Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fotele


Gość samuraj20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość samuraj20

Witam,

Czy ktoś ma w swojej 7 osobowej serenie po środku 2 oddzielne fotele i czy możne są one obracane ? pytam bo ostatnio gdzieś w necie taka serene widziałem i chętnie bym sobie takie sprawił bo to i praktyczne bo nie trzeba tego jednego zawsze pochylać jak ktoś chce się na tył władować , tylko przechodzi porostu środkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fotele montowane były tylko w wersjach 6-cio osobowych SGX i rzeczywiste są bardzo praktyczne

Tez kiedyś myślałem żeby sobie takie założyć ale nagrzewnice mam na środku wiec sobie odpuścilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie właśnie fotele - piękna sprawa. Tak jak BONZO pisze występowały w SGX. Rejestracja na 6 miejsc. Nagrzewnica w lewej ścianie z wylotem poprowadzonym do podstawy jednego (lewego) z tych foteli. Montowane są do podłogi na 4 śruby - stały bęben, a na nim obrotowy fotel. Jak chcesz to cyknę fotki i je tu zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety takich nie mam. :/

Co do ilości zarejestrowanych osób to można zarejestrować na 7 osób, bo trzeci rząd jest taki sam we wszystkich i może być na 3 osoby. Jak nie ma pasa środkowego, to można zamontować, :) badania, rejestracja (przerejestrowanie) i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość samuraj20
Witam!

Mam takie właśnie fotele - piękna sprawa. Tak jak BONZO pisze występowały w SGX. Rejestracja na 6 miejsc. Nagrzewnica w lewej ścianie z wylotem poprowadzonym do podstawy jednego (lewego) z tych foteli. Montowane są do podłogi na 4 śruby - stały bęben, a na nim obrotowy fotel. Jak chcesz to cyknę fotki i je tu zamieszczę.

Bardzo bm prosił o szczegółowe fotografie, szczególnie interesował by mnie ten mechanizm obrotowy.

A tak ap ropo nagrzewnicy to chyba może zostać na swoim miejscu przy przeróbce, ewentualnie dorobił bym mocniejsza obudowę w razie czego jak by ktoś chciał kiedyś po niej poskakać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki wysłałem bezpośrednio do SAMURAJA. Jeżeli ktoś chce je dostać to proszę o adres na PW. Tak będzie sprawniej skoro nie da się ich tutaj zamieścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Własnie na tym forum znalazłem gdzie zdjęcie Serenki z kanapą w trzecim rzedzie. Sam mam Serenę z 1997 roku, 1,6 w benzynie i zastanawiam sie, czy zamiast tych ostatnich składanych siedzeń można byłoby wsadzić kanapę? Jest to dla mnie o tyle istotne, że na obecnych siedzeniach osoba w środku nie ma żadnej wygody no i zagłówka, zresztą podobnie jak w 2 rzędzie siedzeń.

Jednoczesnie czy ktoś wie czy siedzenia w 2 rzedzie są przesuwne? Jest pod siedzeniem co prawda "wichajster", który powoduje chwilowe przesunięcie siedzenia, ale nie ma żadnej blokady. To moim zdaniem jest feler, gdyż w tym rzędzie jest dużo miejsca na nogi, a z tyłu go brakuje.... Oczekuję na Wasze rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem serenke 1.6 i po swapie na 2.0 całe wnętrze też przekłade zrobiłem. Tak więc jedyny problem po zmianie z kanapy na kapitańskie to mocowanie. Musiałem obciąć mocowanie kanap dwóch i przyspawać je do mocowań foteli kapitańskich. Niestety sereny różnią się otworami w podłodze więc to okazało się problemem. Nagrzewnice miałem normalną w lewej stronie samochodu.

 

Co do pytania o przesuwanie siedzeń środkowego rzędu to jest regulacja można je co nie co w tył przesunąc co niestety nie ratuje miejsca w ostatnim rzędzie.

 

Baj de łej w ojczulkowej serenie są zwykłe siedzonka i jest jeden feler w serenach. W środkowym rzędzie jak się siedzi we trójkę niestety osoba siedząca na środku ma niewygodnie bo łączenie foteli nigdy nie jest idealnie równe i niestety oparcie jest mało komfortowe może ktoś wie ma na to jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej serenie przerobiłem drugirzad siedzen tak ze mozna je dodatkowo przesunać do przodu po to aby trzci rząd siedzen miał więcej miejsca. Mam 8 osobowa Serenę z nagrzewnicą pod fotelami drugiego rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób przerobiłeś fotele, że można je przesuwać? Głównie chodzi o blokowanie bo przesuwać można oryginalnie.

Myślalem własnie z tego powodu, że w 3 rzędzie nie jest zbyt wygodnie, zmienic składane siedzenia na kanape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość stivo123

Witam po długiej nieobecności na forum, tak rzadko tu zaglądałem że mnie usuneło ale wróciłem ... :D

ponieważ kolega Loxeal nie odpowiada a ja również dokonałem takiej przeróbki pozwole sobie zamieścić małe HOW TO ..

 

Na początek musimy zdjąć zawleczkę oznaczoną strzałką ( jest na wcisk) i zdemontować ten element...

dsc00659b.th.jpg

 

Następnie gdy już możemy podnieść tylną "nogę" naszego fotela odkręcamy dwie śruby mocujące

dsc00660q.th.jpg

 

Potem zostaje odręcić sześć wkrętów mocujących plastik pod fotelem i naszym oczom powinien ukazać sie taki widok

 

 

dsc00661i.th.jpg

 

 

Teraz wystarczy za pomocą flexa zrobić wycięcia na szynach dokładnie o 8 cm niżej od oryginalnych i złożyć wszystko do kupy ...

 

dsc00665k.th.jpg

 

Dodam że odpowiednio głębokie wycięcia można zrobić tylko w pozycji pół leżącej fotela gdy szyny są max wysunięte, nie jest to proste i nie wygląda może profi ale w przeciwnym razie musieli byśmy demontować całkowicie fotele i cały mechanizm... mnie się nie chciało...

 

 

Całość zajmuje ok 1 godz. uzyskujemy równy podział przestrzeni na nogi w drugim i trzecim rzędzie , po ok 30 cm

zapewniam , że osoby powyżej 1,6 m wzrostu które musiału podróżowac w trzeciej klasie będą nam niezmiernie wdzięczne

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie demontowałem całego mechanizmu a wycięcia a w zasadzie otwory robiłem wiertarką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...