Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Homologacja Nissana Qashqai


Gość Rzeznik_Rnk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z kim podpisałeś umowę? Z Nissanem czy z dealerem? Z kim będziesz toczył spór (oby nie) przed polskim sądem?

 

Najważniejsze: czy masz dowody, świadków itp, że zamówiłeś cięzarówkę z wyposażeniem dla 3 rzędu? Zwróć uwagę na specyfikację zawartą w cenniku i prezentowany model w dniu podpisania umowy.

 

Gzieś wyżej załączyłem dwie wersje z subtelną różnicą, która ma ogromny wpływ na moc argumentów obu stron.

 

Wiem, że jeśli będę w przyszłości zamawiał jakiś interesujący mnie samochód to będę wszystko co się da umieszczał w umowie i robił zdjęcia auta w salonie.

Myślałem kiedyś, że koncerny są od tego, aby sprzedawać, a klienci, aby kupować i obie strony są zadowolone. W przypadku Nissana to się nie sprawdziło. Co chwila jakieś kłody pod nogi klienta, aby nie był zadowolony.

Jak fiskus kopie (w kratę), to leżącemu Nissan jeszcze da następnego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz1971

Masz rację dzięki ,zaczynam bój...

 

A czy kolego "sceptyk" możesz podać mi nazwę dealera u którego wywalczyłeś te siedzenia ,to tak dla informacji zaistnienia takiego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i gratulacje - u mnie po mailu napisanym w tonie zgodnym z Twoimi sugestiami dostałem prośbę o podanie numeru VIN w celu rozpatrzenia mej prośby - wiec jakby zmierzało w dobrym kierunku - w każdym razie nie odesłali standartowej odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Witam.

Obawiam się że odeślą ci odpowiedź standartową a nr vin potrzebują tylko do ustalenia iż to qq+2 z homologacją.Tak miałem, po czym na moją odpowiedź o nieumieszczeniu inf o siedzeniach w specyfikacji odpisali iż przedmiotem umowy jest wersja z homologacją 5 os. Pozostaje zatem sąd i media co jak pokazał przykład podmienianych lusterek jest bardzo skuteczne aha i jeszcze UOKiK (gdzie czym więcej zażaleń tym lepiej bo oni działają w interesie ogółu a nie jednostki zgłoszenie przyjęli i ich prawnicy zainteresują się tematem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_voyager

Witam.

Obawiam się że odeślą ci odpowiedź standartową a nr vin potrzebują tylko do ustalenia iż to qq+2 z homologacją.Tak miałem, po czym na moją odpowiedź o nieumieszczeniu inf o siedzeniach w specyfikacji odpisali iż przedmiotem umowy jest wersja z homologacją 5 os. Pozostaje zatem sąd i media co jak pokazał przykład podmienianych lusterek jest bardzo skuteczne aha i jeszcze UOKiK (gdzie czym więcej zażaleń tym lepiej bo oni działają w interesie ogółu a nie jednostki zgłoszenie przyjęli i ich prawnicy zainteresują się tematem)

 

Póki nie mam czasu na te działania próbuję po dobroci ... piszę maile ale na razie skutek żaden - jak mantrę powtarzają swoje. Natomiast jak by się ktoś zdecydował na podjęcię dalej idących kroków to moze razem by było łatwiej i skuteczniej ? Opracujemy na forum wspólną treść pisma i powysyłamy po świecie - może się zreflektują ? Jak się znajdą dwie trzy osoby to moze założymy osobny wątek na którym popracujemy nad tematem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już pogodziłem się z brakiem siedzeń. Z ciekawości poszperałem sobie w necie u udało mi się znaleść za 700zł III rząd siedzeń z pasami więc jak coś w przyszłości bym chciał przerejestrować na 7 osób nie szarpnie to bardzo kieszeni....

Witam,

Czy mógłbyś dać mi stronkę, gdzie to znalazłeś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoby, które miały problemy z uzyskaniem trzeciego rzędu siedzeń do QQ+2 z N1 (i miały argumenty do ich otrzymania) dostały je?

Tyle czasu jest już ten wątek, więc jakieś roztrzygnięcia już powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoby, które miały problemy z uzyskaniem trzeciego rzędu siedzeń do QQ+2 z N1 (i miały argumenty do ich otrzymania) dostały je?

Tyle czasu jest już ten wątek, więc jakieś roztrzygnięcia już powinny być.

