Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

* * * * * 1 głosy

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
842 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dżem

Dżem

Nissanmaniak

• Użytkownik
  • 1771 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Kraj:POLAND
  • Time Online: 13d 8h 24m 57s

Napisano 04 wrzesień 2009, 13:32

Kolego ja też jak widzisz w podpisie pomykam Primerka ale już bym ja opylił został tylko przy Mavericku. Auto pomimo iż 3 drzwiowe to pakowne. Niestety przy 100 konnym silniku na trasie długiej nie poszalejesz co do komfortu się nie wypowiadam bo mi akurat jazda "wozem drabiniastym" pasuje. Nie wypowadam się też na temat 125 konnego bo takowego nie testowałem.
Jak stać Cię na zakup jako drugie auto to polecam. W długą trasę to chyba zbyt męczące i niestety kosztowne auto, co innego na wycieczkowo-rekreacyjne wypady. JA w trasie lubię szybko pomykać więc na trasę pozostaje Primera.
Jeszcze nie wspomniałem o światłach, ja lubie dłuższe trasy robić nocą co by dzieci nię meczyć jak pojeździłem terenówką i przesiadłem się wieczorkiem z powrotem do Primery to pomrocznośc ogólna chyba wiesz o czym piszę. Jak pomykałem do Chorwacji to przodem na autostradzie pomykał kolega innym autem i mi po prostu przyswiecał. Primera P11.144 bez xenonów to "nietoperz" istny.
  • 0

#22 Gość_Gregum

Gość_Gregum
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2009, 21:37

Mogę polecić z czystym sumieniem 2.7 tdi.
Intercooler!!!
Ma wystarczające kopyto, w mieście pali 10-12 - u mnie na automacie.
w trasie 9-10 przy 100-140 km/h i to są prędkości komfortowe.
Ostatnio żona cieła na autobahnie 170 km/h - też można ale
drożej wychodzi paliwo:) i hałas nieprzyjemny.
silnik 2.7 jest tanszy w serwisie - tansze częsci i mniej elementów do zepsucia.
np rolki i paski nie mówiąc o rozrzadzie.
a jezdzilem ostatnio dla porówniania 3.0 tdi i mocy więcej nie odczułem - wręcz przeciwnie
akurat ten egz. może...dużo zależy od stanu turbiny...
  • 0

#23 OFFLINE   slayer17

slayer17

Debeściak

• Użytkownik
  • 936 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Terrano
  • Nr rejestracyjny:RLS
  • Time Online: 2s

Napisano 04 wrzesień 2009, 22:34

Ja osobiście bym takich wysokich prędkości nie praktykował. Strasznie auto w d*pę dostaje - pamiętajmy, że to jednak podwozie układ napędowy projektowany pod leśników (bo niewiele od 1989 roku się w tej kwestii zmieniło ;))

Wydaje mi się, że te 120-130 będą dla niego i pasażerów prędkością komfortową.

Jednak najfajniej się nim wyprzedza - po chwili wprawy i wyczuciu turbodziury można nawet latać z dwutonową przyczepą. Oczywiście mówię tu o 2.7 TD (100KM). Z coolerkiem pewnie jeszcze lepiej idzie. :D
  • 0

#24 Gość_pozytyw74

Gość_pozytyw74
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2009, 19:14

Witajcie.

Przechadzając się po komisach zauważyłem w jednym z nich Nissana Terrano. Nie planowałem kupować takiego samochodu, ale z ciekawości poprosiłem o przejażdżkę...i stało się. Tyran jak go nazywacie uwiódł mnie natychmiast. Mam kilka pytań dotyczących tego auta. Proszę Was o odpowiedzi.

