Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

stuki


Gość Tomo1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy ktoś miał problem taki jak ja w Qashqai'u i co z tym zrobiliście?

Otóż podczas rusznia po kilku sekundach i raczej już na 2-gim biegu słychać stukanie gdzieś z tyłu /chyba/ po prawej stronie, trwa to kilka sek. i zanika gdy jadę szybciej. Gdy zatrzymam auto na chwilę i ponownie ruszę-nie słychać tego.Ale,gdy "ostygnie",odpalę i ruszę-słychać stuki ponownie.

Byłem na "ścieżce" w ASO- wszystko ok... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktoś miał problem taki jak ja w Qashqai'u i co z tym zrobiliście?

Otóż podczas rusznia po kilku sekundach i raczej już na 2-gim biegu słychać stukanie gdzieś z tyłu /chyba/ po prawej stronie, trwa to kilka sek. i zanika gdy jadę szybciej. Gdy zatrzymam auto na chwilę i ponownie ruszę-nie słychać tego.Ale,gdy "ostygnie",odpalę i ruszę-słychać stuki ponownie.

Byłem na "ścieżce" w ASO- wszystko ok... :?:

 

poszukaj obok w tematach: chyba z dwie osoby pisały o stukach z tyłu po prawej stronie ale z tego co pamiętam nikt nic mądrego nie wymyślił co to może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim QQ też coś stuka. Dzieje się tak, gdy samochodem ruszam np. rano, przyspieszam na pierwszym biegu, wtedy słychac stukanie przez ok. 2sec. i później jest już ok. Sytuacja powtarza się po każdorazowym postoju auta (tzn. wyłaczeniu i właczeniu silnika).

 

Przy okazji przeglądu na 1500km, zgłosiłem to w ASO. Stwierdzili że te dzwięki wydaje pompa ABS i spotkali się z tym po raz pierwszy. Zapewnili mnie że usterka ta nie stwarza żadnego zagożenia bo sprawdzili układ hamulcowy i abs. Jestem umówiony w ASO na wtorek (3-01-09). Po naprawie dam info.

 

Pzdr

B

 

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2009 09:29 ]

No i przejrzeli mojego QQ. Okazało się, że jest to związane ze sprawdzaniem się ABSu. Wkurzyło mnie to, że wcześniej powiedzieli że może to być poważna rzecz, że pierwszy raz z takim czymś się spotkali a okazało sie że występuje to we wszystkich QQ :/ . Poprosiłem aby przewieżli mnie nowką QQ i udowodni.li że faktycznie tak jest. Wyciągneli, nowiutkiego QQ z garażu no i faktycznie było słychać te same stuki. Ach ci MISTRZOWIE SERWISU :?: Nic nie zrobili, ale przynajmnie dobrze samochód umyli :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba jednak nie we wszystkich bo w moim nic nie puka

 

Ja przejechałem się dwoma QQ, oprócz swojego i wszędzie dosłuchałem sie tego stuknięcia. Oczywiście w jednym było głośniej a w drugim ciszej słychać, ale słychać. Przy prędkości ok. 20km/h na początku słychać pyknięcie, tak jak by bezpiecznik a nastęnie 2-4 stuknięcia. I tak jest za każdym zarem po uruchomieniu silnika

 

Pzdr

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie natomiast słychać stuki już po zakończonej jeźdźcie. Przez ok 15 sek słychać stuki jakby z nadkoli

 

czasem jak się elementy nagrzewają - szczególnie wydechu to potem stygnąć tak śmiesznie pykają, to norma nic złego :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba jednak nie we wszystkich bo w moim nic nie puka

 

Kristo - jedź do serwisu i powiedz że Ci nie stuka, a ma stukać i powiedz, ze masz wadliwy ABS - może dają Ci nowego QQ+2 :diabel2: :diabel2: :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba jednak nie we wszystkich bo w moim nic nie puka

 

Kristo - jedź do serwisu i powiedz że Ci nie stuka, a ma stukać i powiedz, ze masz wadliwy ABS - może dają Ci nowego QQ+2 :diabel2: :diabel2: :diabel2:

 

piszesz sobie zeby popisac czy masz cos cos do powiedzenia? abs działa mi bez zarzutu, nie sadze aby skukanie bylo niezbedne do prawidlowej pracy absu; nie wiem dlaczego mieliby mi dawac qq+2 - co to ma do rzeczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...