Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

listwy boczne


Gość kristo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z częstym parkowaniem na wąskich miejscach parkingowych zastanawiam się nad zakupem takich listw bocznych http://www.allegro.pl/item530323945_nissan...twy_boczne.html

czy ktoś z forumowiczów przerabiał już ten temat? Czy rzeczywiście zabezpieczają one przed uderzeniem drzwiami przez sąsiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym w poprzednim aucie (bo tam w ogóle listew nie było) i wydedukowałem tak:

u nas w QQ te nasze czarne listwy na dole wystają na tyle, że jak podjedziesz do ściany lob innego auta to i tak drzwi oprą się o tą listwę

poza tym, na minus tych z allegro mogę przywołać fakt że w różnych autach są różne punkty oparcia, czasem inne nawet dla tylnych i przednich drzwi więc niestety zdarzało się będzie i ta że jak ktoś podjedzie dużym SUVem to i tak taka dodatkowa listwa nie zabezpieczy przed przysłowiową bezmyślnością,

dlatego ja stosują jedyną rozsądną zasadę patrzę gdzie parkuję i unikam parkowania przy starych trupach których (z całym szacunkiem) właściciele olewają to co robią (i z reguły jak ich auto wygląda) :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te listwy to najwyżej zabezpieczą rant twoich drzwi jak byś Ty w kogoś walnął. Różne drzwi są różnie wyprofilowane i nie zgadniesz gdzie akurat wypadnie punkt styku jednych z drugimi. Najbezpieczniej było by okleić całe drzwi od góry do dołu takimi listwami i wtedy była by pewność, że wgniotki nie będzie ale... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja stosują jedyną rozsądną zasadę patrzę gdzie parkuję i unikam parkowania przy starych trupach których (z całym szacunkiem) właściciele olewają to co robią (i z reguły jak ich auto wygląda) :027:

Też tak robię, ale nie mam wpływu kto zaparkuje obok mnie jak ja już stoję :/

 

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 11:37 ]

Te listwy to najwyżej zabezpieczą rant twoich drzwi jak byś Ty w kogoś walnął.

Nie bardzo - listwy nie dochodzą do końca i ja walnę rantem w czyjeś drzwi.

 

Różne drzwi są różnie wyprofilowane i nie zgadniesz gdzie akurat wypadnie punkt styku jednych z drugimi. Najbezpieczniej było by okleić całe drzwi od góry do dołu takimi listwami i wtedy była by pewność, że wgniotki nie będzie ale... ;)

 

Zgadzam się w 100%, dlatego pytam czy ktoś już przyklejał sobie takie listwy. Nie chodzi mi o całkowite zabezpieczenie a tylko o zmniejszenie prawdopodobieństwa. Mam takie w innym samochodzie i kilka razy się przydały. Ciekawy jestem zdania innych którzy nakleili sobie już w QQ. 120 zł to nie duży wydatek, ale zawsze (oryginalne około 800 zł!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś zaparkowałem przed zajazdem na trasie-parking duuży i PUSTY...Wychodząc zauważyłem ,że jeden palant zaparkował akurat obok mojego mając pusty plac... Wchodząc do auta zauważyłem biały ślad na drzwiach /jego samochód był biały/.Na oko stwierdziłem,że on otwierając drzwi uderzył nimi w moje..Wszedłem do zajazdu i zapytałem kulturalnie kto jest właścicielem tego białego .Wyszedł gośc ze mna na parking -pokazałem mu obdarty lakier i biały ślad.On stwierdził,że to niemożliwe i wręcz zaczął krzyczeć.Powiedziałem mu aby otworzył drzwi i zobaczymy czy pokrywa się miejscie rantu jego drzwi z moim "śladem".Ten nerwus tak otworzył drzwi ,że jeszcze raz uderzył nimi w moje auto idealnie w to samo miejsce i zaczął krzyczeć,że to nie on itp...Gdyby nie moja żona która mnie siłą wsadziła do samochodu to nie wiem co by sie tam działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś zaparkowałem przed zajazdem na trasie-parking duuży i PUSTY...Wychodząc zauważyłem ,że jeden palant zaparkował akurat obok mojego mając pusty plac... Wchodząc do auta zauważyłem biały ślad na drzwiach /jego samochód był biały/.Na oko stwierdziłem,że on otwierając drzwi uderzył nimi w moje..Wszedłem do zajazdu i zapytałem kulturalnie kto jest właścicielem tego białego .Wyszedł gośc ze mna na parking -pokazałem mu obdarty lakier i biały ślad.On stwierdził,że to niemożliwe i wręcz zaczął krzyczeć.Powiedziałem mu aby otworzył drzwi i zobaczymy czy pokrywa się miejscie rantu jego drzwi z moim "śladem".Ten nerwus tak otworzył drzwi ,że jeszcze raz uderzył nimi w moje auto idealnie w to samo miejsce i zaczął krzyczeć,że to nie on itp...Gdyby nie moja żona która mnie siłą wsadziła do samochodu to nie wiem co by sie tam działo...

