Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MURANO-USTERKI


Gość BESEL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej

mam zderzak tylny do murano w kolorze granatowym,w super stanie

jak ciebie interesuje to tel.502646424

super "eclips"!!!

na przyszły tydzień jestem umówiony z fachowcem co ma mi to oglądnąć i jak stwierdzi że nie da sie go uratowac to od razu dzwoniie do ciebie.

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Szczureczek! Podoba mi się twoje luzackie podejście do zapalonych kontrolek. :D A jak się zapali coś z powodu awarii silnika? Pozdrawiam

 

Nie stresuje się bo wiem co jest :) a że nie mam czasu doprowadzić tego do porządku no bywa. Między świętami będzie chwila to obiecuje poprawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam problem w moim Murana, a mianowicie część klawiszy na kierownicy przestała działać i to dziwnie, bo radio mogę zrobić głośniej, ale ciszej już nie, stację mogę przyrzucić w górę , a w dół nie, mogę przełączać z radia na CD, ale zupełnie wyłączyć nie mogę, no i wreszcie z drugiej strony kierownicy nie działa mi tempomat. Może ktoś coś mi na to poradzi, bezpieczniki nie były sprawdzane, gdyż wydaje mi się dziwne, że jeden przełącznik działa w jedną stronę.

 

problem ten jest spowodowany uszkodzeniem taśmy kierownicy, prawdopodobnie ścieżki zostały przerwane i stąd ten problem. Trzeba sprawdzić czy jest przejście od kostki z tyłu kierownicy do kostki pod airbagiem. W tym celu należy zdemontować kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, już jestem po wymianie taśmy kierownicy, z którą także był problem ponieważ moje auto wyprodukowane było w Japonii na rynek amerykański i inaczej ustawione były bolce w kostce, więc serwis musiał do mojego Murano ściągnąć taśmę z Japonii, a nie z Holandii jak robią to do innych aut. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem "szczęśliwą " posiadaczką " Murcio" wersja amerykańska rocznik 2004 AWD

Zapaliły mi się naraz trzy kontrolki podczas jazdy tj.service engine soon , slip,vdc off po podłączeniu do komp wyszły błędy: P0345,P0725i P 1722....Dodam jeszcze że w momencie zapalenia sie tych kontrolek samochód stanął silnik się wyłączył i tak naprawdę jeździ tylko z tymi zapalonymi lampkami bo jak wyłączę silnik i próbuję zapalić to mam problemy z zapalaniem silnika dopóki te kontrolki się nie zapalą....

Proszę o pomoc co może być z moim "ukochanym" autkiem bo tyle błędów na raz a czytając posty w tym temacie już myslę o najgorszym...

Pozdrawiam i z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

Mam taki problem od pewnego czasu po uruchomieniu samochodu z mojego radia zamiast pięknej muzyki dobiega szpetny szum :( dopiero po kilku min radio zaczyna normałne grac masakra i na dodatek szarpnąłem się na nowy panel z allegro i efekt jest ten sam sprawdziłem kabel od anteny oraz jego podłączenie na słupku wygląda ok może ktoś z was się z takim problemem spotkał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bea19646

P0345: Camshaft position sensor (phase): blad czujnika pozycji walka rozrzadu.

Mozliwe przyczyny: przerwa na obwodzie elektrycznym, uszkodzony czujnik, zuzycie walka rozrzadu, uszkodzenie rozrusznika, przerwa na obwodzie elktrycznym rozrusznika, slaby akumulator.

Wiecj info takze na stronie po angielsku:

http://www.nissanhel...codes/p0345.htm

http://x.nissanhelp....ode-murano.html

http://www.nissanmur...&highlight=0345

 

P0725: Engine Speed Signal

ECM (engine control module - czyli komputer) przekazuje (albo i nie przekazuje) informacji o pracy silnika do TCM (transmission control module - czyli komputera sterujacego skrzynia biegow). Moze byc problem z polaczeniem elektrycznym/ przerwane/ brak/ za niskie napiecie.