Zdaje sobie sprawę, że to nie jest ekonomicza fura. Domyślam się, że silnik napędzany lpg powinien być tańszy w eksploatacji od diesla 2,7. Nie wiem jednak jak wygląda sprawa awaryjności obu. To co zaoszczędze na drodze można wydać u mechanika z nawiązką. Proszę o porównanie obu (Nie planuję jeździć w ostrym terenie, auto ma służyć do zwyczajnej jazdy). Ten którym jeździłem to diesel 2,7. Szef komisu powiedział, że przyjechał z Niemiec, a w Polsce zdarzało mu się ciągnąć przyczepę z małą koparką do kopania rowów. Wiem, że to może odbić się na jakości silnika. Jak trwały jest silnik na gaz, powyżej jakiego przebiegu nie warto kupować? Bo z tego co czytałem diesel jest bardzo trwały i nie psuje się. Na co mam zwrócić uwagę przy sprawdzaniu auta w serwisie autoryzowanym podczas przeglądu poprzedzającym kupno.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

#25 OFFLINE   erp.

erp.

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 92 postów
  • Model:TERRANO R20 2,7tdi
  • Time Online: 2h 21m 24s

Napisano 24 wrzesień 2009, 19:00

ja jestem szczesliwym posiadaczem terrano 2.7tdi 98r naprawde przyjemne autko nie jest to rakieta do pomykania 160km/h po autostradzie i tak jak Piszesz coś na lesne drogi i na wieś to pewnie oponki A/T zapodasz a na nich to juz troszke strach z takimi predkosciami sie przemieszczac auto spokojnie radzi sobie w terenie ja używam i jestem zadowolony zuzycie paliwa około 9/10L to norma wszystko zalezy od wagi stopy co gaz gniecie....
  • 0

#26 OFFLINE   Hinek

Hinek

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 63 postów
  • Time Online: 8m 36s

Napisano 14 październik 2009, 20:28

Na co mam zwrócić uwagę przy sprawdzaniu auta w serwisie autoryzowanym podczas przeglądu poprzedzającym kupno.

Na korozję: belka pod chłodnicą, tylna część progów od wewnątrz i tylne nadkola, tylna część ramy.
Skrzynia biegów: czy nie klekocze na biegu jałowym i nie szumi w czasie jazdy. Skrzynie w Terrano wytrzymują do remontu/wymiany około 200 tys km. Reszta sprawdza się jak w każdej innej terenówce. Najlepsze są silniki 2,7 TDi.
  • 0

#27 OFFLINE   irek_Kos

irek_Kos

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Model:Vectra c OPC
  • Nr rejestracyjny:fn
  • :

Napisano 01 listopad 2009, 11:34

Hello Odswieże temat
Jestem Tu nowy , posuiadam Vectre estate opc, ale zamierzam kupic auto 4X4, nio i padło na nissana :dribble:
Teść ma Terrano II 3.0. A czy on dobry ( silnik itp)
Moje pytanko :

Jaki silnik- 2.7 , 3.0
Przeważnie zwykłe uzytkowanie do i z pracy asfalt, mozliwy czasami wypat na bezdroza na działke :rolleyes:
Jaki polecacie i dlaczego
Co sprawdzic prz zakupie roznik 2003- 2005
dzięki z góry :rolleyes:

Użytkownik irek_Kos edytował ten post 01 listopad 2009, 11:38

• 0

#28 Gość_Madball

Gość_Madball
  • Gość

Napisano 03 listopad 2009, 20:26

Proszę o opinie na temat automatycznej skrzyni biegów w Terano 2000r.
  • 0

#29 OFFLINE   Hinek

Hinek

Wiem co i jak

• Użytkownik
  • 63 postów
  • Time Online: 8m 36s

Napisano 07 listopad 2009, 16:25

Jaki silnik- 2.7 , 3.0

Silnik 3.0 cieszy się zlą opinią.
Pozdr

Użytkownik Hinek edytował ten post 07 listopad 2009, 16:27

• 0

#30 OFFLINE   ADAM85

ADAM85

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 370 postów
  • :

Napisano 16 listopad 2009, 07:55

Witam Koledzy :)
Co myślicie o tym Tyranie?

http://www.otomoto.p...how&id=C8805538

Nr ogłoszenia allegro C8805538
Czy ten tył nie jest za wysoko?
Czy uważacie, że cena jest adekwatna o roku i wyposażenia?
Dzięki za radę - w temacie tego auta za dużo nie wiem - ale w końcu to Nissan starego bicia - więc nie
powinno być źle :)

Aha - mam ważne pytanie - czy w tym aucie da się przekimać?
Tzn. czy jak położę tylne siedzenia to podłoga jest równa???
Jak to z tym jest?

