Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr klimatyzacji


masculin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i to potwierdza mój przypadek, jak auto stało u dilera to latem gdy je przestawiali to z włączoną na chwilkę klimą, także wilgoć która się wytrącała (układ nie nadążał się przesuszyć) zaczęła lekko tęchnąć, i teraz jak odpalam auto przez sekundę zaciąga smrodkiem więc układ klimy do czyszczenia +

wyjąłem filtr kabinowy i obejrzałem i myślę że na wiosnę pójdzie przy okazji czyszczenia klimy do wymiany (10-15k przebiegu) (1 rok) (wszystko kwestia po jakich drogach się jeździ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto wymianę i czyszczenie kimy zrobić we własnym zakresie; koszt w serwisie to ok 250 zł, koszt samodzielnej "naprawy" to filtr 50 zł, środek do czyszczenia ok 30 zł i czas ok 1h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś opisze "technikę " czyszczenia ?

 

zależny jaki środek czyszczący kupisz, w załączonej instrukcji masz wszystko zawsze opisane;czasami dmuchasz środkiem do wentylacji, czasami włączasz obieg zamknięty, rozpylasz w kabinie i uciekasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ,a ten filtr- jak go wymienić ? MarekA też jest zainteresowany jak przeczytałem..

 

ja jeszcze nie wymieniałem to nie wiem, ale przecież masz service manuala - nie ma tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem możliwość wymiany filtra i okazało się to dziecinnie łatwe,wykonujcie wszystko tak jak na instrukcji.Należy postępować delikatnie po wypięciu zabezpieczenia od filtra/rys.6/na górze zabezpieczenia jest malutki zatrzask który przy szarpnięciu może się oderwać.

Powodzenia przy wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba, wyjmowałeś filtr kabinowy? Według manuala trzeba rozebrać kawałek schowka - możesz opisac jak robiłes?

 

bardzo przepraszam ze nie odpisałem ale dopiero teraz się zalogowałem

a temat już jest opisany

 

generalnie ja miałem 2 problemy ten zatrzask trzeba uważać tak jak kolega wcześniej napisał

no i ja miałem spory problem z "wyłuskaniem" filtra coś go tam blokowało, ale dało radę - niestety trochę się zgniótł (ale to może moja wina) :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość pepe_aso_honda

<!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->[ <i><b>Dodano</b>: Nie 14 Cze, 2009 23:09</i> ]<!--sizec--></span><!--/sizec-->

wymienialem ostatnio wlasnie oczywiscie sam i powiem tak-masakra totalna najglubszy patent jaki widzialem ale nie ma idealów ,generalnie zeby go wydobyc i wsadzic polcam odkrecic silniczek krokowy od regulacji nawiewu nad pedalem gazu i pozniej blaszke pod nim w sumie 4 srobki dobrze go scisnac zwlaszcza przy wsadzaniu zeby nie potargac-uff a jak ktos ma slabe nerwy to aso.aha filtr oczywiscie znajduje sie obok pedalu gazu -jest widoczny po sciagnieciu oslony tunelu.

silnik 1.5dci

Edytowane przez pepe_aso_honda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość pepe_aso_honda

19 tys km rok czasu-pierwszy przeglad i radze nie przeciagac tych terminow bo filtr kabinowy zuzywa sie rownierz jak auto stoi np w garazu..czyli wymiana max co rok lub 20tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...