Wiecej info: http://www.nissanhel...codes/p0725.htm

 

P1722: nie znlazlem dokladnego opisu tego kodu dla Nissana Murano, ale w innych markach jest to zawsze zwiazane z automatyczna skrzynia biegow (a ze kody OBDII (DTC) sa ustandaryzowane to w naszych Nissanach autach tez tak musi byc). Znalazelm gdziesz informacje, ze kod 1722 w Murano ma cos wspolnego z blednym odczytem predkosci samochodu (co moze wiazac sie z praca skrzyni biegow bo ta z kolei "nie wie" na jakim przelozeniu powinna byc ustawiona)

http://www.aboutauto...ectrical+System

 

Wyglada na to, ze wszystkie kody maja cos wspolnego z elektryka, W murano jest tak, ze nawet przy wlaczonym silniku i pracujacym alternatorze akumulator musi dobrze pracowac, inaczej glupieje elektronika. Twoje problemy wyskoczyly wszystkie na raz, moim zdaniem sprawdz najpierw akumulator i alternator u elektryka, pozniej polaczenia czujnikow i tak po kolei. Przy odrobinie szczescia jest szansa ze to nic powaznego. Akumulator do Murano to 65Ah 582A, kupisz bez problemu.

Opisy kodow (przynjmniej w wiekszosci) sa w instrukcji serwisowej.

 

Jeszcze jedna wazna rzecz. Byc moze bedziesz musiala skasowac bledy komputera, (zreszta mozesz to zrobic odrazu, nic sie nie stanie najwyzej blad wyskoczy jeszcze raz) - jak to zrobic bez potrzeby wizyty w warsztacie i placenia kilkudziesieciu zlotych masz takze opisane na naszym drugim forum - w czesci poswieconej murano jest temt pt. "Kontrolka Check Engine (MIL)". Besposredniego linka niestety nie moge Ci wkleic z powodow podanych powyzej. (Paranoja z tym blokowaniem linkow.)

 

Pozdrawiam i daj znac czy sie problem rozwiazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Bea! I tak cię podziwiam za spokój z tymi błędami. :D Ja gdybym któregoś dnia "doświadczył" tylu błędów jednocześnie, to zostawiłbym murana w tym miejscu gdzie to nastąpiło i poszedł dalej "z kapcia" :lol: A następnie myślałbym o kupnie nowego auta. ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość bea19646

Witam

wcale nie jestem spokojna wręcz odwrotnie.....Sprawdziłam akumulator który ma niecałe dwa lata i ma wartość 640 rozrusznik pobiera 500 amper teraz muszę namierzyć elektryka który mi przetłumaczy z "polskiego" na nasze.I jak dotąd nim jeżdżę prawdę mówiąc z duszą na ramieniu.Zrobiłam przegląd oleju w skrzyni biegów podobno w oleju są jakieś opiłki.....i jak mi powiedziano lepiej nie wymieniać całego oleju bo nie wiadomo czy skrzynia to wytrzyma , dolali mi więc 1 litr,tyle ile brakowało.Czujnik położenia wałka miał przylecieć z Kanady ale niestety z przyczyn obiektywnych nie przyleciał.Zobaczymy więc co będzie się działo po wymianie tego czujnika, bo mi "skrzyniowcy" powiedzieli że te wszystkie błędy są ze sobą powiązane i trzeba poczekać jak zachowa się komputer po wymianie tego czujnika.

To narazie tyle.

pozdrawiam

 

Witam

wcale nie jestem spokojna wręcz odwrotnie.....Sprawdziłam akumulator który ma niecałe dwa lata i ma wartość 640 rozrusznik pobiera 500 amper teraz muszę namierzyć elektryka który mi przetłumaczy z "polskiego" na nasze.I jak dotąd nim jeżdżę prawdę mówiąc z duszą na ramieniu.Zrobiłam przegląd oleju w skrzyni biegów podobno w oleju są jakieś opiłki.....i jak mi powiedziano lepiej nie wymieniać całego oleju bo nie wiadomo czy skrzynia to wytrzyma , dolali mi więc 1 litr,tyle ile brakowało.Czujnik położenia wałka miał przylecieć z Kanady ale niestety z przyczyn obiektywnych nie przyleciał.Zobaczymy więc co będzie się działo po wymianie tego czujnika, bo mi "skrzyniowcy" powiedzieli że te wszystkie błędy są ze sobą powiązane i trzeba poczekać jak zachowa się komputer po wymianie tego czujnika.