 

dzieki! bardzo mnie urzekła ta historia; odpowiedziałeś na moje pytanie i pomogłeś mi podjąć właściwą decyzję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitam panowie,

na czeskim forum nissana jeden z użytkowników Pathfindera zabezpieczał samochód. drzwi, przed parkingowimi wgnieceniami folią magnetyczną.

Kolor Folii dobrał do koloru lakieru samochodu, z folii wyciąl płat kształtu drzwi i przykleił do czystych dzrwi.

Według jego opinii folia wystarczająco zabezpiecza drzwi i lakier przed drobnymi wgnieceniami i odpryskami.

Folie taką, możecie znaleźć w googlach pod hasłem "folia magnetyczna".

Na wyżej wspomnianym forum, zamieścił też zdjęcia samochodu z folią, na pierwszy rzut oka niewidocną (dobrze dobrał kolor), może można kupić białą i polakierować w kolorze nadwozia, według koloru z katalogu, ale to wymaga więcej zachodu, i może nie każdemu się chce :-)

Na swój sposób jest to jakieś rozwiązanie, tylko trzeba się liczyć, że czasem taką folię trzeba będzie wymienić. Można ją zdjąć w każdej chwili, jeśli na przykad podwozicie pannę młodą do ślubu ;-)

Gdzieś widziałem, że niektórzy użytkownicy samochodów offroadowych przed szaleństwem w błocie i krzakach oklejają swoje wehikuły podobną folią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo w ..... mam czy cie urzekła czy nie miałeś nie odpisywac na moje posty... Wyrażnie się nie trawimy więc nie psujmy innym czytania forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek_n14 napisał/a:

Te listwy to najwyżej zabezpieczą rant twoich drzwi jak byś Ty w kogoś walnął.

 

Nie bardzo - listwy nie dochodzą do końca i ja walnę rantem w czyjeś drzwi.

 

Musiał byś bardzo szeroko otworzyć drzwi, żeby uderzyć blachą a w przypadku gdy miejsca jest dużo, raczej nie opieramy drzwi o auto sąsiada. Taki mały OT :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek_n14 napisał/a:

Te listwy to najwyżej zabezpieczą rant twoich drzwi jak byś Ty w kogoś walnął.

 

Nie bardzo - listwy nie dochodzą do końca i ja walnę rantem w czyjeś drzwi.

 

Musiał byś bardzo szeroko otworzyć drzwi, żeby uderzyć blachą a w przypadku gdy miejsca jest dużo, raczej nie opieramy drzwi o auto sąsiada. Taki mały OT :)

 

pzdr

 

chyba się nie rozumiemy - pewnie zależy to mocno od marki samochodu i kształtu drzwi; dzisiaj oblukam to i ew wrzucę zdjęcia

 

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2009 12:11 ]

Kristo w ..... mam czy cie urzekła czy nie miałeś nie odpisywac na moje posty... Wyrażnie się nie trawimy więc nie psujmy innym czytania forum .

 

ROTFL :D tylko że to ty odpowiedziałeś na mój post i w dodatku zupełnie nie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mimo iż temat dotyczy listwy bocznej ale mam pytanie czy ktoś z Was zakładał chlapacze - ile to kosztuje w serwisie i poza np allegro. Jestem zmuszony założyć bo progi wygladaja fatalnie i zawsze tam pelno piachu -to chyba nastepny mankament QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mimo iż temat dotyczy listwy bocznej ale mam pytanie czy ktoś z Was zakładał chlapacze - ile to kosztuje w serwisie i poza np allegro. Jestem zmuszony założyć bo progi wygladaja fatalnie i zawsze tam pelno piachu -to chyba nastepny mankament QQ.

