Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Praca tylnego zawieszenia


Gość breezer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy to są stuki jakby półka tylna lub koło zapasowe "podskakiwało"?Od 2 tygodni u mnie występuje taki problem przy większych nierownościach. Jak będzie cieplej to przyjrze się temu blizej, ale obawiam się to niestety jak pisany tutaj problem. Mój QQ ma przejechane 33 tys km

 

dokładnie takie stuki jak napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mój ma zrobione dopiero 800 km /bo jeżdżę też drugim/ i też stuka jak jasny ch... Nieraz jadę b.powoli i wjade w jakąś dziure a to słysze..To jest nie do przyjęcia ! Wychodze z założenia ,że dużo ludzi odstępuje od zakupu QQ z tego własnie powodu..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy orientuje się ktoś czy firma Nissan zrobiła już coś z tymi stukami - tzn. czy w obecnie produkowanych modelach QQ już ten problem rozwiązała fabryka? Jeśli tak to czy ktoś orientuje się, od jakiej daty produkcji problem rozwiązano? Czy jak zadzwonię do centrali Nissana i podam im mój nr VIN to powiedzą mi czy mój QQ będzie podatny na te stuki?

 

Czy te stuki występują we wszystkich modelach QQ czy wystąpiły tylko w jakiejś konkretnej partii?

 

Z tego, co piszecie ma to charakter masowy. Czy jest ktoś, kto ma przejechane np. powyżej 50 000 km i u niego nie występują stuki?

 

Mam przejechane 2700 i na razie jest ok. Mam nadzieje, że poczuję jak zacznie u mnie stukać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj zawitalem do ASO na diagnoze zgloszonego problemu. Oczywiscie diagnoza serwisu potwierdziła zdiagnozowany tutaj feler: tylne amortyzatory do wymiany. Niestety brak na stanie, ponoc Nissan ma problemy z dostawami amortyzatorow i dopiero za 2 tygodnie mam przedzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepe_aso_honda

TomaszN to gratuluje ci serwisu ktory kaze ci dzwonic za dwa tygodnie i pytac czy maja juz amorki na stanie...tak mi sie widzi ze serwis(przyzwoity) zamawia i jak dojda to dzwonia...no more comment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie byłem w serwisie jakoś nie mam czasu :)

ja też jeszcze nie ale jeśli Ci stuka to powinieneś się jednak zgłosić bo nie wiadomo ile czasu nissan będzie taki przyjazny w tej sprawie ... (jak np stwierdzą ze im się wizerunek poprawił kryzys minął to zaczną temat olewać .... a wtedy zonk)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam pytanie dot. tych stuków.

 

Jestem dziś umowiony na jazde testową QQ z przebiegiem około 36.000. Trochę po zapoznaniu się z tym forum, zapał mi spadł :).

 

Czy te stuki są słyszalne podczas jazdy na równej drodze czy lepiej wjechac na nierówności, żeby przekonać się czy w tym egzemplarzu to występuje. Chcę samochód przetestować specjalnie pod tym kątem. Może jakieś wskazówki ?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam pytanie dot. tych stuków.

 

Jestem dziś umowiony na jazde testową QQ z przebiegiem około 36.000. Trochę po zapoznaniu się z tym forum, zapał mi spadł :).

 

Czy te stuki są słyszalne podczas jazdy na równej drodze czy lepiej wjechac na nierówności, żeby przekonać się czy w tym egzemplarzu to występuje. Chcę samochód przetestować specjalnie pod tym kątem. Może jakieś wskazówki ?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki.

 

najbardziej słychać na spowalniaczach, zazwyczaj w salonach wiedzą gdzie jest najbliższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Wiec tak - byłem, jechałem :)

Jechałem samochodem z przebiegiem około 30000 ale sprzedawanym przez salon. Samochód bardzo fajny sielnik 2.0 benzyna + skrzynia CVT - przyjemnie ...

Ale ...

