Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MURANO-USTERKI


Gość BESEL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

artbud,

piękna robota. ale dwa dni to troche po za zasięgiem - dojdzie mi przejazd do Krakowa, hotel, jakieś wyjscie wieczorne na miasto i koszt podobny do tego co w Wawie :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jezeli ktos jest zainteresowany co kiedy i przy jakim przebiegu wymieniac, to wrzucilem wykaz czynnosci obslugowych Murano na rapidshare.de.

Link do sciagniecia pliku: http://rapidshare.de/files/45444788/Nissan...gowych.pdf.html

 

 

Na razie tyle, kiedys podrzuce jeszcze instrukcje obslugi - jak tylko znajde chwile czasu na jej zeskanowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znnalazlem jeszcze w swoich papierach cennik podstawowych przegladow Murano, co prawda z polowy 2007 roku, ale ceny na dzien dzisiejszy sa na tym samym poziomie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c476eb4ec25c2ab.html

 

[ Dodano: Pon 23 Lut, 2009 16:55 ]

W koncu sie zebralem no i poskanowalem - Instrukcja obslugi Nissan Murano w jezyku polskim. Milej lektury. Ponizej link do sciagniecia pliku:

http://rapidshare.de/files/45572368/Nissan..._2006r.pdf.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja o sterowaniu w lusterku .W Murano tak,jak w Queście jest w lusterku home link do sterowania np bramami (pisałem o tym przy Questach) w samochodzie nie trzeba nic zmieniać tylko kupić jednokanałowy sterownik na np 350 Mhz, bo nasze bramy są na innych częstotliwościach (na allegro kupiłem za ok 70 zł). Odbiornik zainstalowałem w sterowniku bramy (steruje dodatkowym wejściem -każdy sterownik bram takie wej. ma ), a pilota tego dodatkowego sterowania zgodnie z instrukcją wprogramowałem do home linka w lusterku.(tylko ten sterownik co ja kupiłem ma trochę mały zasięg i muszę stawać blisko bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do skrzyni można zalać jedynie olej NS-2 (żaden inny).Olej w skrzyni wymieniac co 45 tys mil wchodzi go około 10l.

 

[ Dodano: Sro 18 Mar, 2009 14:46 ]

veyron, proponuje żebyś stworzył temat "PŁYNY I OLEJE DO NASZYCH NYSEK" i tam byśmy pisali o wsyztskich płynach i olejach:) w przyszlości będzie szybciej i łatwiej coś znaleść:D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

veyron! Witaj wśród użytkowników Murano :) Co do oleju w skrzyni to jak napisał Besel - wymiana co 45 tys. mil (ok.75 tys. km) tylko olej Nissana NS-2. W Silniku to wymiana co 15 tys. i olej 10W60 ja leję Castrol i jest ok. Pamiętaj jeszcze, jeżeli masz 4WD) żeby przy wymianie oleju w silniku wymieniać również olej w reduktorze. :!!: Pochwal się co to za Murano? napęd, kolor, przebieg wersja? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veyron! Witaj wśród użytkowników Murano :) Co do oleju w skrzyni to jak napisał Besel - wymiana co 45 tys. mil (ok.75 tys. km) tylko olej Nissana NS-2. W Silniku to wymiana co 15 tys. i olej 10W60 ja leję Castrol i jest ok. Pamiętaj jeszcze, jeżeli masz 4WD) żeby przy wymianie oleju w silniku wymieniać również olej w reduktorze. :!!: Pochwal się co to za Murano? napęd, kolor, przebieg wersja? Pozdrawiam

 

 

ja mam wersje z usa SL ale nie wiem czy to jest AWD czy 4WD?jaka jest roznica?narazie douczam sie o tym samochodzie..<wstydniś> a ile sie wlewa oleju silnikowego?a kolor czarny z jasna skora, przebieg 38tys mil i to tyle chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i juz wiem, moim podstawowym autem jest przednio napedowy civic i malo wiem o autach awd,4wd czy dww lub OBWE;p;p no to jak z tym olejem ile?czyli jak zmieniam olej w silniku to od razu tez w reduktorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

veyron! Co do silnika to wchodzi ok. 5 litrów, natomiast w reduktor ok. 0,5 do 0,7l Generalnie będą ci mówić, że w reduktorze nie trzeba zmieniać oleju ale nie słuchaj tego. Zmieniaj zawsze olej silnikowy razem z reduktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnośnie usterek - przy hamowaniu zauważyłem drgania kierownicy. Mechanik (Norauto) powiedział ze to tarcze i trzeba je wymienić, najdziwniejsze jest jednak to ze ok 3 tygodnie temu wymieniałem klocki z przodu i z tyłu w Nissanie i powiedzieli ze tarcze jeszcze na 2 wymiany klocków spokojnie wystarczą.

Macie pomysł co to mogłoby byc? przecież w 3 tygodnie nie mogły się tak pokrzywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

veyron! Do reduktora olej przekładniowy, ale nie pamiętam jaki wlewałem. W ASO powiedzą ci na pewno jaki trzeba wlać. Romanista! Ile masz przebiegu w swoim Murańcu? I odpowiadam na twoje pytanie: mogły się pokrzywić!!! :( Mogłeś je jeszcze w tym czasie "spalić"!! :/ Jeżeli miałeś "chwilę słabości" i po szybszej jeździe np. kilka razy depnąłeś po heblach za mocno, albo na bardzo rozgrzanych tarczach (po hamowaniu) wjechałeś w kałużę. Ponadto na starych klockach mniej to mogłeś czuć (te drgania) bo klocki były "ułożone" to tarcz a po założeniu nowych wyszło szydło z worka. Moja propozycja jest taka: przeszlifuj tarcze i zobacz czy usterka ustąpiła? Ja u siebie miałem te same objawy i po przeszlifowaniu temat ucichł, ale na krótko. :( Skończyło się wymianą na nowe tarcze. Teraz mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o te drgania to powiem Wam mialem to samo zaraz po kupnie auta ale pewnie dlatego ze auto troche stalo przy wiekszej predkosci dalo sie to odczuc teraz jest niby ok ale ja bym tarcz nie szlifowal tylko od razu wymienil..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

jarbia daj więcej info o tym sterowniku do bramy jak to montowałeś itp .co do lamp pisałem że mam gościa który wkłada jakiś emiter do lampy i kerunki pomimo czerwonego klosza świecą na pomarańczowo robi to w satalowej woli czas około 2h ale trzeba przyjechac jak się wyśle kurierem to masz lampy u siebie na 3 dzień daje 10 lat gwarancji i nie narusza szkło doklada także przeciwmgielne do klosza w lampie cofaniabez jej wymiany i jest to tak zrobione że masz białe wsteczne a momencie włączenia przeciwmgłowego świeci na czerwono koszt usługi 500 zł :D

 

[ Dodano: Pon 23 Mar, 2009 09:48 ]

zapomniałem dodac że warunkiem jest wiązk tak zrobiona że kierunkowskazy mrugają osobno a nie zespołowo.to 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy proszę nie robić off topa na temat świateł w dziale uterki bo kolejny temat zostanie zamkniety:) stworzcie oddzielny temat PRZERÓBKA ŚWIATEŁ czy cuuuuś i tam piszmy o światłach. bo tak to będziemy mieć tu bajzel:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...