Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MURANO-USTERKI


Gość BESEL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam niestety problem z Murano Z50 2006r. Kupiłem auto od osoby prywatnej i wszystko było ok, a na drugi dzień po zakupie wyświetliły mi się dwa błędy P0420 oraz P0746, skasowałem je tydzień temu i nie pojawiły się więcej, ale z autem jest coś nie tak, mianowicie całkowicie brakuje mu przyspieszenia. Naciskając delikatnie pedał gazu (automat) auto zbierze się do setki w jakieś 15-20 sekund, ale jeśli chcę przyśpieszyć tzn. wyprzedzać kogoś to nie ma mowy - naciskam gaz głęboko silnik wchodzi na wysokie obroty nawet przed czerwonym polem, a auto ledwo co przyspiesza, jak odejmę gazu i nacisnę ponownie to przyśpieszy delikatnie i dalej to samo. Mam już kupiony olej do wymiany NS-2, bo czytałem że od tego należy zacząć, ale nie chce mi się wierzyć że to coś naprawi. Czy ktoś miał podobny problem i podzieli się rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje pytanie kieruje do osób które miały problem z tym oto błędem ( P0340 ). Otóż mój Murano od poprzedniej niedzieli zaczął mi gasnąć podczas jazdy ale na postoju na światłach i potem gdy chcę go znowu odpalić to udaję się to za piątą próbą. Od razu piszę, że rozrządu nie słychać i silnik pracuję jak należy. Więc czy wymiana czujnika pomoże ??. Dodam jeszcze, że przed ostatnim zgaśnięciem auta błędy skasowałem ale kontrolka ( Service engine soon ) po tym zdarzeniu się nie zapaliła.

Edytowane przez JAmaTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej i teraz zamiast tamtych błędów mam taki P0845 i nie wiem czy to tryb awaryjny skrzyni czy silnika, ale auto chodzi tragicznie, tzn. skrzynia działa płynnie ale auto jakby miało max 50KM. Z tego co rozumiem to brak danych z sensora i tak faktycznie mi wskazuje program na telefonie - sensor SEC daje różne ciśnienia, natomiast PRI ciągle 0. Mógł się w trakcie wymiany jakiś kabel obluzować? Jeśli tak to o który dokładnie mogłoby chodzić, bo w instrukcji serwisowej mowa o TCM który jest za schowkiem pasażera, a tam na pewno nic nie dotykałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten błąd jak pewnie wiesz jest to czujnik położenia walka rozrządu, w naszych mutantach są to 2 czujniki, jeden jest (patrząc od przodu auta) po prawej stronie silnika, czarny czujnik z zielona wtyczka, drugi jest w podobnym miejscu ale trochę głębiej silnika również czarny z zielona wtyczka, miałem u siebie problem z tym błędem.... wymieniłem pierwszy czujnik i wszystko było Ok, po miesiącu popsuł się drugi, wymieniłem go i wszystko bajgla super, nie wiem czy tylko ja tak mam ale w tym aucie jak coś siądzie a występuje parami to w przeciągu najbliższego czasu siada druga rzecz ;) wymień czujnik i będzie Ok, taka moja rada :)

Witam. Moje pytanie kieruje do osób które miały problem z tym oto błędem ( P0340 ). Otóż mój Murano od poprzedniej niedzieli zaczął mi gasnąć podczas jazdy ale na postoju na światłach i potem gdy chcę go znowu odpalić to udaję się to za piątą próbą. Od razu piszę, że rozrządu nie słychać i silnik pracuję jak należy. Więc czy wymiana czujnika pomoże ??. Dodam jeszcze, że przed ostatnim zgaśnięciem auta błędy skasowałem ale kontrolka ( Service engine soon ) po tym zdarzeniu się nie zapaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten błąd jak pewnie wiesz jest to czujnik położenia walka rozrządu, w naszych mutantach są to 2 czujniki, jeden jest (patrząc od przodu auta) po prawej stronie silnika, czarny czujnik z zielona wtyczka, drugi jest w podobnym miejscu ale trochę głębiej silnika również czarny z zielona wtyczka, miałem u siebie problem z tym błędem.... wymieniłem pierwszy czujnik i wszystko było Ok, po miesiącu popsuł się drugi, wymieniłem go i wszystko bajgla super, nie wiem czy tylko ja tak mam ale w tym aucie jak coś siądzie a występuje parami to w przeciągu najbliższego czasu siada druga rzecz ;) wymień czujnik i będzie Ok, taka moja rada :)