Tyrranowicze... co Wy, śpicie :) ???

Użytkownik ADAM85 edytował ten post 16 listopad 2009, 23:19

• 0

#31 OFFLINE   papazulu

papazulu

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:Maverick 24E
  • Nr rejestracyjny:EL
  • :

Napisano 17 listopad 2009, 03:50

Cześć,

w technice jeszcze jestem zbyt mało zaawansowany, więc się nie wypowiadam, ale co do spania w Terrano to trenowałem. Podłoga nie jest równa, ale przy pustym bagażniku sprawdzają się dwie skrzynki, od kurczaków chyba (takie dość mocne, 40x60cm wysokość około 17cm) i materac (u mnie Intex 76x193cm jak w załączniku), nadmuchany dobrze nie wymaga dodatkowego podparcia. Wygodne rozwiązanie, bo poza spaniem skrzynki porządkują graty w moim niemal zawsze zagraconym bagażniku. Przy dodatkowej kanapie pewnie nic poza materacem nie będzie konieczne, ale sprawdź. Ja używam wąskiego, jednoosobowego materaca, bo sam spałem, łatwiej napompować i co najważniejsze, mam butlę z gazem z boku. Na długość jest w sam raz, wystarczy tylko oparcie położyć i już. Polecam.

Pozdrawiam
Łukasz Szymaniak

Załączone pliki

• 0

#32 OFFLINE   bigi

bigi

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 257 postów
  • :

Napisano 17 listopad 2009, 04:42

Witam Koledzy :)
Co myślicie o tym Tyranie?

http://www.otomoto.p...how&id=C8805538

t2 to nie produkt starej daty i nie japonski.

cena wg mnie z deka za wysoka na ten rocznik.

blokada dyferencjalu ??? hmmm....

auto z hakiem - ciekawe ile jeszcze skrzynia wytrzyma

to co wymieniono to nic. Standard, inaczej mowiac niewiele przy nim wymieniono.

wiecej chyba odleglosc nie da sie powiedziec. Jesli w rzeczywistosci garazowany to blacharka bedzie zdrowa, a w to spalanie to tak nie ufaj.
  • 0

#33 OFFLINE   ADAM85

ADAM85

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 370 postów
  • :

Napisano 18 listopad 2009, 17:00

Hej:)
Dzięki za odpowiedź.
Spalanie to rzeczywiście przesadził - ja liczę na 10-11 L - czy się mylę ?

Jeśli te skrzynie tak padają to napiszcie proszę ile kosztuje ewentualny remont / naprawa.
Co kosztownego lubi się jeszcze zepsuć???

Czy wersja długa jest bardziej komfortowa niż krótka - dziś jechałem krótkim TII z 1994 roku - silnik 2,7 - bardzo pozytywne wrażenie - dość mocny - to chyba ten 125 koni jeszcze lepiej idzie.

Czy wersja długa mniej podskakuje???
poratuje ktoś poradą ???

Użytkownik ADAM85 edytował ten post 23 listopad 2009, 20:51

• 0

#34 Gość_Ulf

Gość_Ulf
  • Gość

Napisano 27 listopad 2009, 15:09

Jako że to mój pierwszy post to chciałbym się najpierw przywitać.
Zdecydowałem się na zakup Terrano i teraz pytanie do szanownego grona użytkowników tegoż auta jadę jutro oglądać te egzemplarz:

http://podgornikiem....-C10544609.html

Pytanie czy rzuca Wam się w oczy coś niepokojącego ? Może już go ktoś oglądał ?