To narazie tyle.

pozdrawiam

 

Witam

Dzisiaj został wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu wszystkie kontrolki zgasły......."Murcio"wyleczony jeździ jak dawniej.A co będzie dalej to się okaże.

pozdrawiam

Edytowane przez bea19646
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość laskens

Witam,mam pytanie w szczegolnosci do uzytkownikow BILRO i ROMANISTA, pisaliscie cos na temat szarpniec w waszych autkach, czy zdiagnozowaliscie problem? Pytam bo u mnie zaczelo sie to samo zjawisko, przy ruszaniu czuje jakby skrzynia zmienila bieg z szarpnieciem. W wyzszych obrotach tego nie ma, moge cisnac,auto smiga jak szalone.Ale jezdze w dlugie trasy do skandynawii i nie chcialbym kiedys wracac na lince :)) Z gory dzieki za info. Sorki za brak PL znakow,ale mam WIN ang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Murcio znowu chory :-((( zapaliła się kontrolka Serwice Engine Soon po sprawdzeniu na komputerze wyszedł błąd P0011 coś z położeniem wałka rozrządu .Mam prośbę może ktoś naprawiał autko z tym błędem i mniej więcej mnie "oświeci" co może być tym razem do naprawy.Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

pozdrawiam

Beata

 

Witam

kontrolka jak sie sama zapaliła tak sama zgasła......Nic z tego nie rozumiem , bo o ile się orientuję to nie powinna zgasnąć bez wykasowania....

??????????????

pozdrawiam

Beata

 

witam

Murcio sprzedany :-(((((

żegnam wszystkich forumowiczów Muranka

pozdrawiam życząc jak najmniej kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Was serdecznie!! od 8 miesięcy również mam Muranka i oczywiście nie żałuję, do tej pory nie miałem problemów ale niestety zbyt się chyba zacząłem mu przyglądać i powynajdywałem kilka usterek, większość już usunąłem jednak dzis mnie zaatakowała kontrolka serwisowa i błąd p0442, patrzyłem w serwisówce i mniej więcej wiem o co chodzi, niestety jest tam tyle elementów po kolei, od korka wlewu paliwa, przez węże, po różnego rodzaju zaworki że się pogubiłem. Wczoraj wymieniałem świeczki więc trochę musiałem poodpinać ale wszystkie węże poopisywałem by nic nie pomylić. Przystawiwszy ucho do silnika jedyny świst słychać z (przepraszam nie wiem jak się to nazywa) takiego jakby zaworka, do którego dochodzą dwa wężyki i jedna dwupinowa wtyczka, posiada on również trzeci króciec z nałożonym jakby korkiem i to właśnie z tego korka świszczy (ssie). Wydaje mi sie jednak że ten korek to taki jakby mini filtr powietrza i świszczeć musi. Mam nadzieję że się mylę. Ten cały zaworek jest przykręcony do silnika (pod plastikową osłoną oczywiście). Mam nadzieję , że wiecie o co mi chodzi :rolleyes: . Podpowiedzcie coś jak możecie.

Z góry dzięki serdeczne i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość WadimMurano

Witam.

 

Czy ktoś wie co to za otwór jest, dlaczego on służy?

 

1,1-DSC06331.jpg

 

Dlaczego z niego kapie olej?

 

2,2-DSC06330.jpg

 

Co to morze być za usterka, ile kosztuje naprawa?

 

3,3-DSC06342.jpg

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Edytowane przez WadimMurano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jestem nowy na forum ale mam murano z 2005 roku sprowadzony z USA. Czy ktoś mi może pomóc? Mam następującą usterkę: od pewnego czasu auto ciężko zaczęło mi zapalać. Pokazał się kod błędu P0340 czyli czujnik położenia wałka rozrządu. Czujnik wymieniłem na nowy ale nic to nie dało. Auto potrafi zgasnąć podczas jazdy a jak zgaśnie to trzeba odczekać ok. godziny aby znów zapaliło. Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia? Proszę o informację co robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Masz dwa czujniki położenia wałków 0340 to czujnik na banku numer 1 czyli tym tylnym. Jeżeli wymieniłeś czujnik to może zacinać sie lub padł zawór sterujacy fazami wałka ssącego rozrządu na banku 1. Dalej idąc mogą być problemy z łańcuchem rozrządu lub napinaczami, ale to daje efekty dźwiękowe po lewej stronie silnika(patrząc od przodu)-takie terkotanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam Murano z 2005r z Niemiec jak do tej poty nie miałem z nim problemu,ale ostatnio słychać dziwne lekkie stuki w silniku jakby zawory lub wałek

dziwne jest to że raz je słychać za chwilę nie???

Może to wina rozrządu...kiedy się go wymienia czytałem,że po ok 200tyś proszę pomóżcie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...