Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

felgi 17" i większe opony niż te co są w standardzie


stevenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za "filozofowanie", ale czy np. na felgi 17, które są w standardzie i na których jest opona 215 (o ile pamiętam) można np. założyć większe opony 225 czy 235? Jakoś tak (na pierwszy, niefachowy) rzut oka może by wóz lepiej "siedział" na drodze..... pewnie spalanie się podniesie, ale..... CZY MOŻNA I CZY WARTO? Może ktoś już eksperymentowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem

zimą to na pewno nie warto, gdyż szersza opona ma większy uślizg, latem też do zastanowienia, bo zwiększa zużycie paliwa a sportowym autem to QQ na pewno nie będzie,

w sumie teoretycznie zmniejszając nieco profil powinno być lepsze prowadzenie ale praktycznie jak zwiększa się szerokość opony (żeby utrzymać całkowitą średnicę) to na polskich koleinach będzie mocniej ściągało :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie szerokie to po naszych drogach mogłem jeżdzi bez trzymania kierownicy...A z koleiny ciężko było wyjechac..Zdecydowanie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać na warunki ubezpieczenia bo to niezgodne ze specyfikacją.Firmy ubezpieczeniowe tylko czekają na takie "kwiatki".Jeśli będziesz miał kolizję ,to mogą to wychwycić.Nie takich drobiazgów się czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w OWU AC nie ma o oponach to mogą sobie to... głęboko, takie wywody wsadzić :)

W ogóle to pierwszy raz słyszę: rzadkością jest wymóg zimówek zimą, a co dopiero szersze opony - kto takie głupoty pisze w OWU?

Czy to jakiś wymysł Kolegi czy o co chodzi? :|

 

lechu1 dobrze pisze, jak przerabiasz samochód to ubezpieczyciel się przyczepi jeśli zauważy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymysł kolegi to nie jest.Przedmiotem ubezpieczenia jest pojazd WRAZ z wyposażeniem podstawowym i tu definicja(Hestia)-urządzenia montowane w pojeżdzie przez importera lub producenta ze względu na homologacje dla danego typu.Punkt 32 homologacji dla QQ to opony 16,17 i szerokość 215.

Skoro początek umowy odpada dla mnie laika to jaki problem mają fachowcy z firmy by wyłączyć swoją odpowiedzialność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...