Drugi jest trochę dalej ode mnie i jadę w niedziele zobaczyć ten okaz:

http://cimer.otomoto...-C10612691.html

I pytania te same co wcześniej.
Minusem obu jest to że sprzedają je handlarze, a z tymi mam złe doświadczenia, dlatego też wolę wcześniej zapytać.
Pozdrawiam
Ulf
  • 0

#35 Gość_Gregum

Gość_Gregum
  • Gość

Napisano 27 listopad 2009, 21:41

Hey
Jak użytkownik też TDM z**e chciałbym Ci pomóc ale niestety, sam mam TyranaII i nie widzę tu nic niepokojącego...
pzdr
  • 0

#36 Gość_Kufel

Gość_Kufel
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2009, 15:09

Witam wszystkich.

Mam zamiarem zakupic Nissana Terrano II
Budzet 35000pln

Mam na oku 2002, 3.0 automat, 7os
http://moto.allegro....sel_okazja.html

Slyszalem troche niepochlebnych opini o silniku 3.0 i nie wiem czy sie w cos takiego pakowac, ale obawiam sie dynamiki silnika 2,7.
Auto glownie bedzie eksploatowane w miescie, trasa bardz rzadko + dojazdy "na skróty" po roznego rodzaju lesnych drogach, bez specjalnej walki w ciezkim terenie.
Cenie sobie przede wszystkim bezawaryna eksploatacje.

Co sadzicie o automacie?
Czy moze ktos polecic dobry i nie drogi warsztat 4x4 w Warszawie lub okolicy?
Acha, po czym poznac, ze autko ma LSD?
Bede wdzieczny za komentarz.
Dzieki i pozdrawiam,
  • 0

#37 OFFLINE   bigi

bigi

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 257 postów
  • :

Napisano 02 grudzień 2009, 17:28

Cenie sobie przede wszystkim bezawaryna eksploatacje.

to jednak 2,7 chyba bylby lepciejszy

Acha, po czym poznac, ze autko ma LSD?

schyl sie przetrzyj most z tylu i powinna byc naklejka "lsd oil only" czy cos takiego.
  • 0

#38 Gość_Kufel

Gość_Kufel
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2009, 09:09

Dzieki bardzo za podpowiedz - bede sie wczołgiwał, zeby sprawdzic to LSD :shiftyninja:

A co do silnikow 3.0 to podobno usterka zwiazana z przegrzewaniem sie byla naprawiana nia na gwarancji, przez Nissana.
Czy mozna to jakos sprwadzic, np na podstawie VIN?
(Problem w tym, ze samochod jest we Wroclawiu a ja w Warszawie). Czy Nissan udzili takiej informacji "na ładne oczy" bez pokazywania dowodu rejestracyjneg?

No i ten warsztat w Warszawie, czy ktos moze cos polecić?

Wielkie dzieki i pozdrawiam,
  • 0

#39 OFFLINE   bigi

bigi

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 257 postów
  • :

Napisano 03 grudzień 2009, 09:34

wiesz co jakbys sie umowil w nissanie na przeglad auta przed kupnem to powinni Ci podac wszystkie dane zwiazane z historia auta jesli bylo tam serwisowane.
  • 0

#40 Gość_laik

Gość_laik
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2009, 09:45

Witam,
Jestem na kupnie swojego pierwszego samochodu 4x4 i wybór padł na terano II w dieslu rok produkcji 2004-2006.
Mam kilka pytań:
- z jakim silnikiem szukać 2,7 czy 3,0 – jakie są różnice w spalaniu i awaryjności
- silnik TD czy TDI – jakie są różnice
- na co zwrócić szczególna uwagę podczas zakupu ?
- jakie opony polecacie mam na myśli All terian i jaki rozmiar mogę wsadzić – zależy mi na duzym prześwicie ale z drugiej strony nie chcę aby spalanie wzrosło o 25%.
Z góry dzięki za pomoc !
  • 0

x

Reklama

OK Wyjdź