Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

[P11/WP11] Piszczenie przy amortyzatorze?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_rafałek

Gość_rafałek
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2009, 11:58

Witam!

Mam problem z moją Primerą. Od jakiegoś czasu coś piszczy przy lewym amortyzatorze. Odgłos przypomina ocieranie gumy o metal (nie metal o metal). Zaczyna być uciążliwe. Rozkręciliśmy trochę ze znajomym (końcówka drążka i okolice) ale tam luzów nie ma i wszystko wygląda OK, więc chyba wyżej. jednak po tym zabiegu ucichło na 2 dni i teraz piszczy od nowa. Nie wiemy na co zwracać uwagę. Może ktoś miał podobny problem i wie gdzie szukać?
Nie chcę iść do warsztatu gdzie będą na mój koszt wymieniali po kolei aż trafią.
  • 0

Reklama

#2 danolek

danolek

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 143 postów

Napisano 18 styczeń 2009, 12:22

pierwsza podstawowa sprawa w tych samochodach - tuleje wahacza gornego.wlasnie przerabialem ten temat.wahacze do wymiany prawdopodobnie.
  • 0

#3 calusek

calusek

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 179 postów
  • Model:P11 Motion 1,6 '98
  • Nr rejestracyjny:DBL

Napisano 18 styczeń 2009, 12:24

Było wiele razy na forum, jest taka opcja "Szukaj". Najprawdopodobniej górny wahacz do wymiany, zalecam od razu kupić na dwie strony i wymienić. U siebie kupiłem na Allegro firmy 555 jeżdżę już jakieś 50 tyś i się trzymają.
  • 0

#4 Gość_rafałek

Gość_rafałek
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2009, 07:33

Dzięki za podpowiedź - będę sprawdzał.

Co do szukania - widocznie źle szukałem. :029:
  • 0

#5 Krzysiek 20 LBN

Krzysiek 20 LBN

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Primera P11
  • Nr rejestracyjny:LU

Napisano 14 grudzień 2009, 23:34

jak słychać takie skrzypienie to jestem pewien nie na 100 ale na MILION % że to wahacz.... u siebie wymieniłem Lewy na Lemfordera 150PLN). i Jest gicior. Nie stuka nie puka, nie skrzypi :)
  • 0

#6 vengosh

vengosh

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 116 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Nissan Primera WP11.144 2.0TD
  • Nr rejestracyjny:LU ****M

Napisano 18 grudzień 2009, 06:53

Jak skrzypienie, to na sto milionów wyjąc wahacz, oczyścić, ŁT43 nasmarować śruby, hipol w strzykawkę z igłą, delikatnie odgiąć osłonę tuleji, nasmarować, zaaplikować i jeździć. Tanio i cicho :) Sprawdziłem organoleptycznie.
  • 0

#7 Nestor

Nestor

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 20 grudzień 2009, 18:24

Tak tak to na pewno górny wahacz co do firmy nie ma chyba tej jedynej wyjątkowej bo jedni chwała lemfordera inni 555 a inni jeszcze coś innego, kupić warto te z wyższej półki a kolejna przypadłość tego auta to jak to mówią mechanicy "sworzeń górnego wahacza" ale to nic innego jak dwa łożyska i simering zestaw naprawczy do tego 50zł warto to zrobić ;) i oczekiwać czasu kiedy znów dostanie się tam woda i znów to wszystko zardzewieje :):):D
  • 0

#8 vengosh

vengosh

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 116 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 06 styczeń 2010, 09:11

Mamy dziś 6 Stycznia i jednak HIPOL przy mrozach sobie nie poradził. Od wczoraj znowu skrzypi. Wyjmiemy nasmarujemy i znowu będzie taniej niż najtaniej:) Tym razem w ruch pojdzie jakiś szlachetniejszy smar :P
  • 0

#9 z2maciek

z2maciek

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 414 postów

Napisano 06 styczeń 2010, 11:23

Dobra rada: stosowanie w tym miejscu (gdzie jest tarcie między metalem a tw. sztucznym) oleju czy smaru mineralnego jest błędem. Należy zastosować smar stały silikonowy lub silikonowo - teflonowy. Efekty będą nieporównywalnie lepsze.
To tyle z teorii, a z praktyki: kiedyś zaczął mi skrzypieć wahacz, nie miałem odpowiedniego smaru to nasmarowałem zwykłym smarem do łożysk. Przestał ale po ok 3 miesiącach było to samo. Wtedy nasmarowałem smarem odpowiednim i jest cisza od wielu miesięcy.
  • 0

#10 vengosh

vengosh

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 116 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 06 styczeń 2010, 22:16

ooo - spróbuję twojego patentu:) o efektach niezlwlocznie poinformuję
  • 0