 

Nieestety u Mnie walka jeszcze trwa i pewnie jeszcze troche potrwa.Sprawa zgłoszona do UOKiK oraz Federacji Konsumentów, prasy i tv a także w niedługim czasie przymierzę się do sprawy sądowej. Na razie udało się wywalczyc wymianę lusterka ze zwykłego na samosciemniające które po cichutku podmienili po zamówieniu aut w wersji tekna i zdaje się i-way.Dziś otrzymałem pismo w którym piszą iż podtrzymują zdanie iz 3 rząd siedzeń nie jest częścią qashqai+2 w wersji ciężarowej w związku z tym nie wydadzą ich.A mój tok rozumowania jest błedny ponieważ nie kupiłem qashqai+2 7os i zleciłem homologacje tylko od razu przedmiotem umowy był qashqai+2 bez 2 siedzeń oczywiscie z homologacją (co wg mnie jest już sprzecznością bo auto w nazwie ma 2 siedzenia dodatkowe). Pewnie rozstrzygnie to sąd.

Edytowane przez Kielce44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedną z wielu osób, którą nissan wykiwał z III rzędem siedzeń. Patrząc na to co piszecie Nissan nic sobie z tego nie robi. Tylko do Pana ze Szczecina podeszła w wyjątkowy sposób. Nie wiem czy jest sens dalszej walki, bo efekty są na razie mizerne.

Pozdrawiam i czekam na post, który doda mi skrzydeł do dalszej walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_voyager

Witam

Ponawiam "apel" o połączenie sił i zadziałnie wspólne. Może zaczęlibysmy najpierw od podpisanego przez wszytkich jednego maila "ostrzegawczego". Jeśli się nadal nie przejmą wspólne wnioskowanie do UOKiK na pewno ma większe szanse niż pojedyńcze.

 

Czekam na propozycje "prowadzącego" sprawę - moze wśród nas jest ktoś zawodowo przygotowany. Jesli nie ma chetnych mogę się zająć tematem.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz1971

Witam wszystkich,ja też mam ten sam problem z siedzeniami 3-ciego rzędu i lusterkiem wewnętrznym i korespondencja z nissanem nic nie przynosi,myślę że pomysł kolegi Krzyśka o wspólny wniosek z numerami VIN samochodów aby było wiadomo z kim korespondują jest dobrym posunięciem.

W grupie siła.

Pozdrawiam

Grzegorz

Edytowane przez grzegorz1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,ja też mam ten sam problem z siedzeniami 3-ciego rzędu i lusterkiem wewnętrznym i korespondencja z nissanem nic nie przynosi,myślę że pomysł kolegi Krzyśka o wspólny wniosek z numerami VIN samochodów aby było wiadomo z kim korespondują jest dobrym posunięciem.

W grupie siła.

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Witam. Też się dołączam aczkolwiek wydaje mi się że z lusterkami temat jest załatwiony wystarczy powoływać się na pismo które dołaczyłem do tematu wyposażenie tekan gdzie dwaj dyrektorzy z z nissan europe twirdzą iż jest to ich błąd i przekazują dyspozycję naprawy błędu tak aby klient był usatysfakcjonowany.Wystarczy teraz w serwisie określić iż satysfakcjonującą jest tylko wymiana lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość grzegorz1971

Witam. Też się dołączam aczkolwiek wydaje mi się że z lusterkami temat jest załatwiony wystarczy powoływać się na pismo które dołaczyłem do tematu wyposażenie tekan gdzie dwaj dyrektorzy z z nissan europe twirdzą iż jest to ich błąd i przekazują dyspozycję naprawy błędu tak aby klient był usatysfakcjonowany.Wystarczy teraz w serwisie określić iż satysfakcjonującą jest tylko wymiana lusterka.

 

Gdzie kolego zamieściłeś to pismo o lusterkach od dyrektorów bo nie mogę tego znaleźść i nie chcą mi wymienić tego lusterka ,masakra nigdy więcej tego salonu i tej marki .

Edytowane przez grzegorz1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kielce44

Gdzie kolego zamieściłeś to pismo o lusterkach od dyrektorów bo nie mogę tego znaleźść i nie chcą mi wymienić tego lusterka ,masakra nigdy więcej tego salonu i tej marki .

 

Musisz pogrzebać w wątku wyposażenie tekana 2009 są obszerne fragmenty przytoczone wraz z nazwiskami jeżeli potrzebujesz pismo jako załącznik podaj maila na jakiego to podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w tym temacie - być może ktoś będzie wiedział - mam zakupiony samochód na firmę , (rocznikowo 2008) odliczyłem tylko ok 6K VAT. Czy mogę uzyskać do zakupionego samochodu homologację w nissanie, montując np kratkę i wtedy odliczyć cały VAT (minus to, co już odliczyłem) za zakupione auto ?

 

niestety, nie ma takiej możliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kielce44

Kolego Kielce mam prośbę o maila z pismem nissana na mariusz.koszyk@onet.eu - też walczę o lusterko . Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Przesyłam.Powodzenia w walce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...