mu amortyzatory, tylko nie wiem czy w ramach gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzę się bo gdzieś w innym wątku też to napisałem :diabel:

rozeznawałem ten temat tak jak Wy i pojechałem do serwisu,

poza tym ze mi stuka tylna kanapa co majster od ręki zlokalizował to na wieść o mojej diagnozie stuków z tyłu, uśmiechnął się i od razu bez ściemy powiedział ze nissan źle dobrał tylne zawieszenie i on uważa je jeśli mam schize to mogę je zmienić na inną charakterystykę i to pomoże, ale serwis z tym nic nie zrobi bo na razie nie mają takich zaleceń poza tym za dyzo by to nissana kosztowało więc pewnie to oleje

ale fajnie by było jakbyście swoich o to też popytali (najwyżej się pojedzie do innego miasta :028: )

dodam tylko że majster mnie raczej nie bajerował bo wcześniej się okazało że bywaliśmy na tych samych wyścigach :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj na mrozie -choc stal na zewnatrz nie skrzypial. co do tylniego zawieszenia to fakt slychac je ale skoro tak ma byc i nissan nie przyznaje sie do bledu to czekam na pierwszy przeglad i zglosze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przód też lux

trochę teraz przy mrozach skrzypiał ale to jest normalne :one:

 

ale skrzypi przy normalnych wybojach czy tylko na dużych np po zjechaniu z krawężnika?

na wolnych spowalniaczach przy zjeździe i tzw lekkim dobiciu :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przód też lux

trochę teraz przy mrozach skrzypiał ale to jest normalne :one:

 

ale skrzypi przy normalnych wybojach czy tylko na dużych np po zjechaniu z krawężnika?

na wolnych spowalniaczach przy zjeździe i tzw lekkim dobiciu :mikolaj:

 

raz mi coś skrzypnęło wczoraj właśnie na spowalniaczu; musze to obadac jeszcze i chyba w końcu wybrać się do serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jechałem z dwoma osobami w tyle...Stukało jak diabli specjalnie się wsłuchiwałem, natomiast moja żona "nic" nie słyszała... :diabel: Więc dociążenie bagażnika coś daje ale z pustym zawsze będzie stukac.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że to mogą być stuki od tylnych pasów. Jak zamykam tylne drzwi (w moim przypadku lewe za kierowcą) odnoszę wrażenie że rolka od pasów stuka. To są tylko moje spostrzeżenia proszę nie brać za konkret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam że zawieszenie w tym modelu jest żenujące :( . Jadąc po kocich łbach (taka droga z kamienia) lub dojeżdżając do skrzyżowania przed światłami na tzw. tarce zawieszenie i z przodu i z tyłu stuka, stuka to mało powiedziane napier... a jak by się miało rozlecieć. W moim 10-cio letnim fiacie lepiej pracowało niż w tym nowym QQ. Byłem z tym w serwisie ! powiedzieli że sprawdzili i nie ma żadnej wady i nic się nie dzieje z zawieszeniem. Nie bardzo rozumiem żeby w nowym samochodzie tej klasy tak waliło będę to reklamował do skutku - zobaczymy co z tego wyjdzie? ale jak mi tego nie zrobią to trzeba będzie się rozstać z firmą nissan bo to jakaś pomyłka taki ładny przyjemny samochodzik a zawieszenie do d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdziłem,że "do d*py" to mało powiedziane..Przedwczoraj na skrzyżowaniu jeden za póżno se wjechał i stał na środku sierota więc nie czekałem z nim tylko gaz i w prawo i w tym momencie jak jebł.. w tyle czy pod autem coś to szkoda gadać...A tył non stop stukał jak jeb...ty..Tragedia... Nissan powinien się wstydzić...Naprawdę się dziwię,że z tym nic nie robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he - no Panowie widac że rozdrażnienei z powodu stuków przybiera , na sile :D

To i ja sie przyłacze - mnie tez nie stuka tylko nap.... :D

Ja ciągle czekam na odpowiedź na moją reklamcję dotycząca przeglądu - zobaczę co mi odpowiedzą i wtedy zaczne z tymi stukami walczyć u nich.

Na marginesie : reklmacja czeka ponad miesiąc- wczoraj gostek napisał że sorry , ale świeta , Nowy rok i sie trochę rozluźnili i odpowie tak szybko jak możłiwe - a rozpatrują to na Węgrzech :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he - no Panowie widac że rozdrażnienei z powodu stuków przybiera , na sile :D

To i ja sie przyłacze - mnie tez nie stuka tylko nap.... :D

Ja ciągle czekam na odpowiedź na moją reklamcję dotycząca przeglądu - zobaczę co mi odpowiedzą i wtedy zaczne z tymi stukami walczyć u nich.

Na marginesie : reklmacja czeka ponad miesiąc- wczoraj gostek napisał że sorry , ale świeta , Nowy rok i sie trochę rozluźnili i odpowie tak szybko jak możłiwe - a rozpatrują to na Węgrzech :?:

 

który serwis? KMJ w Gdańsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wracam do wątku. Ponieważ tylne zawieszenie jest jakie jest (do du..), postanowiłem chociaż trochę problem obejść nie mogąc go rozwiązać. I tak:

 

Wywaliłem z bagażnika wszystko co w nim było. Przy okazji znalazłem na jego dnie luzem ładną czarną metalową śrubę (zapomniał o niej serwis czy fabryka ?) obijającą się po całym bagażniku. Stwierdziłem, że jest wyłamane mocowanie wiązki kablowej w bagażniku i obija się o metal.

 

Kupiłem na allegro maty wygłuszające (był taki wątek na rosyjskim forum). Maty bardzo konkretne (i nie tanie) 25X25 filc na gumie samoprzylepnej. Wykleiłem nimi cały bagażnik.

Styropianowe wkładki bagażnika nie obijają się już o gołą blachę.

 

Co zyskałem.

Jest lepiej (ciszej). Nie ma już takiego łomotu z bagażnika. Ale w porównaniu do mojej starej Alfy 156 (106 tys. przebiegu, 2001 rok, raz wymienione wahacze tylne i raz jeden przedni górny) to i tak przepaść.

 

Przy okazji - uważajcie na poprzeczne nierówności i prędkość (szczególnie w zakręcie), można zrobić sobie zdrowe kuku ... Auto podskakując zostaje nagle przestawione. Jak jest to niebezpieczne każdy wie.

Pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...