 

Witam. Dzięki za informację dzisiaj zamówiłem czujnik i go wymienię i napiszę jak będzie wyglądała sytuacja :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, byłem dzisiaj u mechanika bo miałem ubytek oleju od wspomagania no i okazało się, że to przewód ciśnieniowy jest walnięty. Podczas skrętu kołami w maksymalnym momencie pojawia się wyciek w okolicach łączenia (nie wiem jak to fachowo nazwać) od strony przekładni, chociaż z drugiej strony chyba też coś wilgotno się robi.

 

Nada się coś takiego? czy darować sobie zamienniki takie? 

 

http://www.usauta.pl/index.php?cPath=81:82:3828&pID=15941

 

Czy możecie polecić coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 13.02.2009 o 13:38, dr slawooo napisał:

witam wszyskich muranomaniaków jestem szczęśliwym posiadaczem takiego autka od 16 miesięcy i czytając to forum mam kilka odpowiedzi na kilka pytań oraz sam potrzebuję pomocy.Mam zainstalowany w swoim acie sekwencyjny wtrysk gazu od listopada 2007 i tak naprawdę nie miałem żadnych problemów z autkem przejechałem już na instalacji około 30 000 km tak więc jeżeli ktośma problemy z gazem w tym aucie to chyba wina firmy montującej gaz.Druga sprawa co do czujników parkowania mam takowy zestaw na przód i tył i też sprawuje się idealnie zresztą kupiony na allegro za 180 zł + montaż z lakierowaniem 200 zł.Moje pytanie dotyczy jak programuje się otwieranie bramy z lusterka ponieważ mam taką opcję i nie mam bladego pojęcia jak to zrobic a serivs też zresztą oni bardzo krzywo patrzą na klienta który zakupił autko z USA i generalnie to robią problemy .

Witam powiedz mi jakie masz spalanie gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wiele z tego co tu opisujecie ja musiałem naprawić, w auto musiałem wsadzić więcej niż jego wartość, niestety nie działo to się w jednym czasie więc od naprawy do naprawy. 

Obecnie jeżdżę i cieszę się jazdą. Na innym forum mam opisane co i jak robiłem i gdzie. :)

 

Ze skrzynią biegów dalej informację też na tym forum kogo mogę polecić bo ez mi auto na zimnym nie chciało jechać a już działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Dzisiaj mój Murano po próbie startu ze skrzyżowania zaczął szarpać i się dławić. Nie reagował prawie wcale na pedał gazu. Doturlałem się na parking i już auta nie odpaliłem. Laweta i na warsztat. Błędy w silniku P0021 i P0300. W skrzyni biegów P0725. Kody błędów rozszyfrowałem i teraz pytanie co dalej? Miał ktoś podobny problem? Ps. objawy przy przyspieszaniu miałem podobne jak BlackBomb. 

Czujnik w skrzyni biegów wymieniony, ale błąd pozostał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 30.07.2009 o 10:38, veyron napisał:

mi padla maglownica w murancu ma ktos jakies namiary do kogos kto moglby miec ta czesc (allegro spradzalem)

mnie też cieknie. Zadam leniniwskie pytanie: co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja zapraszam do obejrzenia filmiku z prezentacji mojego Murano 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota, podkreślająca dobre właściwości jezdne murano. Trochę awarie potraktowane po macoszemu , warto było jednak coś wspomnieć o cvt ...

 Z drugiej strony konkurencja z tych lat nie wypada lepiej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 15:51, Kazik_R52 napisał:

Bardzo dobra robota, podkreślająca dobre właściwości jezdne murano. Trochę awarie potraktowane po macoszemu , warto było jednak coś wspomnieć o cvt ...