Cale szczęście na jeżdzie testowej jechała ze mną żona - siadziala z tylu :), kazałem nasłuchować - tych stuków, co prawdą pojawiło się parę głuchych dzwięków przy większych nierównościach ale nie było to nic strasznego/gorszego od ciąglego szumu z nadkola. sprawdziło się to co często czytałem - bardzo słabe wycieszenie nadkoli tylnych - wczoraj było sucho - a w samochodzie był hałas jakby podczas deszczu :) ... Po jeżdzie testowej jak wsiadłem do swojeje 6 letniej corolli, niestety było ciszej ...

 

jeszcze ta cała sprawa z amortyzatorami tylnymi - które moga (może nie muszą) zaraz zacząć stukać głośniej i pomimo, że jest jeszcze gwarancja - to tak jakby kupywać coś w wadą i co więcej wiedzieć o tej wadzie wcześniej - a ja nie mam czasu na zabawe z serwisem- więc z przykrością muszę powiedzieć, że zrezygnowałem ...

 

Najgorsze jest to, że samochód bardzo mi się podoba pod względem wizualnym

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymienili na przegladzie 80.000 km. Zdziwilem sie bo nie zglaszalem problemu z amorkami a przy wydawaniu samochodu powiedzieli mi ze amorki wymienione ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepe_aso_honda

tymi amorami nie ma sie co przejmowac bo po prostu poszla jakas wadliwa seria i w kazdym aucie kazej marki zawsze sa jakies akcje czy poprawki i mysle ze w nowych z 2009 roku juz nie powinno byc tego problemu a jezeli tak to wymiana a co do szumu z tylu to jest to fakt ze prawdopodobie nadkola sa slabo wyciszone i jezeli to komus przeszkada to trzeba dociszyc mata w aso i tyle(oczywiscie po za gwarancja) ,nissan slynie glownie z terenowek a nie jak citroen z najwygodniejszych i najcichszych zawieszen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów!

jestem tu nowy ale Kaszkę mam już prawie od 2 lat.

Wczoraj byłem w serwisie ze stukającym zawieszeniem no i teraz samochód jeździ jak nowy - tuleje amortyzatora wymienione bez żadnego problemu na gwarancji.

Serwis Polody w Przeźmierowie/Poznań.

Z tego co się dowiedziałem to wada fabryczna dlatego to robią bez szemrania:)

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja czekam już miesiąc na amorki. Wkurzyłem się i napisałem e-mail do centrali, żeby wskazali mi serwis, który ma na stanie amorki. Niespełna za dwie może trzy godziny zadzwoniła do mnie pani z centrali z zapytaniem jaki serwis i czy zostawiłem tam samochód...(śmieszne na miesiąc a może dłużej) Powiedziałem, że jeżdżę ale jak wozem drabiniastym - takie stuki. Powiedziała, że miała dziś kilka telefonów odnośnie amorków i że zadzwoni do centrum dystrybucyjnego z interwencją. Podobno mają mnie powiadomić o wynikach tej interwencji - zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja czekam już miesiąc na amorki. Wkurzyłem się i napisałem e-mail do centrali, żeby wskazali mi serwis, który ma na stanie amorki. Niespełna za dwie może trzy godziny zadzwoniła do mnie pani z centrali z zapytaniem jaki serwis i czy zostawiłem tam samochód...(śmieszne na miesiąc a może dłużej) Powiedziałem, że jeżdżę ale jak wozem drabiniastym - takie stuki. Powiedziała, że miała dziś kilka telefonów odnośnie amorków i że zadzwoni do centrum dystrybucyjnego z interwencją. Podobno mają mnie powiadomić o wynikach tej interwencji - zobaczymy...

 

Też 2 dni napisalem do centrali i równiez po ok 3 godz otrzymałem maila że przekazano sprawę do działu dystrybucji w sprawie amorków do QQ- i niezwłocznie po informacji uzyskanej z działu dystrybucji odpowiedzą.

 

Niestety 2 dni minęło i dalej bez odpowiedzi Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Na nic nie musiałem czekać - umówiłem się na wizytę (co prawda umawiałem się na ten termin przed świętami), przyjechałem i zrobili co trzeba.

Dziwi mnie tylko to że niektórzy muszą czekać specjalnie na części bo w moim przypadku nie robili żadnego problemu z terminem wizyty i niedostępnością cześci na naprawę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...