 

w serwisie 300 za komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że druciarstwo nie popłaca ale zamierzam na wiosnę opracować patent powstrzymujący dostawanie się piachu i syfu w uszczelkę i na progi, wydaje mi się że chlapacze będą najprostszym rozwiązaniem jednak zmniejszą prześwit przy progach przy wjeżdżaniu na krawężniki (szczególnie tyłem) :027:

 

więc prośba - jeśli ktoś by zakupił takowe przed wiosną to dajcie info czy sa mocno gumowane czy chamski plastik :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc prośba - jeśli ktoś by zakupił takowe przed wiosną to dajcie info czy sa mocno gumowane czy chamski plastik :one:

 

raczej plastik, aczkolwiek nie nazwał bym go "chamskim"; chyba ten sam z którego są zrobione dolne listwy boczne; jak znajdę chwile to zrobię zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo mam dokładnie takie listwy zakupione od tego kolesia i założone na boki. Może nie zabezpieczą drzwi w 100% bo jak ktoś się uprze to nie ma mocnych, ale czuję się o wiele pewniej parkując wąsko.

Materiał, z którego listwy są wykonane to jakaś dziwna pianka tłoczona pod ciśnieniem (tak mi się wydaje - nie znam się).

Z całym szacunkiem, ale nie sugeruj się wypowiedziami kolegów którzy dużo piszą, a listew nie posiadają. Moim zdaniem dobra inwestycja i nie droga zważywszy na cenę nowego lakieru na drzwi (od czasu przyklejenia nie zauważyłem żadnych nowych zadrapań).

Tylko przy przyklejaniu trzeba bardzo uważać, żeby równo przykleić (bo będzie brzydko wyglądać). A co do rantu drzwi to przy otwieraniu listwy chronią bardzo dobrze przednie drzwi (warunkiem jest prawidłowe przyklejenie). Wtedy drzwi opierają się na rancie listwy. Z tyłu coś innego trzeba kombinować. Koleś dodaje instrukcję montażu (przyklejenia),ale trochę zakręcona ta instrukcja. Chyba tyle... Mam nadzieję, że troszkę rozjaśniłem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo mam dokładnie takie listwy zakupione od tego kolesia i założone na boki. Może nie zabezpieczą drzwi w 100% bo jak ktoś się uprze to nie ma mocnych, ale czuję się o wiele pewniej parkując wąsko.

Materiał, z którego listwy są wykonane to jakaś dziwna pianka tłoczona pod ciśnieniem (tak mi się wydaje - nie znam się).

Z całym szacunkiem, ale nie sugeruj się wypowiedziami kolegów którzy dużo piszą, a listew nie posiadają. Moim zdaniem dobra inwestycja i nie droga zważywszy na cenę nowego lakieru na drzwi (od czasu przyklejenia nie zauważyłem żadnych nowych zadrapań).

Tylko przy przyklejaniu trzeba bardzo uważać, żeby równo przykleić (bo będzie brzydko wyglądać). A co do rantu drzwi to przy otwieraniu listwy chronią bardzo dobrze przednie drzwi (warunkiem jest prawidłowe przyklejenie). Wtedy drzwi opierają się na rancie listwy. Z tyłu coś innego trzeba kombinować. Koleś dodaje instrukcję montażu (przyklejenia),ale trochę zakręcona ta instrukcja. Chyba tyle... Mam nadzieję, że troszkę rozjaśniłem.

Pozdro

 

super, nareszcie jakaś konkretna odpowiedź, cena nie jest wygórowana więc chyba sobie zafunduje. Napisz mi jeszcze czy masz te szersze czy węższe - bo z tego co widzę są dwa rodzaje dostępne. Czy klej jest na tyle mocny że listwy nie odkleją się pod wpływem wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości kleju... Myję moje QQ bezdotykowo myjką ciśnieniową na myjni Karchera, ale staram się uważać przy myciu w okolicach listew. Dmucham na zimne jak to mówią. Jak na razie nie widać jakichkolwiek śladów odklejania się. Nie wiem tylko jak ten klej przeżyje tegoroczne mrozy... Pożyjemy zobaczymy. Ale na dzień dzisiejszy wszystko trzyma prawidłowo.

A zdjęcia zrobię jak tylko umyję samochód, bo teraz za dużo nie widać, a pogoda do mycia jakoś nie kusi :/

 

Mam założone te grubsze listwy, i jak dla mnie wyglądają jakby były tam od początku :D

 

Pozdro

 

[ Dodano: Pią 17 Kwi, 2009 07:38 ]

Jeżeli są jeszcze jacyś zainteresowani wrzucam kiedyś obiecane zdjęcia coby można było zobaczyć jak listwy wyglądają na autku. Sorry za taaak późną odpowiedź - wyleciało mi z głowy ;)

 

5c90201273541434.html

f567eda4cbb6ca34.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...