 Z drugiej strony konkurencja z tych lat nie wypada lepiej.....

dzięki :)

 

Ja przyznam, że po dynamicznej wymienia oleju CVT w moim nissanie działa super. Na prawdę nie widzę problemu. Zresztą kilka lat temu problem cvt było obecnie to zakup używki w granicach 3-4 tyś jest możliwy + wymiana z olejem 1-2 tyś i masz naprawione na następne wiele kilometrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2017 o 11:17, BlackBomb napisał:

Cześć, mam niestety problem z Murano Z50 2006r. Kupiłem auto od osoby prywatnej i wszystko było ok, a na drugi dzień po zakupie wyświetliły mi się dwa błędy P0420 oraz P0746, skasowałem je tydzień temu i nie pojawiły się więcej, ale z autem jest coś nie tak, mianowicie całkowicie brakuje mu przyspieszenia. Naciskając delikatnie pedał gazu (automat) auto zbierze się do setki w jakieś 15-20 sekund, ale jeśli chcę przyśpieszyć tzn. wyprzedzać kogoś to nie ma mowy - naciskam gaz głęboko silnik wchodzi na wysokie obroty nawet przed czerwonym polem, a auto ledwo co przyspiesza, jak odejmę gazu i nacisnę ponownie to przyśpieszy delikatnie i dalej to samo. Mam już kupiony olej do wymiany NS-2, bo czytałem że od tego należy zacząć, ale nie chce mi się wierzyć że to coś naprawi. Czy ktoś miał podobny problem i podzieli się rozwiązaniem?

Witam i jak doszedles co było z tym przyspieszeniem bo mam podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, podczas jazdy słyszę dziwny dźwięk, jak przyspieszam to coś "tyrkocze", na obd2 wyskoczył błąd P0725 Engine Speed Sig, auto też podczas wolnej jazdy 20-30km/h czasami bardzo lekko przerwie, nagrałem ten dźwięk, może ktoś coś doradzi ?

 

https://megawrzuta.pl/download/71cf17a7c69f166e56646e9b7b3bb817.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dynamiczną wymianę oleju w skrzyni 

W dniu dzisiejszym odebrałem auto z serwisu zajmującego się automatycznymi skrzyniami biegów.  Postawiono diagnozę i na jej podstawie dokonano dynamicznej wymiany oleju przy pomocy jakiejś maszynki. Jestem mega zadowolony nie sądziłem, że ten automat może tak pracować. Bo od początku jak posiadam auto tak nie było 
Polecam 

https://www.facebook.com/DQ200/
http://www.serwis-skrzyn.pl/index.php/pl/kontakt.html

a3b7aacff868b0ddmed.jpg

2541a785e4ce7f48med.jpg

2944925ea713da4emed.jpg

cf3cbb80a45d9764med.jpg

aaaa66757bda8f83med.jpg

10c3a43e0006b5c7med.jpg

ce21a682b1405db1med.jpg

ecec243e48385ad1med.jpg

d0035ca1e760ec64med.jpg

c11d6421f2cde3c5med.jpg

3c199e867b31ee02med.jpg

fbdc87609891f105med.jpg

422db67ef2203318med.jpg

4ce3ba52de5602ccmed.jpg

d05897d63ee545dcmed.jpg

73d9980c126bd8a9med.jpg

847e1620b2187fbamed.jpg

fb7d5f55d032ee5emed.jpg

ec348b1401748bf3med.jpg

02de216daa9e87c7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Mam murano z51 2009 r. I mam taki dziwny hałas, przy przyspieszaniu, takie jakby trykanie, takie jakby Trrrrrrrrrr, z przodu auta. Dźwięk ginie przy większych prędkościach. Czy to mogą być półosie, lub łożyska w piastach. Przy skręcaniu halas jest taki sami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego oczekujesz... to raczej nikt nie ma kryształowej kuli i wróżenie z fusów też nie jest popularne.  Dniagnoza hałasu bez pojazdu jest nie możliwa... tym bardziej przy określeniu lokacji z przodu pojazdu. Najlepiej udać się do warsztatu jeśli sam nie jesteś w stanie zdiagnozować problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...